DomaDoma

Aj drobnými zmenami v domácnosti môžeme chrániť prírodu

 PR   29.04.2021   0

Trvalá udržateľnosť sa pre mnohých z nás stáva jedným z hlavných kritérií výberu aj pri produktoch bežnej dennej spotreby a nákupoch kozmetiky, oblečenia alebo vybavenia do domácnosti.

Značka Tento sa preto snaží ponúkať udržateľné možnosti ohľaduplné k prírode aj pri papierových produktoch klasickej dennej spotreby a prináša niekoľko tipov, čo môžete vo svojej domácnosti zmeniť, aby bola šetrnejšia k životnému prostrediu.

 

Malý krok pre domácnosť, veľký krok pre životné prostredie

1. Menej nie je vždy viac.  Vyberajte si produkty, ktoré na prvý pokus splnia svoj účel. Ak sa rozhodujete napríklad medzi 3-vrstvovým a 2-vrstvovým papierovým produktom, ten viacvrstvový ho určite splní efektívnejšie, s lepšou absorpciou a paradoxne menšou spotrebou.

 

2. Používajte produkty, ktoré sú vyrobené ohľaduplne k prírode. Papierové utierky sú nevyhnutným pomocníkom v každodennom živote. Ide o produkty bezpečné a hygienické nielen pri kontakte s pokožkou pri upratovaní, ale aj s jedlom v kuchyni. Tie od značky Tento sú navyše šetrné k životnému prostrediu, vyrobené s rešpektom k lesu nielen ako k zdroju dreva, ale hlavne ako k pľúcam planéty. Za každý využitý strom spoločnosť zasadí štyri nové.

3. Kupujte kvalitné alternatívne prírodné produkty, myslíte tým nielen na svoje telo, ale aj životné prostredie. Nahraďte klasickú špongiu prírodnou lufou. Tá prirodzene a jemne zbavuje pokožku odumretých buniek, prekrvuje ju a pôsobí ako prevencia proti celulitíde. Vďaka svojmu rastlinnému pôvodu sa navyše jednoducho rozloží a nezanecháva na planéte žiadnu stopu.

 

4. Minimalizujte alebo nahraďte produkty, ktoré vytvárajú najviac každodenného odpadu. Tony kozmetických tampónov na odličovanie skončia denne v odpade po celom svete. Existuje však aj udržateľnejšia alternatíva. Látkové kozmetické tampóny zo 100 % bavlny je možné vyprať a následne použiť opakovane nespočetne krát.

5. Používajte produkty, ktoré sa môžu stať súčasťou vášho udržateľného životného štýlu. Značka Tento pri všetkých svojich produktoch dbá na kombináciu udržateľnej výroby, vysokej kvality výrobkov a zároveň jemnosti materiálu. Toaletný papier je pre náš každodenný život taký neodmysliteľný, že si často ani neuvedomujeme, koľko ho spotrebujeme. Rovnako aj papierové vreckovky alebo servítky. Preto je dôležité aj pri zdanlivo obyčajných produktoch, ak máme tú možnosť, zvoliť radšej značky, ktoré sa držia princípov trvalej udržateľnosti.

 

6. Začnite zbierať použitý kuchynský olej. Ak máte vo zvyku vytrieť panvicu po vyprážaní papierovou utierkou a potom ju vyhodiť, odložte si ju radšej na niečo iné. Použitý olej môžete začať zbierať a nosiť do zberných nádob, ktoré nájdete pri niektorých typoch čerpacích staníc alebo predajniach maloobchodných sietí. Postupne sa zavádzajú do takmer všetkých miest a obcí na Slovensku.

7. Nahraďte chemické čistiace prostriedky tými prírodnými. Nakupujte také, ktorých obaly sú vyrobené ohľaduplne k prírode a ľahko recyklovateľné. Prípadne ich hneď vymeňte za prírodné, ktoré sú vyrábané šetrnejšie k prírode.

Produktový tip: toaletný papier Tento Classic

3-vrstvový toaletný papier Tento Classic je teraz jemnejší, pevnejší a vyrobený z dreva pochádzajúceho z udržateľne obhospodarovaných lesov.

