DomaDoma

Neuveríte, čo všetko si môžete dať chrániť alarmom!

 pr   17.04.2021   0

Alarm už dávno nie je len na ochrana domu či bytu. Ukážeme vám netradičné a možno aj inšpiratívne príklady, ako využiť praktický rodinný alarm JABLOTRON 100.

 

Čerpacia stanica bez obsluhy

Aj u nás na Slovensku sa začínajú prevádzkovať vo väčšom merítku čerpacie stanice bez obsluhy. Podmienkou je však ich efektívna ochrana. V tomto prípade podstatnú úlohu zohrávajú IP videokamery. Ich zapojenie do bezpečnostného systému umožňuje nepretržité sledovanie platobných automatov pripojených k čerpacím stojanom. Ak by došlo k pokusu o vykradnutie, okamžite by nastalo odoslanie núdzového signálu do riadiaceho centra. Spoľahnúť sa môžete aj na záznam z videokamier počas incidentu. Pre priebežné ukladanie denných tržieb slúžia trezory s elektronickými zámkami ovládanými na diaľku. Zabezpečovací systém JABLOTRON 100+ tak efektívne chráni pred vylúpením, poškodením a súčasne šetrí náklady na mzdy zamestnancov, ktorí by boli potrební na obsluhu čerpacej stanice.

 

 

Čerešňový sad

Možno sa vám to zdá neuveriteľné, ale je to tak. Alarm JABLOTRON si vie poradiť aj so zabezpečením čerešňového sadu. Detektory namontované v priestoroch sadu efektívne kontrolujú okolitú teplotu. Len čo dôjde k jej výkyvu mimo nastavený interval, systém automaticky zapne ventilátory a zabezpečí prúdenie vzduchu. Môže to fungovať aj opačne. Ak čerešňový sad ohrozuje nízka teplota, systém zabezpečí prívod teplého vzduchu.

Uchovávanie krvi a krvnej plazmy

JABLOTRON dlhodobo chráni všetko dôležité a cenné. Či už sú to domovy, firmy, autá alebo najnovšie aj krv a krvná plazma. Skladovanie týchto vzácnych tekutín je veľmi náročné a vyžaduje si presne stanovené podmienky. V Centre pre transfúziu krvi a tkanív severošpanielskej Astúrii používajú teplotné detektory, ktoré dohliadajú na chladiace zariadenia. V prípade prekročenia stanovených teplôt sa aktivuje alarm a pomocou sirén a svetiel okamžite varuje obsluhu. Pracovníci centra dostanú SMS správu a môžu ihneď na vzniknutú situáciu zareagovať. Všetky udalosti sú zaznamenávané systémom a nahrávajú sa za účelom ich ďalšej analýzy. Dlhodobé teplotné grafy si zamestnanci môžu kedykoľvek pozrieť alebo vyexportovať pomocou aplikácie MyJABLOTRON.

Distribúcia vody z prameňa

Ak potrebujete z jednej studne rozviezť vodu do niekoľkých nádrží, ktoré sú vzdialené aj 25 kilometrov, a udržovať v nich stabilnú hladinu vody, chce to prepracovaný systém. Aj tu dokáže pomôcť JABLOTRON. Každá nádrž je vybavená senzormi pre sledovanie tak minimálnej, ako aj maximálnej hladiny vody. Tieto detektory hlásia prostredníctvom SMS aktuálny stav do ústredne zdroja. V prípade potreby systém následne uvedie do chodu príslušné čerpadlá a pustí prívod vody práve tam, kde je to potrebné. Pracovníci tak už nemusia dochádzať na miesto a manuálne do systému zasahovať. O všetko sa postará JABLOTRON.
www.jablotron.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
PODKÁST
tehotenstvo
Prečo v tehotenstve zvraciame
20.09.2021   0
Najčastejšie sa s nevolnosťou možno stretnúť od štvrtého týždňa po počatí do dvanásteho týždňa. Je to presne to obdobie, kedy hormón placenty HCG má svoju najvyššiu hladinu v organizme. Aj keď oficiálne potom už by mal byť pokoj, mnohé ženy pociťujú nevoľnosť po celých deväť mesiacov tehotenstva.
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
7 formalít, na ktoré treba myslieť počas tehotenstva
13.09.2021   0
Čo je treba vybaviť počas tehotenstva? Od lekárov, zamestnávateľa, výberu pôrodnice, pediatra, mena pre dieťa...
babetko
Obdobie 4. – 6. mesiaca - najharmonickejšie v 1. roku bábätka
20.09.2021   0
Väčšina detí má už stabilizované vitálne funkcie ako sú trávenie, vylučovanie, ale aj vzťah k priestoru – ku gravitácii, a základné sociálne vzťahy, väzbu k rodičom a ostatným blízkym príbuzným.
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
Kedy už dieťa nepotrebuje poobedný spánok?
15.09.2021   0
Niektoré deti opúšťajú zvyk poobedného spánku už po 2. narodeninách, väčšina medzi tretím až piatym rokom života. Nedeje sa to zo dňa na deň.
detské choroby
Cukrovka v detskom veku
20.09.2021   3
Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.
Infekčná mononukleóza
17.09.2021   0
S týmto vírusovým ochorením sa najatejšie stretávame na jar a na jeseň. Aké sú jeho prejavy, priebeh ochorenia, možné komplikácie, liečba a odporúčané diéty sa dozviete v tomto článku.
Atopický ekzém
14.09.2021   0
Atopický ekzém nie je ojedinelé ochorenie. Čo sú jeho príčiny, ako sa stanovuje diagnóza, ako prebieha liečba? Dá sa mu predísť? Odpovede na tieto otázky nájdete v článku MUDr. S. Javorkovej.
zvery
5 najčastejších mýtov o výcviku psov
20.09.2021   7
„Ak si chcete získať psí rešpekt, musíte ho fyzicky napomínať a byť dominantný.“
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?