DomaDoma

Čistý vzduch, zdravší život

 PR   19.11.2019   0

Aj keď sa môže zdať, že vzduch znečistený splodinami CO2 alebo alergénmi z kvitnúcich drevín a tráv nás ohrozuje len vonku, nie je to tak. Aj keď si to neuvedomujeme, netušené semenisko  alergénov máme aj doma. Ide predovšetkým o prach, roztoče a rôzne mikroorganizmy. K nim sa v jarnom období pridá peľ, ktorý sa dovnútra dostane otvorenými oknami.

Prvé varovné signály podráždenia a začínajúcich sa alergií prichádzajú v podobe svrbenia, upchatého nosa či dráždivého kašľa. Často nimi trpia malé deti, batoľatá plaziace či hrajúce sa na zemi, a to aj preto, že väčšina prachu a alergénov je rozptýlená vo výške 30 cm nad zemou.

 

Čistý vzduch i matrace

Účinným riešením nevyhovujúcej kvality vzduchu v interiéri je čistička. Tie najmodernejšie to vedia vyčistiť poriadne tzv. od podlahy.

Naše čističky vzduchu využívajú technológiu nanoeTM, ktorá produkuje záporne nabité mikročastice. Tie likvidujú baktérie a vírusy rozptýlené vo vzduchu a zároveň prenikajú cez najrôznejšie textilné vrstvy hlboko do ich štruktúry, kde tiež pohlcujú vírusy a alergény,“ hovorí Lukáš Bouchal zo spoločnosti Panasonic, ktorá vyrába čističky vzduchu už viac ako 50 rokov.

Mikročastice nanoeTM si poradia aj s alkalickými radikálmi a čpavkom, ktorý sa môže nachádzať v textíliách alebo v pene matracov. Rozloží ich na neškodné látky a tým sa eliminuje zápach.

Keď máte doma alergika

Ak vaše dieťa trpí alergiami, zaujímajte sa pri výbere čističky tiež o HEPA filter. „Čističky vzduchu Panasonic majú filter HEPA Composite, certifikovaný Britskou nadáciou pre alergie. Účinnosť filtrovania ešte zvyšuje filtračná vrstva Super Alleru s obsahom katechínov zo zeleného čaju – silných antioxidantov a antibakteriálnych enzýmov, ktoré sú spoločne schopné inhibovať až 17 typov vírusov, baktérií a alergénov s účinnosťou až 99 %,“ dopĺňa L. Bouchal.

Ťažkosti pri respiračných ochoreniach zmierni funkcia zvlhčovania vzduchu. Tá pracuje podľa potreby v troch rôznych režimoch – čistenie, zvlhčovanie a čistenie & zvlhčovanie.

 

Vyberte si tú pravú

Pri výbere čističky vzduchu sa určite nepozerajte len na cenu alebo hlučnosť, ale aj na tzv. inteligentné technológie. Inými slovami, naozaj múdra čistička nečaká na povel.

Čističky vzduchu Panasonic sú vybavené inteligentnými senzormi, ktoré monitorujú ľudský pohyb, svetlo, vlhkosť, zápach a mieru znečistenia priestoru. Prístroj sa tak spúšťa automaticky skôr, než sa znečisťujúce látky rozšíria do celej miestnosti,“ vysvetľuje benefity najmodernejších modelov Lukáš Bouchal a pripája informáciu, ktorá poteší osoby dbajúce na energetickú účinnosť.

Funkcia ECONAVI automaticky prispôsobuje výkon zariadenia prítomnosti ľudí v miestnosti a miere znečistenia. Za zmienku stojí aj technológia Mega Catcher, ktorá sa postará o výkonné nasávanie vzduchu z viacerých smerov. Spustí sa automaticky vždy, keď prístroj deteguje väčšiu koncentráciu prachu a alergénov.

Na slovenskom trhu Panasonic ponúka 4 modely čističiek vzduchu. Prémiové modely F-VXR90G a F-VXR70G disponujú všetkými piatimi inteligentnými senzormi.

Model F-VXR50G má štyri senzory pre svetlo, vlhkosť, zápach a znečistenie, model F-FXR35G má dva senzory pre vlhkosť a zápach. Odporúčaná cena sa začína na 389 eurách, najvyšší model potom kúpite za 849 eur.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Máte problém otehotnieť?
04.03.2021   2
Recept: dobrá hormonálna rovnováha, dobre vyvinuté, nepoškodené a dobre fungujúce pohlavné orgány, psychická a fyzická kondícia, správny partner.
Lepšie tehotenstvo s hudbou (a čo počúvať)
01.03.2021   0
Ako môže počúvanie hudby prospieť nenarodeným deťom a ich matkám, a ktorá hudba sa najlepšie hodí počas tehotenstva.
Zamlknutý potrat - Missed abortion
27.02.2021   24
Šla som z poradne a pred nemocnicou som stretla kamarátku. Plakala. Práve jej na ultrazvuku v ranom štádiu tehotenstva oznámili, že jej dieťaťu, na ktoré sa už veľmi tešila a malo sa narodiť ako prvé, nebije srdiečko. Má prísť na hospitalizáciu... Aj jej sa to stalo, aj mnohým ďalším. Len sa o tom tak veľmi nehovorí.
babetko
Základné obilninové kaše pre bábätká (od 6 mesiacov)
06.03.2021   0
Ak sa ešte len rozbiehate a rozmýšľate, aké kaše sú teraz vhodné, či s lepkom alebo bez lepku, máme pre vás zopár tipov.
Jedálniček dojčiacej matky
04.03.2021   50
Dostali ste od Vašej pediatričky pri návšetve poradne s Vaším bábätkom-dojčiatkom ponaučenie, čo ako dojčiaca matka (ne)smiete jesť vo forme tabuľky s odporúčanými dennými dávkami „kadečoho“ v miligramoch, poprípade v kilojouloch?
Svoje deti neuspávam
02.03.2021   1
Žijem aj s manželom a 2 malými dcérkami v Belgicku. V starostlivosti o deti v Belgicku a u nás sú veľké rozdieli.
detské choroby
Mumps
04.03.2021   1
Mumps je ochorenie spôsobené vírusom, ktorý sa zvyčajne šíri prostredníctvom slín. Môže nakaziť rôzne časti tela, najmä príušné slinné žľazy. Typický príznak je opuch a bolesť v príušnej slinnej žľaze, takže dieťa vyzerá ako škrečok s plnými ústami.
7 tipov pri suchom dráždivom kašli
01.03.2021   0
Čo používate na suchý dráždivý kašeľ? Čo funguje? Ponúkam pozbierané nápady, ak sa v tomto počasí niečo podobné u vás doma objaví.
Porucha spôsobená nedostatkom prírody
27.02.2021   2
Čo je to „nature- deficit disorder“? Tento termín objavil, či zaviedol Richard Louv. Hovorí, že spôsobuje široké spektrum psychických i fyzických problémov, ktoré deti majú.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.