DomaDoma

Domáce ihrisko snov pre malé aj väčšie deti

 PR   08.03.2015   2

Premýšľali ste nad tým, že by ste svojim deťom vybudovali vlastné ihrisko?

Istota bezpečia nepochybne stojí za zváženie - žiadne črepiny, cigaretové ohorky, mačacie výkaly ani iné odpadky. Nepretržitá otváracia doba, jednoduchý dohľad na hrajúce sa deti počas varenia obeda, znie to ako malebná idylka...

 

Pieskovisko pre batoľa aj pre školáka

Viete, čo je nevyhnutá časť detského ihriska? Nepochybne pieskovisko! To totiž na ta takom riadnom detskom ihrisku nemôže chýbať. A najlepšie na pieskovisku je, že sa v ňom môžu hrať aj malinké deti, pretože si v piesku nemajú ako ublížiť.

Batoľatám by ste mali do pieskoviska nasypať hygienický piesok, ktorý je očistený a zbavený choroboplodných zárodkov.

Pre drobcov stačí malé umelohmotné pieskovisko. Dnes si už môžete vybrať nie len klasickú mušľu, ale na záhade môže stáť korytnačka, lienka či hroch. Výrobcovia ponúkajú krásne pieskoviská v tvare zvieratiek, ktoré sa dajú prekrývať. Ide o veľmi dôležitú funkciu, mačky totiž rady využívajú piesok ako toaletu. Pre udržanie hygieny je teda nevyhnutné, aby pieskovisko malo kryt.

Ak sa rozhodnete postaviť rovno väčšie pieskovisko, ktoré budete časom dotvárať a budovať, nezabudnite na kryciu plachtu.

Šmykľavka a domček

V súčasnosti sa dá detské ihrisko vybudovať prakticky na počkanie. Výrobcovia produkujú celé hracie centrá určené priamo do vonkajšieho prostredia.

Zrejme najviac zábavy deťom poskytne šmykľavka, chýbať samozrejme nesmú ani preliezačky či hojdačka a špičkou komfortu je detský domček. Kvalitné domčeky vyrába spoločnosť SMOBY a MARIANPLAST s rôznymi vychytávkami.

V skutočnosti nejde len o nejaký „panský rozmar“. Napríklad detský domček so špeciálnym UV filtrom chráni vaše potomstvo pred škodlivým UV žiarením, ktoré spôsobuje spálenie a môže vyústiť až do rakoviny. Samozrejme domčeky v krásnych vzoroch a farbách sú skvelé na zábavu na záhrade.

Vlastný tobogan? Prečo nie!

V jarných mesiacoch sa na ihrisku môžu deti vyšantiť na hojdačkách či spomenutých šmykľavkách a preliezačkách. Na trhu je však už aj modernejšia šmykľavka, ktorá sa v lete dá napojiť na hadicu a získate vlastný malý tobogan, ktorý by mal ústiť v bazéniku. Okrem toho, že si dieťa v lete užije veľa zábavy, vďaka vode sa nemôže na šmykľavke popáliť.

Bezpečnosť na prvom mieste

Domáce ihrisko má nesporné výhody oproti verejnému – čistota, poriadok, dohľad. Môžete v kuchyni pokojne variť obed a zároveň dozerať na deti. Pri budovaní ihriska však nezabúdajte na bezpečnosť.

Šmykľavka by mala ústiť do piesku, aby sa deti neudreli. Všetky zariadenia, ktoré do ihriska vyberiete, musia mať certifikát odolnosti a kvality, aby ste sa nemuseli báť, že sa preliezačky či šmykľavka rozpadnú a deti sa „prizabijú“.

