ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
DomaDoma

Ako vybrať snehovú frézu

 Jakub Nedoba   27.11.2013   1

Potrebujete vyčistiť od naválaného snehu prístupovú cestu k svojmu domu či garáži, a nie ste zrovna fanúčik fyzickej práce s lopatou?  

Potom sa vám hodí snehová fréza, ktorá zabezpečí odpratanie snehu až 20x rýchlejšie ako lopata.  Hodí sa na čerstvý, dlho ležiaci udupaný aj zľadovatený sneh.

Fréza na sneh je jednoducho ovládateľná a na jej obsluhu nie je potrebná veľká sila, môžu s ňou pohodlne pracovať nielen muži, ale aj ženy.

Ako vybrať snehovú frézu

Správny výber snehovej frézy závisí predovšetkým od toho, ako často sneh odpratávate.

Pre rýchlu orientáciu, v ktorej kategórii správnu frézu vyberať, sa pozrite na typológiu použitia snehovej frézy. Keďže sa nám sneh len veľmi zriedka podarí odpratať ihneď po nasnežení, zvádzať potom boj so zamrznutou a udusenou snehovou hmotou je bez snehovej frézy veľmi náročné.

Jednostupňová fréza

sa hodí tam, kde odpratávame čerstvý a nezamrznutý sneh na menšom priestranstve z pevných plôch – asfaltu, dlažby, betónu a pod.

Sneh je naberaný závitovkovým systémom a odhadzovaný nastaviteľným komínom až do vzdialenosti deviatich metrov. Aj keď nie sú tieto stroje vybavené pojazdom, práca nie je namáhavá, pretože pohyb závitovky pri naberaní snehu napomáha pohybu vpred. Prednosťou jednostupňových fréz je nízka hmotnosť a ľahká ovládateľnosť.

Dvojstupňové frézy

sú vhodné do akýchkoľvek podmienok a na akýkoľvek sneh. Použiť ich môžeme tak ako na ten čerstvý prachový či dlhšie ležiaci udupaný, tak aj na zamrznutý sneh. Jej pracovnú časť tvorí robustná oceľová závitovka často vybavená zubami, ktorá ma za úlohu sneh odkrojiť, rozomlieť a dopraviť do vysokootáčkového ventilátora. Ten odhodí sneh komínom na odhadzovanie, preto hovoríme o dvoch pracovných stupňoch snehovej frézy.

Tieto typy strojov sú prakticky vždy vybavené vlastným pojazdom, väčšinou viacrýchlostným, a to vrátane spiatočky. Pre väčší komfort práce môžu mať aj svetlomet alebo vyhrievanú rukoväť a umožňujú odpratávanie aj na šikmých plochách. 

Benzínové snehové frézy

Ak chcete svoju frézu použiť kdekoľvek a potrebujete, aby si poradila s väčším množstvom snehu, tak benzínové snehové frézy sú osadené modernými výkonnými spaľovacími motormi, ktoré pri plnom výkone dokážu udržať otáčky a tým aj dobrý pracovný výkon frézy v náročných podmienkach.

Elektrická jednostupňová fréza

vám postačí, ak odpratávate nízku vrstvu čerstvo napadanej snehovej pokrývky len z prahov či schodov. Je tichá, ľahká a manipulácia s ňou je ľahká pre každého. Je potrebné myslieť na to, že tieto frézy môžete používať len do vzdialenosti danej dĺžkou prívodného kábla.

Pozrite si súboj frézy s lopatou:)

 

 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
Komentáre k článku
Blanka napísané 27.11.2013 13:26

Ja by som frézu brala, len nemáme kde dávať ten sneh, na jednej strane cesty parkovisko, na druhej dom...

