DomaDoma

Čo so snehom na streche?

 Vlado Pabiš   07.01.2016   0

Ako sa vysporiadať so snehom na streche?

Snehové zábrany

Kľúčovým príslušenstvom sú jednoznačne snehové zábrany. Môžu to byť háky, zúbky, mreže či lapače najrôznejších tvarov. Ich účelom je zabrániť škodám pri uvoľňovaní.

Kým bodové zábrany sa snažia snehovú pokrývku rozlámať na časti, ktoré sa budú zo strechy uvoľňovať samostatne, protisnehové mreže, zachytávače a tyčové zábrany sa snažia udržať snehovú pokrývku v celku dovtedy, kým sa nerozpustí.

 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh zábran, Marcel Modranský zo spoločnosti Bramac radí kupovať originálne príslušenstvo, ktoré je navrhnuté práve pre danú značku strechy. Neodborná inštalácia snehovej zábrany prináša viac problémov ako úžitku.

Prečo sa snehu zbavovať? 

Najčastejším problémom je zatekanie.

V prípade úrazov a škôd na cudzom majetku sa výška odškodnenia môže vyšplhať vysoko. Vždy sa tu preukazuje, či škoda vznikla zavinením majiteľa daného objektu. Avšak ak majiteľ urobil všetko preto, aby k nešťastiu nedošlo, môže ho súd zbaviť obvinenia.

Inštalácia snežných zábran sa tak určite oplatí.

3 rady na záver

   Vyčistiť odkvapy

Ak ste na jeseň zabudli vyčistiť odkvapy, napriek zime neleňte a nezabudnite skontrolovať, či sa v nich nenachádza napadané lístie, mach alebo ostatné nečistoty. Tie totiž zabraňujú prietoku vody a vytvoria bariéru, ktorá zabráni vytekaniu.

   Odlamovať cencúle

Ak sú teploty pod nulou, pravidelne obíjajte cencúle. Ak padnú v nečakanej chvíli, môžu spôsobiť nejeden úraz.

   Elektrické káble

Niekedy však nepomôže ani šikmý sklon strechy s minimom prekážok. Pri nízkych teplotách sa sneh na streche môže udržiavať aj niekoľko týždňov. Spoľahlivým riešením je preto inštalácia elektrických káblov priamo na krytické miesta strechy a dažďové zvody. Prúd pretekajúci káblami rozpustí všetok sneh v okolí. Pre väčšie šetrenie energiou je možné zostaviť manuálnu riadiacu jednotku na ovládanie prúdu, ktorý pustíte len v prípade nutnosti.

Je to oveľa pohodlnejšie ako v zime odpratávať sneh na streche.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kvôli strachu z pôrodu som skončila u terapeuta
14.05.2019   0
Teraz viem, že prežitá skúsenosť z pôrodu je vlastne trauma, veď sa bojovalo o život môjho dieťaťa. Preto sa cítim bezmocná a mám obavy, že ak sa niečo stane, nebudem vedieť pomôcť svojmu dieťaťu.
SZČO a materská
12.05.2019   0
Má SZČO nárok na materské? Musí prerušiť alebo zrušiť živnosť, keď poberá materské? Aké sú podmienky nároku na materské? Ako sa vypočíta materské SZČO? Mám nárok na materské, ak mám podlžnosti na poistnom?
Zrušili poplatky pri pôrode. K štátnym nemocniciam sa pridal aj Žilinský kraj
08.05.2019   0
Od polovici mája ušetria rodičia desiatky eur v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Kubíne a Trstenej.
babetko
Pre svokrovcov nie sú moje deti dosť dobré
17.05.2019   1
„Tie Zuzankine dievčence sú také šikovné. Predstav si, na karneval si sami vyrobili masky. Miška má samé jednotky. A popri tom každý deň stíha nejaký krúžok.“ Zuzkine deti sú naozaj čo do kvality tie najlepšie pod slnkom. Môj svokor oceňuje iné veci. „Jaj, tie poslúchajú! NA SLOVO! Len pozrieš a už vyskočia. A ako pomáhajú, že?“
Nedojčím, a všetci okolo mňa to riešia
13.05.2019   0
Máločo žene prekáža tak, ako keď sa jej prsia stanú stredobodom rozhovorov celej rodiny. Každý, od pratety z Michaloviec až po bezdetnú sesternicu Janku, ktorú vídam len na facebooku, rieši po mojom pôrode jedinú otázku: Prečo nedojčím?
Vyhrajte detský tábor STROJ ČASU od Dôvery (kolo 02)
13.05.2019   0
Detský tábor s olympijským víťazom Matejom Tóthom v auguste na Orave. Máme prvého výhercu, budúci pondelok losujeme ďalšieho z vás.
detské choroby
Astma
14.05.2019   4
Astma postihuje 10% detí. Aké sú príčiny tejto choroby? Ako sa prejavuje? Ako ju liečiť? Dá sa astme predchádzať?
Mrľa detská
03.05.2019   0
Mrle žijú v čreve človeka, o ktoré sa prichytávajú ústnym otvorom a živia sa bunkami čreva a rôznymi baktériami. Deťom spôsobujú nemalé problémy.
7 rád, ako ochrániť dieťa pred kliešťami
27.04.2019   0
Po šatách vám môžu kliešte loziť aj niekoľko hodín. Kliešte sú slepé, obete si vyhľadávajú podľa dychu alebo podľa niektorých látok v pote.
zvery
Ako správne osloviť, či volať ovcu
09.05.2019   0
No jednoduché to nie je. Samica ovce domácej sa nazýva bahnica. Samec je baran a ich mláďatko sa volá jahňa. Čo je potom baránok?
Upratovači v akváriu
05.05.2019   0
Riasy, nečistoty, nánosy a zbytky potravy. Postačí niekoľko dní až týždňov a z vášho klenotu je vec blízko podobná žumpe. S podobným stavom nám dokážu pomôcť ryby, ktorých hovorovo voláme „upratovači“.
O čom mačky snívajú
27.04.2019   0
O čom zvyknú mačky a mačiatka snívať? Sú ich sny úplne iné ako tie naše? Mávajú aj zlé sny? Vraj existujú aj námesačné mačky. Je to možné?