DomaDoma

Domáce ihrisko snov pre malé aj väčšie deti

 PR   08.03.2015   2

Premýšľali ste nad tým, že by ste svojim deťom vybudovali vlastné ihrisko?

Istota bezpečia nepochybne stojí za zváženie - žiadne črepiny, cigaretové ohorky, mačacie výkaly ani iné odpadky. Nepretržitá otváracia doba, jednoduchý dohľad na hrajúce sa deti počas varenia obeda, znie to ako malebná idylka...

 

Pieskovisko pre batoľa aj pre školáka

Viete, čo je nevyhnutá časť detského ihriska? Nepochybne pieskovisko! To totiž na ta takom riadnom detskom ihrisku nemôže chýbať. A najlepšie na pieskovisku je, že sa v ňom môžu hrať aj malinké deti, pretože si v piesku nemajú ako ublížiť.

Batoľatám by ste mali do pieskoviska nasypať hygienický piesok, ktorý je očistený a zbavený choroboplodných zárodkov.

Pre drobcov stačí malé umelohmotné pieskovisko. Dnes si už môžete vybrať nie len klasickú mušľu, ale na záhade môže stáť korytnačka, lienka či hroch. Výrobcovia ponúkajú krásne pieskoviská v tvare zvieratiek, ktoré sa dajú prekrývať. Ide o veľmi dôležitú funkciu, mačky totiž rady využívajú piesok ako toaletu. Pre udržanie hygieny je teda nevyhnutné, aby pieskovisko malo kryt.

Ak sa rozhodnete postaviť rovno väčšie pieskovisko, ktoré budete časom dotvárať a budovať, nezabudnite na kryciu plachtu.

Šmykľavka a domček

V súčasnosti sa dá detské ihrisko vybudovať prakticky na počkanie. Výrobcovia produkujú celé hracie centrá určené priamo do vonkajšieho prostredia.

Zrejme najviac zábavy deťom poskytne šmykľavka, chýbať samozrejme nesmú ani preliezačky či hojdačka a špičkou komfortu je detský domček. Kvalitné domčeky vyrába spoločnosť SMOBY a MARIANPLAST s rôznymi vychytávkami.

V skutočnosti nejde len o nejaký „panský rozmar“. Napríklad detský domček so špeciálnym UV filtrom chráni vaše potomstvo pred škodlivým UV žiarením, ktoré spôsobuje spálenie a môže vyústiť až do rakoviny. Samozrejme domčeky v krásnych vzoroch a farbách sú skvelé na zábavu na záhrade.

Vlastný tobogan? Prečo nie!

V jarných mesiacoch sa na ihrisku môžu deti vyšantiť na hojdačkách či spomenutých šmykľavkách a preliezačkách. Na trhu je však už aj modernejšia šmykľavka, ktorá sa v lete dá napojiť na hadicu a získate vlastný malý tobogan, ktorý by mal ústiť v bazéniku. Okrem toho, že si dieťa v lete užije veľa zábavy, vďaka vode sa nemôže na šmykľavke popáliť.

Bezpečnosť na prvom mieste

Domáce ihrisko má nesporné výhody oproti verejnému – čistota, poriadok, dohľad. Môžete v kuchyni pokojne variť obed a zároveň dozerať na deti. Pri budovaní ihriska však nezabúdajte na bezpečnosť.

Šmykľavka by mala ústiť do piesku, aby sa deti neudreli. Všetky zariadenia, ktoré do ihriska vyberiete, musia mať certifikát odolnosti a kvality, aby ste sa nemuseli báť, že sa preliezačky či šmykľavka rozpadnú a deti sa „prizabijú“.

