DomaDoma

Asistenčné služby pre domácnosti – ako vlastne fungujú?

 PR   17.09.2018   0

Porucha či havária v domácnosti sa vám stane práve vtedy, keď sa to najmenej hodí. Ponáhľate sa a zrazu si zabuchnete dvere do domu, užívate si dovolenku a praskne prívod vody k práčke...

Ako tieto nečakané situácie čo najrýchlejšie a najlacnejšie vyriešiť?

 

Zabuchnuté dvere

Otváranie zabuchnutých dverí bez ich poškodenia ponúkajú rôzne firmy ako nonstop službu, vrátane víkendov a sviatkov. Kontakty nájdete na internete, dôležité je len nezabudnúť si mobil alebo mať výborné vzťahy so susedmi. Otvorenie dverí trvá len pár sekúnd a bude vás to stáť asi 30 eur.

Existuje však aj oveľa lacnejšie riešenie, tzv. asistenčná služba v rámci poistenia domácnosti alebo domu. Napríklad spoločnosť Stredoslovenská energetika ponúka svojím zákazníkom takúto službu už za 1 euro mesačne a tiež je dostupná nonstop.

SSE Opravár – profesionálna pomoc neustále k dispozícii

Ak chcete mať haváriu či poruchu vyriešenú jednoducho a rýchlo, môžete si predplatiť už spomínanú asistenčnú službu SSE Opravár od spoločnosti Stredoslovenská energetika (SSE).

V základnom variante máte za 1 euro mesačne k dispozícii pomoc elektrikára, plynára a tiež opravu plynového kotla. V rozšírenom variante SSE Opravár PLUS si za 1,90 eura mesačne zabezpečíte aj pomoc kúrenára, inštalatéra, sklenára a zámočníka.

Máte tiež nárok na telefonickú právnu konzultáciu, náhradné ubytovanie a sťahovacie služby, ak sú potrebné.

Asistenčná linka SSE Opravár je dostupná nonstop. Stačí zavolať a operátor vám pošle profesionálnu technickú pomoc, ktorá najneskôr do dvoch hodín príde a dá všetko do poriadku. Viac na www.sse.sk/sseopravar alebo na infolinke 0850 444 888.

Vytopili ste susedov?

Či už sa havária týka vášho bytu alebo vytápate susedov, v prvom rade sa snažte minimalizovať škodu – napríklad ak voda z potrubia stále tečie, zastavte hlavný uzáver (v bytoch je umiestnený v šachte, tzv. stúpačke), až potom volajte inštalatéra.

Táto služba nebýva dostupná nonstop. Aj v tomto prípade môže zabezpečiť uhradenie škody (do určitej výšky) a odstránenie technickej havárie poisťovňa. Omnoho viac vás však zrejme budú trápiť spôsobené škody.

Tu je správne poistenie najlepšou radou – na vaše škody sa vzťahuje poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti, ak ste vytopili aj susedov, je škoda hradená z poistenia zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z vlastníctva nehnuteľnosti.

Ak poistenie máte, v prvom rade zdokumentujte vzniknutú škodu vo svojom aj susedovom byte – odfoťte poškodené steny, podlahy a zariadenie. Následne škodu poisťovni nahláste telefonicky alebo online.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Nielen antikoncepcia. Ako fungujú metódy prirodzeného plánovania?
23.07.2019   0
Billingsova metóda patrí medzi tie najznámejšie. Je zameraná nielen na páry, ktoré sa chcú tehotenstvu vyhnúť, ale aj na tie, ktoré sa o dieťa pokúšajú. Ženy majú za úlohu sledovať predovšetkým svoj ovulačný cyklus. Billingsova metóda pomáha rozoznávať hlien, a tak určiť plodné a neplodné obdobie.
Na Slovensku nemáme ani jednu Baby friendly pôrodnicu
22.07.2019   0
Ministerstvo zdravotníctva chce certifikáty obnoviť do konca roka 2019, a to v súlade s dokumentom WHO pre BFHI.
Rebríček 2019: Mamy oznámkovali najlepšie pôrodnice
20.07.2019   0
Na portáli www.sprievodca-porodnicami.sk hodnotilo slovenské pôrodnice od vlaňajšieho augusta do konca mája tohto roku 2 839 matiek.
babetko
Čo o deťoch prezrádza spôsob hry?
22.07.2019   0
Hra tvorí najvýznamnejšiu súčasť rozvoja dieťaťa. Umožňuje mu učiť sa, skúšať, objavovať, ale aj oddychovať či opakovať. Dieťa, ktoré sa môže dosýta a nerušene hrať, nechýbajú mu podnety a najmä v prvých rokoch nápomocná ruka rodiča, je šťastné dieťa. Práve prostredníctvom hry sa najrýchlejšie prejaví potenciál, vlohy a záujmy, ktoré môžete v rannom veku podchytiť a objaviť budúce povolenie alebo milovaný koníček.
Bonding náš každodenný
17.07.2019   0
Ako vyzerá podpora bondingu v našich pôrodniciach? Prečo sú medzi jednotlivými nemocnicami rozdiely v jeho podpore? Dá sa dieťatko priložiť mamičke hneď po narodení aj v prípade cisárskeho rezu?
Čo potrebujeme, aby sme zdolali koliku?
16.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   8
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.