DomaDoma

Ako vybrať správny bazén

 Hana Cuperová   21.06.2015   5

Prichádzajú prázdniny a vaše ratolesti trávia doma viac času, ako počas roku. Vymyslieť im program nie je vôbec jednoduché.

Medzi najväčšie ťaháky rodičov, ktorí bývajú v rodinných domoch patrí zadovážiť deťom bazén. Je to logické, keďže deťom sa neodmysliteľne spája leto so zábavou vo vode. Cestovať k rôznym jazerám či moriam – je časovo náročné a málokto môže tráviť leto pri vode. Preto si rodičia radi túto zábavu vo vode prinesú do vlastných záhrad. Bazén do záhrady znamená hodiny zábavy pre vaše deti, ale často aj pre dospelých.

 

Na čo si treba dať pozor pri výbere? 

Ale ak má byť výber bazénu skutočne úspešným a má sa stať hodnotným prírastkom do vašej domácnosti, dajte si záležať na výbere. Na trhu je obrovská škála druhov a veľkostí. Pred kúpou bazénu si zmapujte ponuku na trhu alebo navštívite, čo najviac predajcov bazénov. Odborníci varujú, že mnoho predajcov predáva bazény pre deti, ktoré majú rôzne závady, čo môže byť nepríjemné a často aj nebezpečné. Na začiatok si musíte spísať a premyslieť všetky nápady či umiestnenia, ktoré vám budú vyhovovať.

 

Ako vybrať správny typ bazénu? 

Musíte myslieť na to, že ak máte staršie deti, nebude vám stačiť maličký bazén. A ak vaše deti očakávajú, že budú aj plávať, plytký bazén nie je najšťastnejšie riešenie. Naopak pri deťoch do troch rokov je vhodnejší menší rozmer bazénu a ideálne, čo najviac plytký. Bazén by mal byť otvorený a na slnku, ale musíte myslieť aj na to, že musí byť chránený pred silným vetrom. Jedným z najdôležitejších bodov je samozrejme bezpečnosť. Nikto nechce aby sa zábava vo vode zmenila na starostí. Preto je dobré myslieť na protišmykový povrch na ktorý často zabúdame.

 

Neoplatí sa hneď vstavaný bazén? 

Mnoho ľudí robí chybu, že ak uvažuje nad bazénom, dá si ho hneď postaviť na záhrade, čo stojí nemalé financie pri jeho stavbe a neskôr aj pri údržbe. Je dobré ak si aspoň dve letá vyskúšate skladací bazén, aby ste si boli istí, že sa vám táto drahá investícia oplatí. Niekedy aj najúžasnejší bazén nemusí vaším deťom alebo vám vyhovovať a môžete sa dostať do situácie, že máte na záhrade drahý bazén a bez využitia. Preto mnoho profesionálov odporúča vyskúšať si najprv skladací bazén.

 

Ako zistiť, či je pre nás bazén vhodný? 

Ak túžite po vašom vlastnom bazéne, vyskúšate si v letnej sezóne ideálne veľký skladací bazén. Napríklad bazény Intex sú odporúčané ako ideálna kombinácia kvality a ceny. Bazén Frame Family III má ideálne rozmery, ktoré stačia pre vaše deti a môžu si dokonca zavolať aj svojich kamarátov. Tajomstvom mamičiek je, že je to ideálna veľkosť aj pre vás s vašim partnerom. Veľkou prednosťou týchto bazénov je ich nízka cena a rýchlosť dodania na požadované miesto. Jednoducho si ho postavíte – žiadne drahé a zdĺhavé terénne úpravy. Vysokú odolnosť zaručujú tri vrstvy proti opotrebovaniu, oderom a nárazom. Ale aj proti zásahu benzínom, olejom, proti slanej vode alebo proti slnečnému žiareniu. Vysokú stabilitu a zároveň bezpečnosť zabezpečuje pozinkovaná konštrukcia odolná voči korózií, ktorej hrany sú zaoblené a tým zabránia poraneniu vašich detí.

Po skončení sezóny bazén zložíte a uskladníte na miesto, kde nebude zavadzať a podliehať nepriaznivým vplyvom počasia. Ak vám bude tento bazén vyhovovať a budete túžiť po celoročnom plávaní budete sa vedieť dobre rozhodnúť pri výbere ideálneho vstavaného bazénu pre vás.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Romy napísané 19.02.2017 16:06

My uvažujeme už teraz o bazéne, chcem klasický v zemi posadený smile posledné roky je v lete velmi teplo a určite sa to zíde smile

Eddyna napísané 22.02.2017 20:22

Súhlasím! big green s tým teplom, je to už aj neznesiteľné. Ja som pozerala na firmu albixon, maju neskutočné bazény, čo by som ja za to dala smile Redface

Romy napísané 24.02.2017 22:02

Jej, díky za tip, pozerám akurát na to, no musím povedať že ich robia naozaj krásne zwinker