Každá časť stromu sa využíva efektívne - 15 % slúži na výrobu energie, 25 % na celulózu a 60 % na vedľajšie produkty.

Je držiteľom certifikátov PEFC a vďaka tomu, že je vyrobený na Slovensku, znižuje množstvo uhlíkových emisií potrebných na jeho prepravu.

Menej plastov v obaloch je pre Tento rovnako dôležitá úloha. V posledných dvoch rokoch znížili ich obsah vo fóliách o 17 %.

Variant Classic je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú čisto biely papier bez akejkoľvek vône. Vyskúšať ho môžete v balení po 8 alebo 16 roliek.

Orientačná promo cena balenia po 8 roliek: 2.39 €

Orientačná maloobchodná cena balenia po 8 roliek: 3.99 €

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke Tento.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
Nové podkásty
tehotenstvo
Bratislava už prednostne očkuje aj tehotné ženy
12.05.2021   0
Tehotné ženy, ktoré sa chcú zaočkovať proti koronavírusu, sa môžu prihlásiť do náhradníckeho zoznamu.
Pôrody znova ako za socializmu - pandémia ako výhovorka
11.05.2021   0
Ako sa ženám rodilo a rodí počas pandémie, ktorá trvá už viac ako rok? Vrátili sme sa do socialistických čias, až šokujúco rýchlo.
1. týždeň tehotenstva
09.05.2021   0
Tehotenstvo trvá približne 266 dní, čiže cca. 280 dní od prvého dňa poslednej menštruácie. Čo je presne 40 týždňov.
babetko
Neurovedkyňa dokázala, aký dôležitý je vzťah mamy a dieťaťa
11.05.2021   0
Neurovedkyňa vytvorila pomocou magnetickej rezonancie úžasný obraz, ktorý ukazuje silné spojenie medzi matkou a dieťaťom – je na nej ona sama so svojim dvojmesačným synčekom.
"Toto moje dieťa nerobí. Požičiava hračky a nebije sa..."
10.05.2021   0
Moje dieťa nechcelo požičať inému dieťaťu lopatku. A mamička toho druhého dieťaťa zostala zarazená a skonštatovala:
detské choroby
Crohnova choroba u detí
06.05.2021   0
Crohnova choroba je vlastne zápal čreva. Chronický. Mení život tomu, kto toto ochorenie získal. Čoraz viac detí a mladých ľudí patrí medzi pacientov a rodičia často opomínajú prvotné príznaky ochorenia.
Tiková porucha u detí
02.05.2021   3
Ako rodičia budete asi medzi prvými, ktorí si môžu všimnúť u svojho dieťaťa isté stereotypné pohybové alebo zvukové prejavy, ktoré nazývame tikmi. Tiková porucha nemá vplyv na inteligenciu, avšak niektoré sprievodné javy tikov môžu negatívne ovplyvniť výkon žiaka v škole.
Hnačka – ako ju riešiť prírodnými prostriedkami
26.04.2021   0
Na hnačku nájdete niekoľko prípravkov aj medzi liekmi vhodnými pre deti. Pokiaľ však chcete vyskúšať najskôr prírodnú medicínu, nech sa páči – tu je niekoľko tipov.
zvery
Zajac ako domáci miláčik...
07.05.2021   7
Zajace alebo králiky sú nádherné zvieratá. Sú obdivuhodné a majú osobnosť! Avšak predtým, ako si nejakého vyberiete, mali by ste sa uistiť, či je to vhodné zviera pre Vás a Vašu rodinu.
Kde sa na psovi a mačke skrýva kliešť a ako ho odstrániť
20.04.2021   0
Skrýše kliešťov: vnútro a okolie uší, na hlave a okolo očí, v oblasti papule a ňufáka, na krku pod obojkom, slabiny a medzi zadnými nohami, pod prednými nohami, labky a medzi prstami, okolo chvosta
Agapornis, začíname s chovom.
12.04.2021   8
Ak túžite mať doma druh papagája, ktorý je menší a jeho inteligencia sa dokáže vyšplhať mimoriadne vysoko, je voľba celkom jasná. Volá sa Agapornis.