DomaDoma

Aj drobnými zmenami v domácnosti môžeme chrániť prírodu

 PR   29.04.2021   0

Trvalá udržateľnosť sa pre mnohých z nás stáva jedným z hlavných kritérií výberu aj pri produktoch bežnej dennej spotreby a nákupoch kozmetiky, oblečenia alebo vybavenia do domácnosti.

Značka Tento sa preto snaží ponúkať udržateľné možnosti ohľaduplné k prírode aj pri papierových produktoch klasickej dennej spotreby a prináša niekoľko tipov, čo môžete vo svojej domácnosti zmeniť, aby bola šetrnejšia k životnému prostrediu.

 

Malý krok pre domácnosť, veľký krok pre životné prostredie

1. Menej nie je vždy viac.  Vyberajte si produkty, ktoré na prvý pokus splnia svoj účel. Ak sa rozhodujete napríklad medzi 3-vrstvovým a 2-vrstvovým papierovým produktom, ten viacvrstvový ho určite splní efektívnejšie, s lepšou absorpciou a paradoxne menšou spotrebou.

 

2. Používajte produkty, ktoré sú vyrobené ohľaduplne k prírode. Papierové utierky sú nevyhnutným pomocníkom v každodennom živote. Ide o produkty bezpečné a hygienické nielen pri kontakte s pokožkou pri upratovaní, ale aj s jedlom v kuchyni. Tie od značky Tento sú navyše šetrné k životnému prostrediu, vyrobené s rešpektom k lesu nielen ako k zdroju dreva, ale hlavne ako k pľúcam planéty. Za každý využitý strom spoločnosť zasadí štyri nové.

3. Kupujte kvalitné alternatívne prírodné produkty, myslíte tým nielen na svoje telo, ale aj životné prostredie. Nahraďte klasickú špongiu prírodnou lufou. Tá prirodzene a jemne zbavuje pokožku odumretých buniek, prekrvuje ju a pôsobí ako prevencia proti celulitíde. Vďaka svojmu rastlinnému pôvodu sa navyše jednoducho rozloží a nezanecháva na planéte žiadnu stopu.

 

4. Minimalizujte alebo nahraďte produkty, ktoré vytvárajú najviac každodenného odpadu. Tony kozmetických tampónov na odličovanie skončia denne v odpade po celom svete. Existuje však aj udržateľnejšia alternatíva. Látkové kozmetické tampóny zo 100 % bavlny je možné vyprať a následne použiť opakovane nespočetne krát.

5. Používajte produkty, ktoré sa môžu stať súčasťou vášho udržateľného životného štýlu. Značka Tento pri všetkých svojich produktoch dbá na kombináciu udržateľnej výroby, vysokej kvality výrobkov a zároveň jemnosti materiálu. Toaletný papier je pre náš každodenný život taký neodmysliteľný, že si často ani neuvedomujeme, koľko ho spotrebujeme. Rovnako aj papierové vreckovky alebo servítky. Preto je dôležité aj pri zdanlivo obyčajných produktoch, ak máme tú možnosť, zvoliť radšej značky, ktoré sa držia princípov trvalej udržateľnosti.

 

6. Začnite zbierať použitý kuchynský olej. Ak máte vo zvyku vytrieť panvicu po vyprážaní papierovou utierkou a potom ju vyhodiť, odložte si ju radšej na niečo iné. Použitý olej môžete začať zbierať a nosiť do zberných nádob, ktoré nájdete pri niektorých typoch čerpacích staníc alebo predajniach maloobchodných sietí. Postupne sa zavádzajú do takmer všetkých miest a obcí na Slovensku.

7. Nahraďte chemické čistiace prostriedky tými prírodnými. Nakupujte také, ktorých obaly sú vyrobené ohľaduplne k prírode a ľahko recyklovateľné. Prípadne ich hneď vymeňte za prírodné, ktoré sú vyrábané šetrnejšie k prírode.

Produktový tip: toaletný papier Tento Classic

3-vrstvový toaletný papier Tento Classic je teraz jemnejší, pevnejší a vyrobený z dreva pochádzajúceho z udržateľne obhospodarovaných lesov.

