DomaDoma

Susedka, ako je to s tým našim domom?

 Zuzana Špačková   07.06.2015   0

Susedka, prepáčte, ale nepamätáte si, čo bolo na poslednej schôdzi?

Jej, v tomto vám ja nepomôžem. Ja som na schôdzi nebola... no, možno aj 2 roky. Ale možno by vedela susedka zo štvrtého. Tá si nič nenechá ujsť. 

A tak nám zvonili pre dverách. 

Priznám sa, že tiež všetko nenosím v hlave, a zápisy z domových porád, stretnutí, či ako to nazvať, už vôbec. Ale našťastie,

Mám svoje triky

V tejto kategórii je to web www.poschodoch.sk. Zadala som prihlasovacie údaje (meno a heslo), ktoré mi poslal náš správca domu z ročnom vyúčtovaní, a sme tam, kde sme chceli byť.

 

Susedky mne cez rameno a ja rukou po klávesnici - doklikali sme sa spoločne k  zápisom zo schôdzí aj s históriou. Sama som bola prekvapená, kam až sme sa spätným chodom dostali...

Irenku z tretieho hneď zaujal „chlievik“ Cenové ponuky na spoločné opravy z fondu opráv. Čítanie to bolo zaujímavé. Naozaj tam tie cenové ponuky boli. Len Karin sa vôbec nečudovala, že veď jasné, zverejňovať cenové ponuky majú správcovia domov zo zákona od 1. novembra 2014. 

No a ako baby zbadali „eurá“, hneď sa rozprúdila diskusia o peniazoch. ...

Naozaj netušili, k čomu všetkému sa môžeme pomocou internetu doma dopracovať. Na portáli sme videli aktuálny stav účtu domu a fondu opráv. Detailne tam je rozpísané, koľko sa tvorí a čo sa platí z týchto peňazí. Okrem toho sme skontrolovali aj obsah „obdĺžnika“ Revízie domu, kde boli zobrazené revízie (dokumenty) a ich platnosť.

Výťahy máme našťastie tesne po revízii, s kočíkom sa ním trepem každý deň. Dôležitá správa.

 

Keď už susedky upokojené  a nadšené novými informácií odišli, ešte chvíľku som sa vŕtala v na otvorenej stránke. A nedalo mi, otvorila som Konto bytu. A pánečku, to bolo niečo... Veď ja som zistila, že sme nezaplatili posledný účet za byt. Všetko to tam bolo jasné čierne na bielom. Porovnané, čo sme mali zaplatiť a čo sme zaplatili.

A nebudem vám hovoriť, ako tie červené čísla znovu rozohnili môjho manžela... Ale  našťastie, aj keď náhodou, ale ešte že sme na to prišli včas. Žiadne sankcie alebo poplatky navyše. 

Odporúčam tiež článok:

Ako mať prehľad o nákladoch na bývanie

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   1
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?