DomaDoma

Asistenčné služby pre domácnosti – ako vlastne fungujú?

 PR   17.09.2018   0

Porucha či havária v domácnosti sa vám stane práve vtedy, keď sa to najmenej hodí. Ponáhľate sa a zrazu si zabuchnete dvere do domu, užívate si dovolenku a praskne prívod vody k práčke...

Ako tieto nečakané situácie čo najrýchlejšie a najlacnejšie vyriešiť?

 

Zabuchnuté dvere

Otváranie zabuchnutých dverí bez ich poškodenia ponúkajú rôzne firmy ako nonstop službu, vrátane víkendov a sviatkov. Kontakty nájdete na internete, dôležité je len nezabudnúť si mobil alebo mať výborné vzťahy so susedmi. Otvorenie dverí trvá len pár sekúnd a bude vás to stáť asi 30 eur.

Existuje však aj oveľa lacnejšie riešenie, tzv. asistenčná služba v rámci poistenia domácnosti alebo domu. Napríklad spoločnosť Stredoslovenská energetika ponúka svojím zákazníkom takúto službu už za 1 euro mesačne a tiež je dostupná nonstop.

SSE Opravár – profesionálna pomoc neustále k dispozícii

Ak chcete mať haváriu či poruchu vyriešenú jednoducho a rýchlo, môžete si predplatiť už spomínanú asistenčnú službu SSE Opravár od spoločnosti Stredoslovenská energetika (SSE).

V základnom variante máte za 1 euro mesačne k dispozícii pomoc elektrikára, plynára a tiež opravu plynového kotla. V rozšírenom variante SSE Opravár PLUS si za 1,90 eura mesačne zabezpečíte aj pomoc kúrenára, inštalatéra, sklenára a zámočníka.

Máte tiež nárok na telefonickú právnu konzultáciu, náhradné ubytovanie a sťahovacie služby, ak sú potrebné.

Asistenčná linka SSE Opravár je dostupná nonstop. Stačí zavolať a operátor vám pošle profesionálnu technickú pomoc, ktorá najneskôr do dvoch hodín príde a dá všetko do poriadku. Viac na www.sse.sk/sseopravar alebo na infolinke 0850 444 888.

Vytopili ste susedov?

Či už sa havária týka vášho bytu alebo vytápate susedov, v prvom rade sa snažte minimalizovať škodu – napríklad ak voda z potrubia stále tečie, zastavte hlavný uzáver (v bytoch je umiestnený v šachte, tzv. stúpačke), až potom volajte inštalatéra.

Táto služba nebýva dostupná nonstop. Aj v tomto prípade môže zabezpečiť uhradenie škody (do určitej výšky) a odstránenie technickej havárie poisťovňa. Omnoho viac vás však zrejme budú trápiť spôsobené škody.

Tu je správne poistenie najlepšou radou – na vaše škody sa vzťahuje poistenie nehnuteľnosti alebo domácnosti, ak ste vytopili aj susedov, je škoda hradená z poistenia zodpovednosti za škodu vyplývajúcu z vlastníctva nehnuteľnosti.

Ak poistenie máte, v prvom rade zdokumentujte vzniknutú škodu vo svojom aj susedovom byte – odfoťte poškodené steny, podlahy a zariadenie. Následne škodu poisťovni nahláste telefonicky alebo online.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 2.3 z 5. Celkom 3 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Nenadávajme deťom kvôli deci rozliatej vody
24.04.2019   1
Niekedy v slabej chvíľke stratíme nervy a hučíme ako sirény. Kvôli deci rozliatej vody. „Ty si ale babrák, to nevieš dať pozor, čo máš ruky deravé?“
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?