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Pôrod v Krompachoch bol neuveriteľný zážitok
21.03.2019   0
Prvotný šok pre mňa bol, keď sa ma nesmierne milá sestra spýtala, či už mám pripravený pôrodný plán, aby si ho so mnou primárka mohla prejsť, keď prídem na návštevu do pôrodnice. Všetci vieme, že na Slovensku sú pôrodné plány vnímané ako spísané výmysly premotivovaných biomatiek, ktoré sa silou – mocou snažia kafrať skúseným pôrodníkom do roboty. S malou dušičkou sme si pred pôrodom urobili rodinný výlet do Krompách. Vyhľadali sme ordináciu pani primárky, sadli sme si spolu k stolu a prechádzali moje papiere.
V Ružinovskej nemocnici bol skvelý personál, chýbala mi však podpora v dojčení
19.03.2019   2
V Ružinovskej nemocnici v Bratislave som rodila v máji minulého roku. Bolo to dobré, ale bolo by ešte čo vylepšovať. Hlavne v informovanosti sestier, čo sa dojčenia týka. Majú informácie staré 20 rokov. Ostatné veci boli fajn, ale pre tento problém by som sem rodiť druhý raz nešla.
Skoncujte s klišé dokonalej matky, ktorá musí byť nutne naplnená šťastím
18.03.2019   6
Depresia post-partum sa týka mnohých mamičiek a predovšetkým prvorodičiek. Takáto depresia sa dá rozdeliť do viacerých kategórií:
babetko
Pohodový ocko verzus ukričaná a nervózna mama
25.03.2019   0
Sťažovala sa mi kamoška. Vraj jej muž odmieta prebaľovať, kúpať a krémikovať zaparený zadok. Keď má synovi uvariť tekvicový prívarok, dá mu miesto neho Pribináčik. Odmieta ho šatkovať, vraj je to trápne. A keďže kočík kamoška z presvedčenia nekúpila, každodenné prechádzky ostali na ňu. U nás doma je to podobné. Muž sa síce varenia a plienok nezľakol, ale...
Troska v ogrcanom pyžame, ktorá si nestihla ráno umyť zuby. Vitajte na materskej
22.03.2019   0
Narodí sa vám dieťa a príde moment, keď si namiesto reklamy na materstvo budete pripadať ako troska v ogrckanom pyžame. Zavretá medzi štyrmi stenami. Len vy a dieťa.
Výrazy, ktoré by mali poznať najmenšie deti a uľahčia nám každodenný život
21.03.2019   0
Keď rozprávame s dieťaťom, pomenúvame veci a deje okolo neho, na základe ktorých si vytvára isté schémy, ako funguje svet.
detské choroby
Tuberkulóza
22.03.2019   1
Tuberkulóza, jej príznaky, prevencia, liečba.
Hnačka
12.03.2019   9
Hnačka je časté vylučovanie abnormálne riedkej alebo vodnatej stolice. Kým u dojčiat ide o závažný stav, u starších detí zvyčajne nebýva dôvodom na znepokojenie.
Akútna bronchitída – Akútny zápal priedušiek
08.03.2019   2
Vyskytuje sa v každom období detského veku. Maximum prípadov je v jesenných a zimných mesiacoch. Začína sa "nádchou."
zvery
Žiť zdravšie? Pomôže vám šteniatko alebo mačiatko!
19.03.2019   0
Zvierací člen rodiny sa za starostlivosť môže odmeniť aj pevným zdravím, dobrou náladou či lepším zamestnaním. Že v tom všetkom nemôže mať labky? Štúdie amerických, austrálskych a britských vedcov tvrdia, že áno.
Preč s alergiou alebo zvieratá v domácnosti
05.03.2019   0
Deťom, ktoré boli alergické na mačky a psy lekári odporúčali chovať škrečkov alebo iných hlodavcov.
Fretka nie je zvieratko pre každého
26.02.2019   2
Len máloktoré dieťa vie, že na konci vodítka, to malé, chlpaté a veselé zvieratko, je fretka. Väčšinou si aj od mnohých dospelých vypočujem, že venčím potkana, vydru, malého psa, krtka, mačku alebo iné zvieratko.