ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Odpočtárom už v pyžame otvárať nemusíte

 Zuzana Špačková   01.02.2016   0

Ako áno, ako nie, technika nás ovláda všade. A priznajme si, že bez technickych vychytávok, ktoré bežne využívame v domácnosti, si to už ani nevieme predstaviť. , Telefonovanie s obrazom,  robotický vysávač, kuchynské roboty od výmyslu sveta, časovač osvetlenia, rúry na pečenie či prístroje reagujúce na tlesknutie. To je niečo.

 

Vývojári nespia (ani v zime:)

Ďalej hľadajú, vymýšľajú. Veď predstavte si, aké by bolo úžasné, keby nás už nikto „neotravoval“ pri dverách napríklad odpisovaním použitej vody, tepla, a všetkých tých čísiel na meračoch v byte. Stále niečo treba zapisovať, odpisovať, podpisovať.

A vždy ako na potvoru mám na sebe to medvedíkové pyžamo. Veď čo koho do toho, ktoré je moje obľúbené! 

Čo keby už neboli žiadne hárky, zapisovanie čísel cudzím pánom s baterkou. To by bolo niečo. Fikcia? 

 
Ako Hollywoodske sci-fi

Technici sa asi nechali inšpirovať a vymysleli touch free čítačky pre odpočtárov. Už žiadne prikladanie alebo fotenie.

Odpočtár sa pekne prechádza po chodbe alebo sa prevezie výťahom a čítačka automaticky načíta zadané údaje. Ešte lepšie, keď je zberač na chodbe pripojený na internet a zasiela odpočty denne. Nikto sa už nemusí ísť prechádzať po chodbe alebo behať výťahom. Ideálne napríklad pri bytoch, ktoré prenajímame alebo pri imobilných ľuďoch alebo aj v prípade, keď sme dlhodobejšie odcestovaní. 

A máme odpočítané hodnoty, ktoré sa ukladajú elektronicky priamo do vyúčtovania hneď po odčítaní. Všetko sa nakoniec stretne na webe.

Stačí si otvoriť www.poschodoch.sk. Prístupové heslá vám dá váš správca budovy, prípadne ich pohľadajte na vašom vyúčtovaní alebo novom predpise zálohových platieb.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.