ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Asistenčné služby pre domácnosti – ako vlastne fungujú?

 PR   17.09.2018   0

Porucha či havária v domácnosti sa vám stane práve vtedy, keď sa to najmenej hodí. Ponáhľate sa a zrazu si zabuchnete dvere do domu, užívate si dovolenku a praskne prívod vody k práčke...

Ako tieto nečakané situácie čo najrýchlejšie a najlacnejšie vyriešiť?

 

Zabuchnuté dvere

Otváranie zabuchnutých dverí bez ich poškodenia ponúkajú rôzne firmy ako nonstop službu, vrátane víkendov a sviatkov. Kontakty nájdete na internete, dôležité je len nezabudnúť si mobil alebo mať výborné vzťahy so susedmi. Otvorenie dverí trvá len pár sekúnd a bude vás to stáť asi 30 eur.

Existuje však aj oveľa lacnejšie riešenie, tzv. asistenčná služba v rámci poistenia domácnosti alebo domu. Napríklad spoločnosť Stredoslovenská energetika ponúka svojím zákazníkom takúto službu už za 1 euro mesačne a tiež je dostupná nonstop.

SSE Opravár – profesionálna pomoc neustále k dispozícii

Ak chcete mať haváriu či poruchu vyriešenú jednoducho a rýchlo, môžete si predplatiť už spomínanú asistenčnú službu SSE Opravár od spoločnosti Stredoslovenská energetika (SSE).

V základnom variante máte za 1 euro mesačne k dispozícii pomoc elektrikára, plynára a tiež opravu plynového kotla. V rozšírenom variante SSE Opravár PLUS si za 1,90 eura mesačne zabezpečíte aj pomoc kúrenára, inštalatéra, sklenára a zámočníka.

Máte tiež nárok na telefonickú právnu konzultáciu, náhradné ubytovanie a sťahovacie služby, ak sú potrebné.

Asistenčná linka SSE Opravár je dostupná nonstop. Stačí zavolať a operátor vám pošle profesionálnu technickú pomoc, ktorá najneskôr do dvoch hodín príde a dá všetko do poriadku. Viac na www.sse.sk/sseopravar alebo na infolinke 0850 444 888.

Vytopili ste susedov?

Či už sa havária týka vášho bytu alebo vytápate susedov, v prvom rade sa snažte minimalizovať škodu – napríklad ak voda z potrubia stále tečie, zastavte hlavný uzáver (v bytoch je umiestnený v šachte, tzv. stúpačke), až potom volajte inštalatéra.

Táto služba nebýva dostupná nonstop. Aj v tomto prípade môže zabezpečiť uhradenie škody (do určitej výšky) a odstránenie technickej havárie poisťovňa. Omnoho viac vás však zrejme budú trápiť spôsobené škody.

Tu je správne poistenie najlepšou radou – na vaše škody sa vzťahuje poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti, ak ste vytopili aj susedov, je škoda hradená z poistenia zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z vlastníctva nehnuteľnosti.

Ak poistenie máte, v prvom rade zdokumentujte vzniknutú škodu vo svojom aj susedovom byte – odfoťte poškodené steny, podlahy a zariadenie. Následne škodu poisťovni nahláste telefonicky alebo online.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Oco pozerá futbal, bábo plače, mama má baby blues
21.02.2019   0
Hormonálna nerovnováha, množstvo pocitov, únava a nové povinnosti zvyčajne prispejú k tomu, že sa žena niekoľko týždňov po pôrode, keď prvotné dojmy opadnú, začína cítiť vyčerpane a nervózne. Lekári toto obdobie nazývajú baby blues a radia mamám zvoľniť zo svojich očakávaní, požiadať o pomoc okolie, a počkať, kým nahromadené emócie odznejú samé. Mamička Linda pozná baby blues dôverne a vie, ako si s ním poradiť.
Menštruačný kalíšok používajú ženy aj na to, aby skôr otehotneli. Funguje to?
20.02.2019   0
Každým dňom populárnejší menštruačný kalíšok, ako ekologická alternatíva k tampónom a vložkám, môže mať aj iný účel.
Odkedy som tehotná, nič nesmiem!
19.02.2019   0
Jedna z vecí, ktoré ma na prvom tehotenstve (ne)príjemne prekvapili, bola kvapku prehnaná starostlivosť môjho muža. On, racionálny chlap, sa pri pohľade na svoju manželku – budúcu matku zmenil na nepoznanie. Skrátka, prvé dieťa je prvé dieťa, a keď sa z muža stáva oco, zo ženy je na chvíľu kráľovná. Toto vás, milé prvorodičky, čaká pri prvom tehotenstve, tak si to užite.
babetko
Kedy dať dieťaťu do ruky prvú farbičku
21.02.2019   1
Deti, ak majú príležitosť a vhodné materiály, tak začínajú „kresliť“ – teda pracovať s týmto materiálom zhruba okolo prvých narodenín.
8 vecí, ktoré musí počuť každá mama, ktorá má malé deti
20.02.2019   1
Bude ti ťažko ešte niekoľko rokov. Naozaj veľmi ťažko. Neklesaj na duchu. Toto je pravá rodičovská cesta, jednoducho vydrž.
Deti sú ako atentátnici. Ich úlohou je sabotovať rodičov
19.02.2019   0
So sladkým úsmevom maria takmer každé naše úsilie. To kvôli nim robíme tisíc vecí naraz a nikdy nič nestihneme poriadne dokončiť.
detské choroby
Medzinárodný deň detskej rakoviny. Ochorie nám viac ako 200 detí ročne
14.02.2019   0
Dnes sú detské onkológie okrem Banskej Bystrice aj v Bratislave a Košiciach, ktoré spolu ročne diagnostikujú vyše 200 prípadov onkologických ochorení u detí od 0 do 19 rokov.
17 tipov na domácu liečbu laryngitídy
12.02.2019   0
Pri laryngitíde ide o to, že krk zvnútra opuchne. A to je dôvod, prečo toto ochorenie netreba podceňovať. Rodičia by vždy mali dieťa zobrať k lekárovi. Liečbu, ktorú pri laryngitíde nariadi dieťaťu lekár, môžete podporiť týmito domácimi prostriedkami.
Antibiotiká. Áno, či nie ?
08.02.2019   2
Ako liečia choroby antibiotiká? Deťom sa najčastejšie predpisujú ATB, ktoré obsahujú ampicilín, amoxycilín, erytromycín a penicilín.
zvery
Aj malé zvieratko potrebuje starostlivosť
15.02.2019   0
Medzi malé domáce zvieratká zaraďujeme všetky menšie od psa či mačky. Najznámejší domáci mini miláčikovia sú králiky, škrečky, morčatá, či laboratórne myši. Pre svoj spokojný a šťastný život však aj oni potrebujú pravidelnú starostlivosť.
Stratil sa mi pes
06.02.2019   0
Čo robiť, keď sa nám stratí pes? Ako si zachovať chladnú hlavu a nepodľahnúť zbytočne panike? Kto nám pomôže nájsť ho? Ako sa efektívne zapojiť do hľadania?
Flat coated retríver alebo Hladkosrstý retríver, FCR
30.01.2019   0
Poznáte krásneho a inteligentného psa - Flat coated retrievera? Odkiaľ pochádza toto originálne plemeno a aké má vlastnosti? Je vhodné do rodiny s deťmi? Čo má spoločné s inými druhmi retrieverov?