A hlavne, celé herné centrum umiestnite pod stromy, aby boli deti chránené pred priamym slnkom a nebezpečným UV žiarením.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
MiMi napísané 12.04.2017 15:07

Tiež máme vlastné pieskovisko na záhrade, aj doma, aj u rodičov. Nie je to taká veľká investícia a mám istotu, že je čisté (dá sa aj zatvoriť). Teraz sa chystáme dokúpiť ešte hojdačku. Inak odporúčam garden-life, majú veľmi kvalitné výrobky.

Renata napísané 21.04.2017 14:49

My od nich máme hrací domček Razz investícia to teda bola, ale naozaj je kvalitný a keď budú deti vačšie tak ho predáme a kúpime za to zase niečo do záhrady, pravdepodobne trampolínu Mr. Green

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Genetický ultrazvuk
15.01.2021   17
Nízke hodnoty AFP testov poukazujú na možnosť plodu s Downovým syndrómom, naopak zvýšené hodnoty poukazujú na možnosť defektov neurálnej rúry.
Život bez dieťaťa. Ako na to nemyslieť?
13.01.2021   0
Myslela si, že má ešte veľa času, ale teraz, v 36 rokoch, v partnerstve s človekom, ktorý už deti má a žiadne ďalšie nechce, sa tejto predstavy pomaly ale isto musí vzdať.
Prídavok na dieťa 2021
11.01.2021   35
Kedysi pod názvom "rodinné prídavky." Patrí na každé nezaopatrené dieťa. Ktoré dieťa je nezaopatrené, kto môže poberať prídavok a za akých podmienok? Oznamovacia povinnosť pri prídavku na dieťa, ktoré dovŕšilo 3 roky.
babetko
6 skvelých hračiek z kartónu
15.01.2021   0
Z kartónu pri troche trpezlivosti a chcenia vyrobíte deťom úžasné veci. Navyše ich do procesu tvorby môžete zapojiť a oni si hračky môžu dotvoriť podľa svojich predstáv a fantázie.
Hanbím sa, že neľúbim svoje dieťa viacej
14.01.2021   14
Čo len to bábätko potrebuje, veď všetko som mu už dala, tak čo teraz s ním... nemôžem si pomôcť, ale je to také nudné, stereotypné, príšerne otravné. Som z toho unavená.
Postieľka, kolíska, kôš, či posteľ rodičov?
12.01.2021   13
Prehľadový článok o výhodách a nevýhodách jednotlivých možností.
detské choroby
Operácia: Obriezka - Cirkumcízia
16.01.2021   6
Obriezka sa vykonáva pri zúženej predkožke, alebo pri príliš dlhej predkožke, ktorú nemožno voľne pretiahnuť cez žaluď penisu. Ako poznáme fimózu a kedy si ju treba začať všímať?
Odstávajúce ušká
13.01.2021   0
Ako problém odstávajúcich uší riešiť a na čo sa treba pripraviť, ak zvažujete zákrok u dieťatka? Spýtali sme sa aj za vás plastického chirurga.
Krvácanie z nosa
11.01.2021   0
Hoci krvácanie z nosa vie poriadne vystrašiť,u detí vo veku 3-10 rokov je časté a obyčajne nejde o nič vážne. Krvácanie sa zvyčajne zastaví samo a môže byť bezpečne ošetrené doma.
zvery
Morčatá
12.01.2021   10
Morčatá patria medzi hlodavcov, dožívajú sa v priemere 5 až 7 rokov. Je to milé zvieratko, vhodné pre staršie deti ako miláčik. Je ideálne na chov v byte, hoci si vyžaduje aj prechádzky vonku. Starostlivosť o neho je pomerne jednoduchá.
Korytnačka z akvária
02.01.2021   0
Vodný obojživelník, ktorého máme doma v akváriu je ako stvorený pre tropické krajiny, ktoré nazýva svojím domovom. Ako sa oň máme starať v našich podmienkach?
Čo robiť ak sa pes bojí
29.12.2020   2
Máte psa,ktorý sa niečoho alebo niekoho bojí? Viete ako mu pomôcť? Ako prekonať jeho strach?