DomaDoma

Unikátne drevené kuchynky: Vyberte tú pravú

 pr   20.04.2020   0

Vyčarujte svojej ratolesti úsmev na tvári a zaobstarajte jej detskú drevenú kuchynku. Detská kuchynka vaše dieťa v hre neobmedzí. Ide totiž o dokonalý kúsok, vďaka ktorému sa váš potomok zabaví pokojne aj na celé hodiny.

 

 

Prečo hry deťom prospievajú?

Detské hry v žiadnom prípade nie sú iba stratou času. Práve naopak, hry deťom prospievajú. Vďaka nim sú vaše ratolesti zdravšie a vývijajú sa správnym spôsobom. S deťmi by ste sa preto mali hrať od útleho veku.

Hry deťom pomáhajú po zdravotnej stránke

Aby si deti od 5 do 12 rokov udržali zdravú váhu, mali by sa denne aspoň hodinu venovať nejakej fyzickej aktivite, vďaka čomu sa naštartuje ich srdce aj metabolizmus. Deťom preto nebráňte chodiť na ulicu a záhradu, kde sa môžu skutočne vyblázniť či už behom, lezením po stromoch alebo bicyklovaním. Pokiaľ nebývate v bezpečnej štvrti a ulice sa vám zdajú príliš rušné, vezmite deti aspoň niekoľkokrát týždenne do najbližšieho parku.

Hry podporujú emočný vývoj dieťaťa

Rôzne hry, či už tie skupinové alebo individuálne, pomáhajú deťom vyjadrovať sa a kontrolovať svoje emócie. Deti sa musia vyrovnať so vzrušením a strachom pri skrývačke, naučiť sa podeliť o hračky s iným dieťaťom, zvládať konflikty alebo tráviť čas osamote.

Deti, ktoré sa hrávajú, majú lepšie zamestnania ako dospelí

Výskumy hovoria, že hry pomáhajú deťom v dospelom veku nájsť vhodné zamestanenie a zaradiť sa do spoločnosti. Vďaka hrám si totiž deti rozvíjajú sociálne, emočné aj akademické schopnosti. Budujú si tiež kreativitu, hlbšiu emočnú inteligenciu a empatiu. A to sú veci, ktoré žiadna automatizácia v budúcnosti nenahradí.

Prečo sa niektoré deti nehrávajú?

Podľa štúdií sa deti postupne čoraz menej venujú nezávislým hrám. Môžu za to prevažne zákazy rodičov, ktorí majú o deti strach, preto obmedzujú ich slobodu. Okrem zákazov môže za pokles hier aj skutočnosť, že spoločnosť prechádza zmenou a na rodičovskú rolu je kladený obrovský dôraz. Rodičia sú tak trochu zidealizovaní, čo často vedie k tomu, že kontrolujú svoje deti viac ako je nutné.

 

Neklaďte deťom hranice

Premýšľate nad dokonalým darčekom pre vaše ratolesti, ktorý im umožní rozvíjať kreativitu, motorické schopnosti a zabaví ich pokojne na niekoľko hodín? Drevená kuchynka môže byť presne tým, čo hľadáte. A to hneď dvojnásobne, pokiaľ vaše dieťa inklinuje k vareniu.

Woody kuchynský ostrov

Hľadáte dokonalú kuchyňu pre vašu malú princeznú? Trendy drevená kuchynka v žiarivo ružovej farbe ju akiste poteší. Navyše, drevený ostrov disponuje drezovou bariérou, otváracími dvierkami a otočnými gombíkmi na elektrickej aj mikrovlnnej rúre. V kuchynke dokonca nechýba ani príslušenstvo.

Rohová kuchynka biela

Kto povedal, že drevené kuchynky sú iba pre dievčatá? Ak máte doma budúceho kuchára, vyberte mu drevenú kuchynku v neutrálnej bielej farbe. Rohová kuchynka vás prekvapí tiež zvukovými a svetelnými efektmi, ktoré urobia z varenia autentický zážitok. Platnička sa pod hrncom rozvieti načerveno a kuchyňu naplní zvuk bublajúcej vody. Kuchyňa disponuje tiež digestorom so žiarovkou, ktorú môže vaše dieťa rozsvietiť a pokračovať v hre aj vo večerných hodinách.

Ako sa vám páči výber nových darčekov pre vašu ratolesť? Našli ste už tú pravú drevenú kuchynku?

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.