Každá časť stromu sa využíva efektívne - 15 % slúži na výrobu energie, 25 % na celulózu a 60 % na vedľajšie produkty.

Je držiteľom certifikátov PEFC a vďaka tomu, že je vyrobený na Slovensku, znižuje množstvo uhlíkových emisií potrebných na jeho prepravu.

Menej plastov v obaloch je pre Tento rovnako dôležitá úloha. V posledných dvoch rokoch znížili ich obsah vo fóliách o 17 %.

Variant Classic je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú čisto biely papier bez akejkoľvek vône. Vyskúšať ho môžete v balení po 8 alebo 16 roliek.

Orientačná promo cena balenia po 8 roliek: 2.39 €

Orientačná maloobchodná cena balenia po 8 roliek: 3.99 €

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke Tento.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Ako bolia kontrakcie?
23.06.2021   0
Čo sú kontrakcie, ako sa prejavujú a ako veľmi bolia? Ako odlíšiť pravé kontrakcie od falošných, pri akom intervale ísť do pôrodnice? Pomáha kontrakcie predýchať?
Opuchy nôh v tehotenstve
22.06.2021   6
Opuchy nôh postihujú asi 75% tehotných, zvyčajne po 20. týždni tehotenstva. Zhoršujú sa hlavne na večer a cez noc by mali vymiznúť. Aké sú príčiny opuchov a ako ich zmierniť?
3D animácie pôrodu (video)
18.06.2021   0
Ako prebieha pôrod? Čo sa počas kontrakcií deje s bábätkom? Nasledujúce video veľmi názorne zobrazuje priebeh prvej i druhej doby pôrodnej.
babetko
Utopiť sa dá aj v záhradnom bazéne. Na toto treba dať pozor
23.06.2021   0
Voda deti láka, sú v nej obvykle radi. No v okolí bazénu ich nikdy nenechávajte bez dozoru. Aké riziká hrozia?
Vodné hry pre deti
23.06.2021   0
Hry s vodou deti milujú. Okrem osvieženia hry s vodou poskytujú veľa príležitostí na trénovanie ohybnosti, koordinácie pohybov, kooperácie s kamarátmi ...
Začíname papať: Kedy? Čo? Tabuľky po mesiacoch.
22.06.2021   9
Ako zavádzať príkrmy? Kedy s nimi začať? Ako postupovať? Ak hľadáte tabuľku, s akými príkrmami začať podľa veku bábätka, urobíte si prehľad od 6. mesiaca po prvý rok bábätka.
detské choroby
Suché a sekundárne utopenie – aké ich sprevádzajú príznaky
23.06.2021   0
Čo je suché alebo sekundárne utopenie? Nenastane vo vode, ale až neskôr. Aké sú príznaky? Čo robiť pri suchom topení a ako podať prvú pomoc?
Fontanela: prečo ju bábätká majú a kedy zrastie
18.06.2021   0
Všetky bábätká prichádzajú na svet s vankúšikom nad čelom. Je to takzvaná veľká fontanela, ktorá je veľmi dôležitá pre zdravý vývoj novorodenca.
Príznaky dehydratácie
07.06.2021   0
Príznaky dehydratácie: suché sliznice ( pery, jazyk, dutina ústna, málo slín) tmavý, koncentrovaný moč nemočenie 6-8 hodín ( 3-4 hodiny dojčatá do pol roka) chýbanie sĺz,...
zvery
Kastrovaný králik
11.06.2021   0
Aký význam má u zajaca ako domáceho maznáčika kastrácia resp. sterilizácia? Má tento zdanlivo bolestivý úkon u zajacov nejaký vplyv na kvalitu života?
Ako dlho si pamätajú mačky
28.05.2021   0
Pamätajú si mačky svojich majiteľov aj po rokoch odlúčenia? Aká je pamäť mačiek? Majú nejaké spomienky?
Ako nakŕmiť malé mačiatko
17.05.2021   1
Ocitli ste sa v situácii, že sa máte postarať o mačiatko-novorodenca? Nemusí to byť jednoduché. Ako nakŕmiť takúto "mini micu"?