ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Pomyselná čerešnička upratanej domácnosti? Zdravý vzduch pre celú rodinu

 pr   20.10.2017   0

Poriadok v domácnosti je pre každého z nás veľmi dôležitý. V upratanej izbe sa samozrejme cítime lepšie, no dobrý pocit nie je len o vizuálnom dojme z upraveného prostredia.

Pre každého z nás je vzduch v interiéri dôležitou súčasťou zdravia, a na tento fakt by sme nemali zabúdať. V súčasnosti totiž máme k dispozícii spôsob, akým výrazne vieme dopomôcť k lepšej kvalite vzduchu v byte či dome.

 

Vetrať nestačí

Aj keď s kvalitou vzduchu mimo našej domácnosti nič nenarobíme, môžeme zabojovať aspoň vnútri.  Je to veľmi vhodné, na čo poukazuje aj výskum vedcov z Karlovej Univerzity, ktorý sa uskutočnil v Prahe. Ukázalo sa, že vzduch na frekventovanej ulici v centre mesta môže byť čistejší, než v byte mimo centra mesta.* Pri takomto porovnaní totiž zohráva úlohu viacero faktorov.

Jedným z nich je, že sa smog z ulice dostáva aj do bytu, kde však máme ďalšie zdroje znečistenia, ako domácich miláčikov, chemikálie z bytového zariadenia, náteru nábytku, varenia, bytových úprav  a podobne. 

 

Prvá pomoc alergikom

Medzi vonkajšie znečistenia nepatrí len smog a prach, no taktiež alergény, napríklad peľ. Čistička vzduchu Philips AC3256/10 disponuje špeciálnym režimom, ktorý je vyvinutý na tento druh nečistôt. Vďaka extra hrubému filtru teda zachytáva častice, ktoré sú pre nás škodlivé, ako prach, chemikálie, peľ alebo dokonca  vírusy, napríklad vírus chrípky.

Technológia AeraSense vás pomocou displeja uistí o kvalite vzduchu v miestnosti vďaka štvorfarebnému svetelnému indikátoru kvality vzduchu. Čistička totiž automaticky kontroluje mieru znečistenia, a ak zaznamená nepriaznivé látky, prispôsobí rýchlosť ventilátora tak, aby situáciu optimalizovala.

 

Zdravé dýchanie vo dne i v noci

Čistička Philips AC3256/10 si dokáže poradiť aj s miestnosťou do veľkosti 95 m², čo je naozaj úctyhodná kapacita. Špeciálna technológia viacstupňovej filtrácie zabezpečuje postupné oddeľovanie hrubých nečistôt, ako prach alebo srsť, až po ultrajemné čiastočky.

 

Čistenie vzduchu je však možné aj v noci, nakoľko disponuje spánkovým režimom s minimálnymi otáčkami. Aj v tých najťažších obdobiach majú alergici garantovaný čo najlepší spánok. Prehľadný displej informuje o potrebe výmeny filtra, takže máte úplnú istotu, že v svojej domácnosti dýchate čo najlepší vzduch.


Vaše meno a priezvisko:

Vaša poštová adresa:

Váš e-mail:

Odpoveď

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
Galanta má modernú pôrodnicu, na novorodeneckom je to slabšie
15.03.2019   0
Na pôrodnej sále boli naozaj super sestričky, všetky veľmi milé a ochotné. Na novorodeneckom sa však našlo aj zopár nepríjemných. Najviac mi asi prekážalo, keď mi jedna prišla o pol piatej ráno vysvetľovať, ako mám správne dojčiť. Lekár bol tiež v pohode, až na jeden incident. Keď som mala veľmi silné kontrakcie, išiel mi prepichnúť plodovú vodu. Povedal mi, aby som si sadla na kozu, ale v tej chvíli som dostala kontrakciu a musela som si čupnúť.
Vďaka doktorke v Banskej Bystrici mám na pôrod krásne spomienky
13.03.2019   0
Pôrod pre mňa zostal krásnou spomienkou. Všetko bolo skvelé, a to aj vďaka mladej doktorke, mladšej než ja. Tá im umožnila, aby bol synček Samko hneď po narodení pri mne. Hneď ako sa narodil, ešte neumytý a s pupočnou šnúrou, išiel ku mne na brucho.
babetko
Ako som zistila, že moje deti pozerajú priveľa rozprávok
18.03.2019   2
Odborníci to hovoria jasne. Deti do troch rokov by NEMALI pozerať telku. Ani videjká na mobile, ani na tablete. Lebo rozprávky a detské programy ničia už v zárodku ich pozornosť, komunikačné schopnosti, zabíjajú predstavivosť, zvyšujú nervozitu, agresivitu... Zabudla som na niečo? Proste do troch rokov by ich hlavným zabávačom mali byť rodičia.
Zo zdravých potravín môže dieťa takmer všetko
14.03.2019   0
„Ak zapneme filter s kľúčovými frázami „máme radi“, „pre deti“ a „zdravé“, tak z potravín môžeme deťom ponúknuť paradajky, uhorku, olivy, červenú cibuľu, cviklu, mrkvu, cuketu, karfiol, brokolicu, kvaku, batáty, zeler, strukoviny, ale aj obilniny ako bulgur, krúpy, pšeno, amarant, ryžu, vločky, vajíčka, sardinky, tuniaka, pstruha, treščiu pečeň, teľacie a morčacie mäso, mlieko, maslo, panenské oleje, kakao, škoricu, čokoládu či mandle. Z ovocia úplne všetko. Najmä drobné ovocie, ale pokojne aj exotické.“
Obilniny - zdravé recepty pre malých i veľkých
13.03.2019   0
Obilniny patria k základným a najdôležitejším potravinám ľudí. Bežne používaná biela múka a výrobky z nej a tiež biela ryža sú bohužiaľ bezcennými zdrojmi “mŕtvych” kalórií.
detské choroby
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
4 vitamínové bomby na posilnenie imunity
05.03.2019   1
Načo bežať k lekárovi. Liečme sa. Tradičné, rokmi overené recepty.
zvery
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.