DomaDoma

Pomyselná čerešnička upratanej domácnosti? Zdravý vzduch pre celú rodinu

 pr   20.10.2017   0

Poriadok v domácnosti je pre každého z nás veľmi dôležitý. V upratanej izbe sa samozrejme cítime lepšie, no dobrý pocit nie je len o vizuálnom dojme z upraveného prostredia.

Pre každého z nás je vzduch v interiéri dôležitou súčasťou zdravia, a na tento fakt by sme nemali zabúdať. V súčasnosti totiž máme k dispozícii spôsob, akým výrazne vieme dopomôcť k lepšej kvalite vzduchu v byte či dome.

 

Vetrať nestačí

Aj keď s kvalitou vzduchu mimo našej domácnosti nič nenarobíme, môžeme zabojovať aspoň vnútri.  Je to veľmi vhodné, na čo poukazuje aj výskum vedcov z Karlovej Univerzity, ktorý sa uskutočnil v Prahe. Ukázalo sa, že vzduch na frekventovanej ulici v centre mesta môže byť čistejší, než v byte mimo centra mesta.* Pri takomto porovnaní totiž zohráva úlohu viacero faktorov.

Jedným z nich je, že sa smog z ulice dostáva aj do bytu, kde však máme ďalšie zdroje znečistenia, ako domácich miláčikov, chemikálie z bytového zariadenia, náteru nábytku, varenia, bytových úprav  a podobne. 

 

Prvá pomoc alergikom

Medzi vonkajšie znečistenia nepatrí len smog a prach, no taktiež alergény, napríklad peľ. Čistička vzduchu Philips AC3256/10 disponuje špeciálnym režimom, ktorý je vyvinutý na tento druh nečistôt. Vďaka extra hrubému filtru teda zachytáva častice, ktoré sú pre nás škodlivé, ako prach, chemikálie, peľ alebo dokonca  vírusy, napríklad vírus chrípky.

Technológia AeraSense vás pomocou displeja uistí o kvalite vzduchu v miestnosti vďaka štvorfarebnému svetelnému indikátoru kvality vzduchu. Čistička totiž automaticky kontroluje mieru znečistenia, a ak zaznamená nepriaznivé látky, prispôsobí rýchlosť ventilátora tak, aby situáciu optimalizovala.

 

Zdravé dýchanie vo dne i v noci

Čistička Philips AC3256/10 si dokáže poradiť aj s miestnosťou do veľkosti 95 m², čo je naozaj úctyhodná kapacita. Špeciálna technológia viacstupňovej filtrácie zabezpečuje postupné oddeľovanie hrubých nečistôt, ako prach alebo srsť, až po ultrajemné čiastočky.

 

Čistenie vzduchu je však možné aj v noci, nakoľko disponuje spánkovým režimom s minimálnymi otáčkami. Aj v tých najťažších obdobiach majú alergici garantovaný čo najlepší spánok. Prehľadný displej informuje o potrebe výmeny filtra, takže máte úplnú istotu, že v svojej domácnosti dýchate čo najlepší vzduch.


Vaše meno a priezvisko:

Vaša poštová adresa:

Váš e-mail:

Odpoveď

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
EUROVOĽBY
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Je to dieťa moje? Potvrdiť otcovstvo môžu aj anonymné DNA testy
21.05.2019   0
Možnosť otestovať otcovstvo nemusíte len prostredníctvom odborníkov. Samotné anonymné testovanie umožňuje objednávku testu až domov. Štandardne sa používa tyčinka, ktorou sa urobí výter z ústnej dutiny. Každý test obsahuje dve vzorky, ktoré sa odošlú späť do spoločnosti, ktorá o niekoľko dní vyhodnotí testovanie. Výsledky odošle podľa vyžiadania na adresu žiadateľa, alebo na mailovú adresu.
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
babetko
Montessori prístup: deti upratujú hračky samé od seba
21.05.2019   0
Montessori učitelia uplatňujú metódy, ktoré vedia osloviť už najmenšie deti k tomu, aby boli poriadkumilovné.
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (03 kolo)
20.05.2019   0
Vyhrajte detský tábor na august v Námestove. Losujeme každý týždeň nového výhercu.
Mamy nepadajú učené z neba
19.05.2019   2
Asi pred rokom som v návale hnevu povedala synovi, že keď ma neľúbi a nechce so mnou žiť, nech si pobalí kufor a ide tam, kde mu bude lepšie. Akcia – reakcia, ešte len spustil spŕšku sprostostí. A ja, čo som mala byť nad vecou, som mu namiesto toho do kufra začala hádzať veci.
detské choroby
Histamínová intolerancia
20.05.2019   0
Histamínová intolerancia má rôzne príznaky, aj veľa takých, ktoré by sme automaticky liečili ako nádchu, migrénu, prípadne ako alergickú kožnú reakciu. Pokiaľ sa jedná o HIT, vyžaduje si nízkohistamínovú diétu.
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?