ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Susedka, ako je to s tým našim domom?

 Zuzana Špačková   07.06.2015   0

Susedka, prepáčte, ale nepamätáte si, čo bolo na poslednej schôdzi?

Jej, v tomto vám ja nepomôžem. Ja som na schôdzi nebola... no, možno aj 2 roky. Ale možno by vedela susedka zo štvrtého. Tá si nič nenechá ujsť. 

A tak nám zvonili pre dverách. 

Priznám sa, že tiež všetko nenosím v hlave, a zápisy z domových porád, stretnutí, či ako to nazvať, už vôbec. Ale našťastie,

Mám svoje triky

V tejto kategórii je to web www.poschodoch.sk. Zadala som prihlasovacie údaje (meno a heslo), ktoré mi poslal náš správca domu z ročnom vyúčtovaní, a sme tam, kde sme chceli byť.

 

Susedky mne cez rameno a ja rukou po klávesnici - doklikali sme sa spoločne k  zápisom zo schôdzí aj s históriou. Sama som bola prekvapená, kam až sme sa spätným chodom dostali...

Irenku z tretieho hneď zaujal „chlievik“ Cenové ponuky na spoločné opravy z fondu opráv. Čítanie to bolo zaujímavé. Naozaj tam tie cenové ponuky boli. Len Karin sa vôbec nečudovala, že veď jasné, zverejňovať cenové ponuky majú správcovia domov zo zákona od 1. novembra 2014. 

No a ako baby zbadali „eurá“, hneď sa rozprúdila diskusia o peniazoch. ...

Naozaj netušili, k čomu všetkému sa môžeme pomocou internetu doma dopracovať. Na portáli sme videli aktuálny stav účtu domu a fondu opráv. Detailne tam je rozpísané, koľko sa tvorí a čo sa platí z týchto peňazí. Okrem toho sme skontrolovali aj obsah „obdĺžnika“ Revízie domu, kde boli zobrazené revízie (dokumenty) a ich platnosť.

Výťahy máme našťastie tesne po revízii, s kočíkom sa ním trepem každý deň. Dôležitá správa.

 

Keď už susedky upokojené  a nadšené novými informácií odišli, ešte chvíľku som sa vŕtala v na otvorenej stránke. A nedalo mi, otvorila som Konto bytu. A pánečku, to bolo niečo... Veď ja som zistila, že sme nezaplatili posledný účet za byt. Všetko to tam bolo jasné čierne na bielom. Porovnané, čo sme mali zaplatiť a čo sme zaplatili.

A nebudem vám hovoriť, ako tie červené čísla znovu rozohnili môjho manžela... Ale  našťastie, aj keď náhodou, ale ešte že sme na to prišli včas. Žiadne sankcie alebo poplatky navyše. 

Odporúčam tiež článok:

Ako mať prehľad o nákladoch na bývanie

 

 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.7 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
babetko
Karfiol, ako ho nepoznáte
20.03.2019   0
Aký majú deti vzťah ku karfiolu, asi vedia všetci rodičia z rozprávky o Bambuľke. Dedo Jozef navarí zemiaky s vyprážaným karfiolom a šalátom, ale slečna nad ním len ohŕňa nos. Rovnako ako moje deti. Pritom karfiol je super zdravá potravina, plná železa, draslíka, vápnika a obsahuje napríklad aj vitamín A, C a kyselinu listovú. Pomáha chrániť kosti, kĺby, podporuje imunitný systém, a čo poteší mamičky, zlepšuje kvalitu vlasov. Len ako o tom presvedčiť aj našich najmenších?
Od pôrodu som päty nevytiahla z tohto sprostého debilného domu!
19.03.2019   2
Som už úplne vysilená, schudnutá, unavená. Moja predstava mať veľkú rodinu sa úplne pominula. Už nikdy viac nechcem druhé dieťa. Nikdy!!!
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   3
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.