DomaDoma

Letné horúčavy sú už tu! S klímou od ZSE vás leto nezaskočí

 PR   10.06.2019   0

Pamätáte si tie prebdené noci a neznesiteľné teplo počas horúcich letných dní? Častými prejavmi počas tohto obdobia sú nespavosť u detí, potničky, zaparená pokožka, alergie, závraty... Nedajte sa preto tento rok zaskočiť vysokými teplotami a radšej si užívajte chvíle so svojimi najmilšími v príjemne vychladenej domácnosti.

 

Horúčavy spôsobujú zdravotné ťažkosti

V posledných rokoch nás letné horúčavy poriadne potrápili. Najviac nato doplácajú malé deti a starší ľudia, pretože ich organizmus sa s vysokými teplotami vyrovnáva ťažšie.

Odborníci preto odporúčajú, aby sa vyvarovali dlhému pobytu na priamom slnku, dodržiavali počas dňa pravidelný pitný režim, chránili sa vhodnou pokrývkou hlavy a obliekali si svetlejšie odevy z prírodných materiálov.

Čo však robiť v prípade, keď je horúco nielen vonku, ale aj vnútri? Praktickým pomocníkom v čase najväčších horúčav je jednoznačne klimatizácia, ktorú teraz môžete mať aj za dostupnú cenu.

„V súvislosti s malými deťmi pretrváva nepravdivý mýtus, že klimatizácia im škodí. Je to však o správnom výbere klimatizácie a o správnom umiestnení a nastavení. Prúd vzduchu z klimatizácie by nemal smerovať priamo na sediaceho alebo ležiaceho človeka a nastavenie teploty na klíme by nemalo byť viac ako 6 – 7 °C oproti vonkajšej teplote. Moderné klimatizácie majú napríklad aj filtre, ktoré odstraňujú alergény z miestnosti,“ hovorí Miroslav Beleš, expert na riešenie ZSE Klima a pokračuje:

„Pre našich zákazníkov sme pripravili službu ZSE Klima Bezstarosti, v rámci ktorej získajú špičkovú japonskú klimatizáciu s dopravou a montážou len za 35  € mesačne. Iba u nás k tomu dostanú až o 20 % výhodnejšiu elektrinu v mesiacoch júl a august, keď je predpoklad vyššej spotreby elektriny; doživotný servis a predĺženú záruku minimálne 6 rokov.

V praxi to znamená, že počas celej doby využívania služby zákazníkovi garantujeme funkčnosť klimatizácie; v prípade, že sa klimatizácia pokazí a nedá sa priamo na mieste opraviť, vymeníme kus za kus.

Ďalším benefitom pre zákazníka je každoročné čistenie klimatizácie, ktoré spoľahlivo pomôže predchádzať zdravotným problémom a predĺži životnosť klimatizácie.“

Klimatológovia upozorňujú na príchod tropického leta

Aj keď tohtoročný máj bol jeden z najstudenších, aké sme za posledných pár rokov zažili, klimatológovia sa zhodujú na tom, že leto bude extrémne teplé a prvé júnové dni tomu nasvedčujú.

Preto kúpu klimatizácie netreba zbytočne odkladať na poslednú chvíľu. Môže sa vám potom stať, že ak sa pre klimatizáciu rozhodnete počas hlavnej sezóny, budete si na ňu musieť počkať aj niekoľko týždňov, pretože dopyt je vtedy vysoký a počet montérov obmedzený.

„Ak si chcú zákazníci doma užívať príjemné teploty aj počas leta, odporúčame im, čím skôr si objednať klimatizáciu na www.zse.sk. Obvykle im ju prídeme namontovať do 7 dní od zaplatenie úvodnej platby, pričom samotná montáž trvá okolo 4 hodín,“ dopĺňa Miroslav Beleš zo ZSE.

Tiché klimatizácie s ovládaním na diaľku

Klimatizácia sa postará nielen o tepelnú pohodu u vás doma, ale zabezpečí vám aj pokojný spánok počas horúcich letných dní. Moderné klimatizácie majú veľmi nízku hlučnosť (ako šum padajúceho lístia) a tichý režim počas nočnej prevádzky. 

