DomaDoma

Neuveríte, čo všetko si môžete dať chrániť alarmom!

 pr   17.04.2021   0

Alarm už dávno nie je len na ochrana domu či bytu. Ukážeme vám netradičné a možno aj inšpiratívne príklady, ako využiť praktický rodinný alarm JABLOTRON 100.

 

Čerpacia stanica bez obsluhy

Aj u nás na Slovensku sa začínajú prevádzkovať vo väčšom merítku čerpacie stanice bez obsluhy. Podmienkou je však ich efektívna ochrana. V tomto prípade podstatnú úlohu zohrávajú IP videokamery. Ich zapojenie do bezpečnostného systému umožňuje nepretržité sledovanie platobných automatov pripojených k čerpacím stojanom. Ak by došlo k pokusu o vykradnutie, okamžite by nastalo odoslanie núdzového signálu do riadiaceho centra. Spoľahnúť sa môžete aj na záznam z videokamier počas incidentu. Pre priebežné ukladanie denných tržieb slúžia trezory s elektronickými zámkami ovládanými na diaľku. Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ tak efektívne chráni pred vylúpením, poškodením a súčasne šetrí náklady na mzdy zamestnancov, ktorí by boli potrební na obsluhu čerpacej stanice.

 

 

Čerešňový sad

Možno sa vám to zdá neuveriteľné, ale je to tak. Alarm JABLOTRON si vie poradiť aj so zabezpečením čerešňového sadu. Detektory namontované v priestoroch sadu efektívne kontrolujú okolitú teplotu. Len čo dôjde k jej výkyvu mimo nastavený interval, systém automaticky zapne ventilátory a zabezpečí prúdenie vzduchu. Môže to fungovať aj opačne. Ak čerešňový sad ohrozuje nízka teplota, systém zabezpečí prívod teplého vzduchu.

Uchovávanie krvi a krvnej plazmy

JABLOTRON dlhodobo chráni všetko dôležité a cenné. Či už sú to domovy, firmy, autá alebo najnovšie aj krv a krvná plazma. Skladovanie týchto vzácnych tekutín je veľmi náročné a vyžaduje si presne stanovené podmienky. V Centre pre transfúziu krvi a tkanív severošpanielskej Astúrii používajú teplotné detektory, ktoré dohliadajú na chladiace zariadenia. V prípade prekročenia stanovených teplôt sa aktivuje alarm a pomocou sirén a svetiel okamžite varuje obsluhu. Pracovníci centra dostanú SMS správu a môžu ihneď na vzniknutú situáciu zareagovať. Všetky udalosti sú zaznamenávané systémom a nahrávajú sa za účelom ich ďalšej analýzy. Dlhodobé teplotné grafy si zamestnanci môžu kedykoľvek pozrieť alebo vyexportovať pomocou aplikácie MyJABLOTRON.

Distribúcia vody z prameňa

Ak potrebujete z jednej studne rozviezť vodu do niekoľkých nádrží, ktoré sú vzdialené aj 25 kilometrov, a udržovať v nich stabilnú hladinu vody, chce to prepracovaný systém. Aj tu dokáže pomôcť JABLOTRON. Každá nádrž je vybavená senzormi pre sledovanie tak minimálnej, ako aj maximálnej hladiny vody. Tieto detektory hlásia prostredníctvom SMS aktuálny stav do ústredne zdroja. V prípade potreby systém následne uvedie do chodu príslušné čerpadlá a pustí prívod vody práve tam, kde je to potrebné. Pracovníci tak už nemusia dochádzať na miesto a manuálne do systému zasahovať. O všetko sa postará JABLOTRON.
www.jablotron.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.