DomaDoma

Poznáme spôsob, ako čas upratovania skrátite o polovicu.

 Petra Kepeňová   20.11.2019   0

Pred pár týždňami som na sociálnej sieti dala svojim priateľom, ktorých je bez mála 4000 otázku, čo z domácich prác naozaj najmenej radi robia, k čomu sa ťažko, až priam s nechuťou musia donucovať a prečo. Komentovali väčšinou ženy a teda aj muži, čo rozumeli významu slovného spojenia „domáce práce“.

 

Rôznorodá vzorka odpovedí bola od ľudí, kde v domácnostiach žijú sami, či vo dvojici, s deťmi, alebo domácimi miláčikmi, majú domy, alebo menšie garsónky. No väčšina sa stretala v názore, že starostlivosť o podlahu s rôznym povrchom je nevyhnutná, ale aj časovo náročná, nakoľko okrem vysávania často tú istú plochu treba prejsť aj mopom.

Priznám sa, že toto bol častý boj aj v mojom kráľovstve, keďže mám psíka a vysávať a umývať podlahu bolo potrebné pomerne často. No potom mi ako zo sna odporučila kamarátka pomocníka, ktorý tieto dve aktivity robí naraz. A naozaj, jeho meno znie: Philips SpeedPro Max Aqua.

Krabica, v ktorej som si ho priniesla domov vyzerala naozaj pútavo, s veľkou fotografiou naozaj krásneho bezdrôtového tyčového modro strieborného vysávača 3 v 1. Po jej otvorení som našla súčasti ako – jednotku motora a nádobku na prach a nečistoty, trubice, saciu kefu, nasávacie a čistiace zariadenie, LED nasávacie zariadenie, utierky z mikrovlákna v počte 2, závesný systém,

 

Komunikácia s displejom

Pred prvým použitím je odporučené tyčový vysávač Philips SpeedPro Max Aqua nabíjať 5 hodín, čo som po jeho naozaj jednoduchom zložení hneď aj začala. S veľkým očakávaním som na inteligentnom digitálnom displeji sledovala, na koľko percent je batéria nabitá. Tento displej Vám oznámi aj to, kedy je čas vyčistiť filter a ukazuje tiež rýchlosť a využitie vysokovýkonnej 25,2 V lithium – iontovej batérie, ktorá zaistí až 75 minút prevádzke v režime Eco, 35 minút v bežnom režime a 25 minút v režime Turbo.

 

3 v 1, na toto som čakala

Po nabití vysávača som si k nasávaciemu zariadeniu podľa postupu pripevnila čistiace zariadenie, ktoré bolo pred začatím potrebné doplniť vodou (s prostriedkom na čistenie podláh) a pomocou suchého zipsu nasadiť aj utierky z mikrovlákna. Mimochodom, tie môžete prať aj v práčke, alebo ručne. Systém vysávania a umývania postupne uvoľňuje vodu a udržiava optimálnu vlhkosť všetkých typov tvrdých podláh počas celej doby čistenia.  

Moje očakávania tento spôsob splnil nadmieru, sací systém je naozaj výkonný a efektívny. Ako výhodu vnímam jednoduchú manipuláciu, úsporu času, výborný výsledok a aj vizuálny zážitok.

Vysávanie s 360 LED hubicou

Ďalší zážitok, ktorý prehĺbil môj vzťah k vysávaniu, bol vďaka LED svetlám v hubici SpeedPro Max. Zachytáva prach a špinu každým ťahom, dokonca aj späť a proti okrajom. Prach, chumáče nečistôt, vlasy a aj omrvinky sú ľahko viditeľné a tým pádom je aj vysávanie naozaj dôkladné. Bezdrôtový vysávač SpeedPro Max Aqua je flexibilný a ľahko sa s ním pohybuje. Prachová nádoba je na vrchu, čo umožňuje nižší uhol a dokonca úplne prilieha naplocho k podlahe, takže sa dostanete aj pod nízky nábytok.

 

Vysávanie sedačky, ale aj interiéru auta

Ak ste pri presune detí, či psíka, potom nervózni čakali radu na pumpe, kým si z čalúnenia nečistoty odstránite, tak toto je už minulosť. Je to kvôli prídavnej Mini turbo kefe, ktorá je na toto ideálna a kompaktná. Po naplnení prachovej nádoby nečistotami, sa vďaka jedinečnému dizajnu vyprázdňuje bez oblakov prachu.

Vrelo odporúčam zažiť si tento elegantný spôsob vysávania s Philips SpeedPro Max Aqua tyčovým vysávačom, vysávanie bude zábavou a radosť Vám urobí dozaista aj citeľne usporený čas.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.0 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
babetko
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
Ako uvariť prvú mrkvu (1)
01.03.2021   0
Najjednoduchší postup na svete na uvarenie prvého zeleninového príkrmu. S krásnymi fotografiami od Jany Babjak Veselskej.
Súťaž: Čo sa dá robiť cez jarné prázdniny v lockdowne?
01.03.2021   0
Súťažte o 20 eurovú poukážku na nákup v dm.
detské choroby
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   1
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.