„Klimatizácie, ktoré máme v ponuke, sú vybavené režimom chladenia, vykurovania, ventilácie a odvlhčovania a dajú sa pohodlne ovládať cez diaľkový ovládač alebo dokonca aj cez mobil,“  dodáva odborník zo ZSE.

Viac na www.zse.sk

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Plánujete bábätko? Normálna otázka či tabu téma?
18.06.2019   0
Pýtajú sa ma na to všetci. Už mi to aj vadí, lebo by som bábätko chcela. Aj keď záleží, kto sa pýta. Ak chce niekto rýpať, je to nepríjemné. Na druhej strane rodina a kamaráti sú normálne zvedaví. Otázky o bábätku môžu niekoho nakopnúť, že už je čas. Ak ho však mať nemôžete, nie je jednoduché.“
Pôrod s epidurálkou alebo bez nej?
13.06.2019   0
Niektoré mamičky sa mi sťažovali, že po pôrode s epidurálkou mali pocit, že ich psychicky utlmila a nič neprežívali. To sa mi nestalo. Naopak, keď mi dali syna, rozplakala som sa od šťastia, ani som ho nechcela pustiť. Nebolelo ma ani šitie. Čo sa týka postupného prichádzania tela do normálu, to po epidurálke môže a nemusí byť problém.
Nemocnica Snina
12.06.2019   0
Cieľom pôrodnice je realizovať individuálny prístup k rodičke pred, počas a po pôrode na základe jej požiadaviek čím chceme vytvoriť pocit bezpečia pre matku aj dieťa.
babetko
Princezné z rozprávok, ktoré naozaj žili
17.06.2019   0
Inšpiráciou sa stal životný príbeh skutočnej šľachtičnej Margarethy von Waldeck, ktorá sa narodila v roku 1533. Ako dieťa prišla o matku, ktorú čoskoro nahradila veľmi prísna macocha. Samozrejme, spoločné vzťahy nezafungovali, možno aj preto, čo vtedajšie dokumenty zaznamenávajú: Margaretha bola známa svojou krásou. Budúca Snehulienka vyrastala na dvore Filipa III., odkiaľ sa v roku 1945 presťahovala za svojím strýkom na zámok Valkenburg v Holandsku.
Majú rituály a tradície v rodine zmysel?
14.06.2019   0
Vytvárajú spomienky a pomáhajú deťom ukotviť sa v rodinnom kruhu. Máme sa na čo tešiť. Máme čas a priestor byť s rodinou a zabávať sa. Strašne pekná myšlienka! Manželia vysvetľovali, že pre deti sú rituály a tradície niečo, čo im dáva ukotvenie, rodinnú identitu a zázemie. Rituálom a tradíciou môže byť čokoľvek – od večernej rozprávky po štedrovečernú kapustnicu. Niečo, čo vás baví a robíte to pravidelne.
Ste tiež bojovníci proti plastu?
11.06.2019   0
Autorov 3 najzaujímavejších príspevkov odmeníme domácim prístrojom na perlivú vodu SodaStream Crystal.
detské choroby
Nočné mory
16.06.2019   11
Rodičia si myslia, že za zlé sny detí sú zodpovedné nepríjemné denné zážitky, no nie je to úplne pravda. Nie je úplne jasné, kedy deti začínajú snívať, ale vieme, že už batoľatá môžu hovoriť o svojich príjemných či strašidelných snoch.
Liečba hnačky u dojčených a nedojčených detí
03.06.2019   0
Ako správne dopĺňať tekutiny a výživu dieťaťu s hnačkou. Rozvrh diéty. Ako uvariť pravý ryžový či mrkvový odvar.
Pri akých ochoreniach je účinná Vojtova metóda?
31.05.2019   0
Hoci je Vojtova metóda prevažne spájaná s deťmi, úspešne sa aplikuje u všetkých vekových kategórií, od novorodencov až po seniorov.
zvery
Čo treba vedieť o potkanoch chovaných doma
23.05.2019   1
Chov potkanov zažíva v poslednej dobe boom. Potkany sú inteligentné, vycvičiteľné a vyžadujú relatívne jednoduchú starostlivosť. Potkanov môžeme naučiť všeličo. Napríklad preskakovať, otáčať sa dokola, postaviť sa a dokonca aj podať ruku na povel.
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.