DomaDoma

Letná údržba rodinného domu a záhradkárčenie

 PR   21.06.2022   0

Rodinné domy, ich okolie a záhrady sú rôzne – veľké, malé, vidiecke, moderné. Každý dom je iný, no vždy môže byť jedinečný a záhrada inšpiratívna, ak sa rodinnému domu a jeho okoliu venujete dostatočná pozornosť.   

foto: dreamstime

 

Tak ako šaty robia človeka človekom, fasáda robí rodinný dom domom. Je neprehliadnuteľná - vystavená na obdiv celému okoliu. Okrem toho, že fasáda dodáva každému rodinnému domu osobitý ráz, má aj celý rad praktických funkcií. Preto, ak ste sa tento rok rozhodli svoj dom v lete renovovať, nepodceňte výber omietky či fasádnych farieb a vyberajte ich premyslene. Omietky rôznych štruktúr možno aplikovať ručne alebo strojom. No na to, aby vám práce išli ľahšie od ruky, nepodceňte ani voľbu vhodných pracovných pomôcok a náradia. Pri renovácii rodinného domu vám dobrú službu poskytne pevný vysoký rebrík a kvalitné lešenie, ktoré zjednoduší všetky murárske aj maliarske práce na dome.

Prosperujúca záhrada

Záhrada je miestom nielen oddychu medzi okrasnými rastlinami a stromami, ale aj miestom, kde sa nachádzajú úžitkové záhony. Či patríte medzi začínajúcich alebo skúsených záhradkárov, každý pestovateľ vie, že bohatá úroda ovocia a zeleniny poteší celú rodinu. Kto do záhrady vloží určité úsilie, má z nej aj väčší výnos. Ako zvýšiť úrodu v záhrade? Zvýšeniu úrody napomôže redukcia priestoru medzi rastlinami, čo funguje vďaka vyvýšeným záhonom. Tajomstvo úrodnosti vyvýšených záhonov je v tom, že pôda sa nemusí preorávať a jej kultivácia je minimálna. Takže v záhonoch nie je v pôde narušená prirodzená biologická aktivita a zemina pri koreňoch rastlín je aj oveľa priepustnejšia.

Ako skrášliť dvor a záhradu

Atmosféru v záhrade dokáže skvelo ozvláštniť štýlový záhradný nábytok, malé jazierko či dekoratívna plastika. Sochy do záhrady sa stali trendom súčasnej modernej doby – prispievajú k atraktivite každého priestoru. A podceniť netreba ani dizajnový význam záhradných svietidiel. Dnešné exteriérové svietidlá prekročili tradičné chápanie osvetlenia. Ich originálny dizajn prináša do záhrad a dvorov rodinných domov množstvo pôsobivých efektov. Pri žiadnych prácach v exteriéri však nepodceňte vhodné oblečenie a pohodlnú obuv. Pokiaľ v záhrade s vami radi pracujú aj vaše deti, ktoré takmer celé leto majú na nohách obuté crocsy detské, na sadenie či polievanie rastlín im zaobstarajte pevnejšiu obuv. Pri výbere obuvi dbajte najmä na správnu veľkosť a vhodný tvar. Práce v exteriéri malým aj veľkým záhradkárom zjednoduší hlavne obuv pracovná, ktorá je pevná a vzdušná zároveň. A na dlhodobé nosenie pri akýchkoľvek prácach vonku je ideálna obuv nepremokavá, s dostatočne hrubou podrážkou.         

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Už sa nemusíte báť pôrodu. Vieme, ako sa pripraviť a zvládnuť to
28.06.2022   0
Veľa žien, ktoré sa pôrodu obávali, mali krásnu, pozitívnu a posilňujúcu skúsenosť. Patria k nim najmä tie ženy, ktoré sa na pôrod pripravovali – psychicky, aj fyzicky.
Pekelné muky letného tehotenstva (len pre silné povahy)
22.06.2022   0
9 z 10 mužov ti potvrdí, že tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Medzi nami dievčatami, 10 z 10 ti povie, že je to len hoax.
Tehotná na festivale?
21.06.2022   0
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Koľké v poradí sa dieťa narodilo?
28.06.2022   0
Prvorodené - narodilo sa prvé a prvým chce zostať, po narodení súrodenca (najmäk ak je medzi nimi malý vekový rozdiel) sa môže cítiť "zbavené" trónu: hľadá prílišnú pozornosť a ak ju nenájde, cíti sa prehliadané, neisté.
Cumlíky, cumlíky, ach tie cumlíky...
27.06.2022   12
V tomto období riešim dilemu s cmúľaním cumlíka... A tak som si zistila informácie o cumlíkoch – aký je vhodný, odkedy a dokedy ho používať, a či vôbec...
Prečo musia v škôlke spať? - reakcia pedagóga
24.06.2022   11
Téme poobedňajšieho spania, či nespania v školkach, ktoré tak často medzi sebou rozoberáme, sme prizvali predškolskú pedagogičku, Mgr. Ľudmilu Janigovú. Ponúkame Vám reakciu odborníka na článok "Prečo musia v škôlke spať" od Lucie H.
detské choroby
Tieto lieky nejdú so slnkom dokopy
20.06.2022   0
Štátny ústav pre kontrolu liečiv upozorňuje, že slnko v kombinácii s liekmi môže spôsobiť kožné problémy.
6 vecí, ktoré majte na pamäti, keď hovoríte s deťmi o smrti blízkeho človeka
16.06.2022   0
Je nesmierne náročné byť v pozícii rodiča, ktorý stratil partnera, či svojho rodiča, ktorého dieťa malo veľmi rado. Nikdy deťom neklamte, pochopia zo situácie, z vašich prejavov, že sa deje niečo vážne, „zlé“.
Kleptománia v detskom veku
10.06.2022   1
Sú deti, u ktorých sa vyvinie porucha zvaná kleptománia. Je definovaná ako „opakované, nutkavé kradnutie predmetov, ktoré osoba nepotrebuje. Patrí do skupiny „porúch ovládania impulzov“.
auto
Prvý trip s európskou teslou – Renault Megane E-TECH Electric
21.06.2022   0
26 rokov Meganu a 10 rokov skúseností Renaultu s elektromobilitou. To bola cesta k dnešnej novinke Megane E-TECH Electric.
Spoľahlivé auto pre mladú rodinu: Dôležité sú bezpečnostné prvky, no nepodceňujte ani typ karosérie
16.06.2022   0
Niekto sa pri výbere nového vozidla rozhoduje podľa ceny, iný podľa vonkajšieho vzhľadu a ďalší zas podľa vybavenia interiéru.
Karavána najnovších elektických a hybridných modelov značky RENAULT cestuje po Slovensku
07.06.2022   0
K dispozícií je 6 elektrických, hybridných a plug-in hybridných modelov Renault.