Domostav napísané 08.08.2016 15:49

Dobrý deň, ak zvažujete kúpu bazéna pre našich zákaznikov sme napísali krátky blog, ktorý nájdete tu: www.virivkysaunybazeny.sk/blog/147-masazne-bazeny-swim-spa-vs-klasicke-bazeny :-)

Klara napísané 05.07.2015 15:52

Prave dnes sme museli ist jeden kupit do baumaxu, trochu iny, ale bolo to presne ze teraz, alebo nikdy (uz tuto sezonu)...tych 38 co ma byt vonku podla SHMU, panbo pomahaj

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Toto by ste mamičke po pôrode naozaj darovať nemali
22.04.2019   0
Doma ma čakali samé úžasné darčeky ako karimatka, aby som vraj čím skôr začala zhadzovať kilá navyše, krém na bradavky a odsávačka hlienov pre syna. Manžel mi prezradil, že hľadal niečo praktické a užitočné. Tak som sa naštvala a na Vianoce som si z jeho odmeny, čo dostal v práci, kúpila zlatú retiazku a kabelku, a jemu som darovala ponožky a sprej proti poteniu nôh. Ten pohľad, keď si pred celou rodinou vybalil darček, stál za to.
Aký je rozdiel medzi prvým a druhým tehotenstvom?
18.04.2019   0
Hovorí sa, že prvé dieťa je pokusný králik. Blbosť! Prvé dieťa, to je nádej. Očakávania. Veľkolepé sny. Lekár vám na ultrazvuku ukazuje, kde má potomok ručičky a nožičky, ale vy vidíte zahraničnú univerzitu. Kurzy baletu. Voľný čas na koňoch. Nobelovú cenu a ďakovnú reč venovanú matke. Druhé dieťa? V lepšom prípade vám po ordinácii namiesto ocino nepobieha prvorodený. Pri pohľade na ultrazvuk nevidíte ručičky, nožičky ani Oxford, ale hory prádla a plienok. Veríte, že tentokrát sa to s materským mliekom podarí, ale keby nie, prežijete. Nuž, a tých rozdielov medzi prvým a druhým tehotenstvom je oveľa viac.
Pôrodnica v Trenčíne si zaslúži svoju dobrú povesť
16.04.2019   0
Nemôžem povedať, že lekár či sestry by sa z mojich požiadaviek vysmiali. Práve naopak, úplne rešpektovali moju žiadosť, aby mi nedávali lieky a neponúkali epidurál. Vedela som, že vo chvíli, keď bude pôrod prichádzať, by som sa mohla nechať zlákať na uľahčenie, a to som nechcela. Druhou vecou, ktorá bola pre mňa dôležitá, bolo: žiadne holenie, klystír.
babetko
Spod plienočky – staráme sa o chlapčeka
20.04.2019   1
I vám sa narodil chlapček? A premýšľate nad špecifikami starostlivosti? Ako na to? Stolica, zapareniny, penis, predkožka, mázok, krémiky, semenníky... Strašidelné?
Spod plienočky - staráme sa o dievčatko.
19.04.2019   0
Narodilo sa vám dievčatko? Neobávajte sa, s našimi tipmi určite starostlivosť o svoju dcérku zvládnete. Ako sa teda starať o intímne partie bábätka - dievčatka?
detské choroby
Drogy - čo robiť pri podozrení, že dieťa užíva drogy
22.04.2019   0
Všímajte si indície, nedávajme si klapky na oči. Problém s drogami sa môže týkať aj vašich detí.
Ako podávať deťom lieky
15.04.2019   0
Ako podať dieťaťu kvapky do oka, "hnusnú tabletku" na prehĺtnutie, či čapík do zadočku... Tu nájdete finty, triky, zlepšováky na mnohé liekové trápenia našich najmenších.
Detská imunita dá rodičom zabrať
13.04.2019   0
Za častými horúčkami a nádchami však nemusí byť vždy len vrodená predispozícia. Neraz je na vine životný štýl, v ktorom chýba otužovanie, pohyb a zdravá strava. Mnoho detí je naviac preťažených povinnosťami, už na základných školách zažívajú stres a chýba im viac hier na čerstvom vzduchu.
zvery
Pes a mačka – priatelia
20.04.2019   2
Od dávnych čias sa traduje, že pes a mačka sú najväčší nepriatelia. Túto tézu príležitostne podporia aj zábery z rôznych filmov, reklám či úryvky z rozprávok. Je to ale naozaj tak? Skutočne pes a mačka nemôžu spolu vydržať?
Rozhodli sme sa pre hada...
11.04.2019   0
Ak máte pri pohľade na hada zmiešané pocity, mali by ste ich rešpektovať. Radšej sa týmto zvieraťom nechajte fascinovať cez sklo terária v zoo. ... ak aspoň na chvíľu zvažujete, ponúkame vám zopár informácii, ktoré vás môžu ovplyvniť.
Čo potrebujete pre zajaca?
04.04.2019   5
Ak chceme chovať zajaca doma, tak to najpodstatnejšie pre neho je klietka. Aká má byť ? Čo má byť v klietke? Z čoho zajac pije? A čo záchodík? Na nič som nezabudla?