ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Čo so snehom na streche?

 Vlado Pabiš   07.01.2016   0

Ako sa vysporiadať so snehom na streche?

Snehové zábrany

Kľúčovým príslušenstvom sú jednoznačne snehové zábrany. Môžu to byť háky, zúbky, mreže či lapače najrôznejších tvarov. Ich účelom je zabrániť škodám pri uvoľňovaní.

Kým bodové zábrany sa snažia snehovú pokrývku rozlámať na časti, ktoré sa budú zo strechy uvoľňovať samostatne, protisnehové mreže, zachytávače a tyčové zábrany sa snažia udržať snehovú pokrývku v celku dovtedy, kým sa nerozpustí.

 

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek druh zábran, Marcel Modranský zo spoločnosti Bramac radí kupovať originálne príslušenstvo, ktoré je navrhnuté práve pre danú značku strechy. Neodborná inštalácia snehovej zábrany prináša viac problémov ako úžitku.

Prečo sa snehu zbavovať? 

Najčastejším problémom je zatekanie.

V prípade úrazov a škôd na cudzom majetku sa výška odškodnenia môže vyšplhať vysoko. Vždy sa tu preukazuje, či škoda vznikla zavinením majiteľa daného objektu. Avšak ak majiteľ urobil všetko preto, aby k nešťastiu nedošlo, môže ho súd zbaviť obvinenia.

Inštalácia snežných zábran sa tak určite oplatí.

3 rady na záver

   Vyčistiť odkvapy

Ak ste na jeseň zabudli vyčistiť odkvapy, napriek zime neleňte a nezabudnite skontrolovať, či sa v nich nenachádza napadané lístie, mach alebo ostatné nečistoty. Tie totiž zabraňujú prietoku vody a vytvoria bariéru, ktorá zabráni vytekaniu.

   Odlamovať cencúle

Ak sú teploty pod nulou, pravidelne obíjajte cencúle. Ak padnú v nečakanej chvíli, môžu spôsobiť nejeden úraz.

   Elektrické káble

Niekedy však nepomôže ani šikmý sklon strechy s minimom prekážok. Pri nízkych teplotách sa sneh na streche môže udržiavať aj niekoľko týždňov. Spoľahlivým riešením je preto inštalácia elektrických káblov priamo na krytické miesta strechy a dažďové zvody. Prúd pretekajúci káblami rozpustí všetok sneh v okolí. Pre väčšie šetrenie energiou je možné zostaviť manuálnu riadiacu jednotku na ovládanie prúdu, ktorý pustíte len v prípade nutnosti.

Je to oveľa pohodlnejšie ako v zime odpratávať sneh na streche.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.