A hlavne, celé herné centrum umiestnite pod stromy, aby boli deti chránené pred priamym slnkom a nebezpečným UV žiarením.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP

 

Covid 19 - denné štatistiky: 

Komentáre k článku
MiMi napísané 12.04.2017 15:07

Tiež máme vlastné pieskovisko na záhrade, aj doma, aj u rodičov. Nie je to taká veľká investícia a mám istotu, že je čisté (dá sa aj zatvoriť). Teraz sa chystáme dokúpiť ešte hojdačku. Inak odporúčam garden-life, majú veľmi kvalitné výrobky.

Renata napísané 21.04.2017 14:49

My od nich máme hrací domček Razz investícia to teda bola, ale naozaj je kvalitný a keď budú deti vačšie tak ho predáme a kúpime za to zase niečo do záhrady, pravdepodobne trampolínu Mr. Green

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenstvo vo vyššom veku môže ženám predĺžiť život
19.10.2020   0
Odkladanie tehotenstva na neskôr by mohlo mať aj inú výhodu ako to, že už má žena zázemie, stabilitu a konečne aj správneho partnera.
Dve deti krátko po sebe - tehotenstvo
15.10.2020   0
Či už ste mali predchádzajúce tehotenstvo bez problémov, alebo sa vyskytli aj komplikácie, je jasné, že toto bude prebiehať trochu inak. Už ste mamou na plný úväzok, nemôžete byť „len tehotná“.
Materské u nového alebo starého zamestnávateľa
13.10.2020   0
Z príjmu od ktorého zamestnávateľa sa Eme vypočíta materské? Môže ísť na materskú neskôr, aby sa jej rátalo materské z aktuálneho zamestnania?
babetko
Ako vybrať detskú postieľku pre pokojný spánok bábätka?
20.10.2020   0
Patrí medzi najdôležitejšie kúsky detskej výbavy vôbec. Prečítajte si tipy, ktoré vám výber postieľky uľahčia.
Na tieto míľniky dajte u svojho dieťaťa pozor
19.10.2020   1
Vo vývine malých detí sú isté míľniky, ktoré by dieťatko do určitého veku malo zvládnuť.
VIUSID - hrajte o zimnú výzbroj vašej imunity
16.10.2020   0
VIUSID je výnimočný prírodný výživový doplnok, ktorý zvyšuje obranyschopnosť organizmu, výrazne chráni pred vírusmi a ich tvorbou, dopĺňa vitamínové nedostatky v tele a posilňuje imunitný systém.
detské choroby
Ako sa zbaviť nádchy a kašľa bez liekov a postaviť deti zase "na nohy"
19.10.2020   0
Ideálne je, aby dochádzalo čo najmenej k situáciám, keď už je nevyhnutné riešiť „soplíky“ liekmi.
Laryngitída a ako na ňu
16.10.2020   41
Určite poznáte stav, keď dieťatko zdravé uložíte spať a o niekoľko hodín je to tu... Nočná mora rodičov - Laryngitída! Hoci sa môže zápal hrtana opakovať, vždy vystraší nielen rodičov, ale aj dieťa samotné.
Skrížená alergická reakcia
08.10.2020   0
Fenomén skríženej alergie je predmetom intenzívneho výskumu. Dnes je už známe presné zloženie skrížene reagujúcich proteínov. Máme k dispozícii senzibilizačné vzory s peľmi asociovanej potravinovej alergie.
zvery
Kde sa vzala mačka?
19.10.2020   3
Pes sa už po tisícročia považuje za najlepšieho priateľa človeka, ale ako je to s mačkami? Viete odkiaľ sa mačka vzala, kde ju uctievali ako bohyňu a kde sa jej na druhej strane báli a často ju stihol krutý osud?
Pohryzenie zvieraťom - Prvá Pomoc
04.10.2020   0
Prítulní havkovia, milé mačičky, či iné tvory z radu živočíšnej ríše. Niekedy sa stretnutie s malým človekom môže skončiť aj nepríjemne.
Hodnoty zdravého zvieraťa . Má teplotu?
16.09.2020   3
Správna teplota psa, mačky a králika, alebo dychová frekvencia nám napovie, či je naše zvieratko zdravé.