DomaDoma

Ako vybrať správny bazén

 Hana Cuperová   21.06.2015   5

Prichádzajú prázdniny a vaše ratolesti trávia doma viac času, ako počas roku. Vymyslieť im program nie je vôbec jednoduché.

Medzi najväčšie ťaháky rodičov, ktorí bývajú v rodinných domoch patrí zadovážiť deťom bazén. Je to logické, keďže deťom sa neodmysliteľne spája leto so zábavou vo vode. Cestovať k rôznym jazerám či moriam – je časovo náročné a málokto môže tráviť leto pri vode. Preto si rodičia radi túto zábavu vo vode prinesú do vlastných záhrad. Bazén do záhrady znamená hodiny zábavy pre vaše deti, ale často aj pre dospelých.

 

Na čo si treba dať pozor pri výbere? 

Ale ak má byť výber bazénu skutočne úspešným a má sa stať hodnotným prírastkom do vašej domácnosti, dajte si záležať na výbere. Na trhu je obrovská škála druhov a veľkostí. Pred kúpou bazénu si zmapujte ponuku na trhu alebo navštívite, čo najviac predajcov bazénov. Odborníci varujú, že mnoho predajcov predáva bazény pre deti, ktoré majú rôzne závady, čo môže byť nepríjemné a často aj nebezpečné. Na začiatok si musíte spísať a premyslieť všetky nápady či umiestnenia, ktoré vám budú vyhovovať.

 

Ako vybrať správny typ bazénu? 

Musíte myslieť na to, že ak máte staršie deti, nebude vám stačiť maličký bazén. A ak vaše deti očakávajú, že budú aj plávať, plytký bazén nie je najšťastnejšie riešenie. Naopak pri deťoch do troch rokov je vhodnejší menší rozmer bazénu a ideálne, čo najviac plytký. Bazén by mal byť otvorený a na slnku, ale musíte myslieť aj na to, že musí byť chránený pred silným vetrom. Jedným z najdôležitejších bodov je samozrejme bezpečnosť. Nikto nechce aby sa zábava vo vode zmenila na starostí. Preto je dobré myslieť na protišmykový povrch na ktorý často zabúdame.

 

Neoplatí sa hneď vstavaný bazén? 

Mnoho ľudí robí chybu, že ak uvažuje nad bazénom, dá si ho hneď postaviť na záhrade, čo stojí nemalé financie pri jeho stavbe a neskôr aj pri údržbe. Je dobré ak si aspoň dve letá vyskúšate skladací bazén, aby ste si boli istí, že sa vám táto drahá investícia oplatí. Niekedy aj najúžasnejší bazén nemusí vaším deťom alebo vám vyhovovať a môžete sa dostať do situácie, že máte na záhrade drahý bazén a bez využitia. Preto mnoho profesionálov odporúča vyskúšať si najprv skladací bazén.

 

Ako zistiť, či je pre nás bazén vhodný? 

Ak túžite po vašom vlastnom bazéne, vyskúšate si v letnej sezóne ideálne veľký skladací bazén. Napríklad bazény Intex sú odporúčané ako ideálna kombinácia kvality a ceny. Bazén Frame Family III má ideálne rozmery, ktoré stačia pre vaše deti a môžu si dokonca zavolať aj svojich kamarátov. Tajomstvom mamičiek je, že je to ideálna veľkosť aj pre vás s vašim partnerom. Veľkou prednosťou týchto bazénov je ich nízka cena a rýchlosť dodania na požadované miesto. Jednoducho si ho postavíte – žiadne drahé a zdĺhavé terénne úpravy. Vysokú odolnosť zaručujú tri vrstvy proti opotrebovaniu, oderom a nárazom. Ale aj proti zásahu benzínom, olejom, proti slanej vode alebo proti slnečnému žiareniu. Vysokú stabilitu a zároveň bezpečnosť zabezpečuje pozinkovaná konštrukcia odolná voči korózií, ktorej hrany sú zaoblené a tým zabránia poraneniu vašich detí.

Po skončení sezóny bazén zložíte a uskladníte na miesto, kde nebude zavadzať a podliehať nepriaznivým vplyvom počasia. Ak vám bude tento bazén vyhovovať a budete túžiť po celoročnom plávaní budete sa vedieť dobre rozhodnúť pri výbere ideálneho vstavaného bazénu pre vás.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Romy napísané 19.02.2017 16:06

My uvažujeme už teraz o bazéne, chcem klasický v zemi posadený smile posledné roky je v lete velmi teplo a určite sa to zíde smile

Eddyna napísané 22.02.2017 20:22

Súhlasím! big green s tým teplom, je to už aj neznesiteľné. Ja som pozerala na firmu albixon, maju neskutočné bazény, čo by som ja za to dala smile Redface

Romy napísané 24.02.2017 22:02

Jej, díky za tip, pozerám akurát na to, no musím povedať že ich robia naozaj krásne zwinker

