DomaDoma

Odpočtárom už v pyžame otvárať nemusíte

 Zuzana Špačková   01.02.2016   0

Ako áno, ako nie, technika nás ovláda všade. A priznajme si, že bez technickych vychytávok, ktoré bežne využívame v domácnosti, si to už ani nevieme predstaviť. , Telefonovanie s obrazom,  robotický vysávač, kuchynské roboty od výmyslu sveta, časovač osvetlenia, rúry na pečenie či prístroje reagujúce na tlesknutie. To je niečo.

 

Vývojári nespia (ani v zime:)

Ďalej hľadajú, vymýšľajú. Veď predstavte si, aké by bolo úžasné, keby nás už nikto „neotravoval“ pri dverách napríklad odpisovaním použitej vody, tepla, a všetkých tých čísiel na meračoch v byte. Stále niečo treba zapisovať, odpisovať, podpisovať.

A vždy ako na potvoru mám na sebe to medvedíkové pyžamo. Veď čo koho do toho, ktoré je moje obľúbené! 

Čo keby už neboli žiadne hárky, zapisovanie čísel cudzím pánom s baterkou. To by bolo niečo. Fikcia? 

 
Ako Hollywoodske sci-fi

Technici sa asi nechali inšpirovať a vymysleli touch free čítačky pre odpočtárov. Už žiadne prikladanie alebo fotenie.

Odpočtár sa pekne prechádza po chodbe alebo sa prevezie výťahom a čítačka automaticky načíta zadané údaje. Ešte lepšie, keď je zberač na chodbe pripojený na internet a zasiela odpočty denne. Nikto sa už nemusí ísť prechádzať po chodbe alebo behať výťahom. Ideálne napríklad pri bytoch, ktoré prenajímame alebo pri imobilných ľuďoch alebo aj v prípade, keď sme dlhodobejšie odcestovaní. 

A máme odpočítané hodnoty, ktoré sa ukladajú elektronicky priamo do vyúčtovania hneď po odčítaní. Všetko sa nakoniec stretne na webe.

Stačí si otvoriť www.poschodoch.sk. Prístupové heslá vám dá váš správca budovy, prípadne ich pohľadajte na vašom vyúčtovaní alebo novom predpise zálohových platieb.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?