Domostav napísané 08.08.2016 15:49

Dobrý deň, ak zvažujete kúpu bazéna pre našich zákaznikov sme napísali krátky blog, ktorý nájdete tu: www.virivkysaunybazeny.sk/blog/147-masazne-bazeny-swim-spa-vs-klasicke-bazeny :-)

Klara napísané 05.07.2015 15:52

Prave dnes sme museli ist jeden kupit do baumaxu, trochu iny, ale bolo to presne ze teraz, alebo nikdy (uz tuto sezonu)...tych 38 co ma byt vonku podla SHMU, panbo pomahaj

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Gynekológ varuje: Nedostatok horčíka v tehotenstve zvyšuje riziko astmy a ekzému u detí
12.07.2019   0
Nedostatok horčíka môžeme mať z viacerých príčin. Samé si ho spôsobujeme rôznymi diétami, jednostrannou stravou či konzumáciou polotovarov. Hnačky a zvracanie ho zase nadmerne vylúčia. V prípade tehotnosti však jeho potreba značne narastá.
Ako liečiť opuchy nôh v tehotenstve - babské rady
09.07.2019   0
Zábal na nohy môžete aplikovať pred spaním, ale pokojne aj počas noci. Pomôže najmä v dňoch, keď teplomer aj vo večerných hodinách ukazuje tridsať stupňov. Na zábal vyskúšajte ľanovú utierku, mäkký uterák či bavlnenú plienku. Zmiešajte teplú vodu a ocot v pomere 1:1 a namočte doňho napríklad osušku. Omotajte ju okolo chodidiel. Nohy si vyložte na zrolovanú prikrývku a nechajte odpočívať.
Tehotná na festivale?
05.07.2019   4
Je festival zábava, ktorú si musíte v tehotenstve zakázať? Ako na bábätko vplýva hlasný zvuk, ako v tehotenstve zvládať vysoké teploty, zníženú hygienu a iné festivalové špecifika? Skúsili ste?
babetko
Ako si poradiť s detskou kolikou? Vyskúšajte kvapky
15.07.2019   0
Pravidelná bolesť nafúknutého bruška postihuje asi 25 percent novorodencov od 3. až 6. týždňa života do 3. až 4. mesiaca.
O pokryteckom kojení
11.07.2019   27
Akoby nás mátala revolta voči generácii našich mám, ktoré sa hádam rad radom kolektívne dohodli, že už po troch mesiacoch majú „málo“ mlieka, „slabé“ je a pochabo nám zapchali ústa fľašou, z ktorej len tak tieklo sunarom ako potokom.
Nerob z toho vedu!
08.07.2019   1
Nerob z toho vedu - vraví mi muž, keď sa do preplneného kufra snažím napchať ďalšiu náhradnú vrstu oblečenia. Nerob z toho vedu - vraví, keď pred odchodom zúfalo hľadám plyšového krtka. Nesúhlasím, prežiť cestu na dovolenku je naozajstná veda.
detské choroby
Magnetická rezonancia pre deti inak
05.07.2019   0
Deti sa často návštevy lekárov obávajú. Ako spríjemniť tento zážitok vymysleli v USA, keď z obyčajných prístrojov spravili dobrodružstvo.
Majú piť deti bylinkové čaje?
01.07.2019   0
V lekárňach nájdete na výber veľa čajov, určených pre deti od 4., 6., 8. ...mesiaca. Pre mňa je vždy otázkou, kde a ako boli byliny pestované. Vyhýbajte sa granulovaným čajom, hoci sa tvária ako bylinkové.
Deti a klimatizácia. 7 x AKO bezpečne
26.06.2019   0
Je bezpečné používať klimatizáciu pri malom bábätku? Odborníci tvrdia, že áno, ako dodržíte niekoľko opatrení. Niektorí lekári súhlasia s názorom, že je bezpečnejšie používať klimatizáciu aj u novorodenca, než ho ponechať v horúcom, vlhkom prostredí, bez prúdenia vzduchu.
zvery
Chcem vlastného koňa. Koľko stojí kôň?
15.07.2019   11
Je to až také nedostupné? Koľko stojí kôň? Kde bude bývať? Čo potrebuje?
Canisterapia - inšpirácia ako pracovať so psom
06.07.2019   0
Rozhovor so Zuzanou Blažekovou, majiteľkou bernského salašníckeho psa - canisterapeuta, o tom ako sa dostali ku Canisterapii a ako pomáhajú druhým. Inšpirácia ako zamestnať psa a prospievať nielen v rodine ale i v spoločnosti.
Kŕmenie psa surovou stravou - BARFovanie
18.06.2019   7
BARFovanie je kŕmenie surovým mäsom, kosťami a surovou zeleninou. No neznamená to, že každý deň hodím psovi kilo surového krvavého mäsa. Tak ako vlky, aj pes potrebuje byliny, korienky, či zeleninu, aby doplnil pre svoj organizmus potrebné látky.