DomaDoma

5 tipov na netradičnú realizáciu rodinnej terasy

 pr   03.11.2020   0

Môcť si posedieť na terase so šálkou kávy a pritom sa kochať výhľadom na záhradu či mesto je zaručeným relaxom. Ak sa chystáte na stavbu terasy od základov a hľadáte inšpiráciu, pozrite si našich 5 tipov na netradičné terasy. Presvedčíte sa, že terasa môže byť nielen dizajnovo zaujímavá, ale aj funkčná.

 

Pri tvorbe zaujímavej terasy nemusí byť kľúčový len nábytok či netradičná terasová podlaha. Terasu oživia aj praktické doplnky v zaujímavom dizajne alebo nezvyčajné priestorové riešenie. 

Na vytvorenie návrhu môžete využiť služby architekta či dizajnéra. Vďaka ich radám a skúsenostiam bude terasa nielen na pohľad zaujímavá, ale aj funkčná.

Inšpirácia na netradičnú terasu

1.Terasa s kuchyňou a barom 

Terasa s vonkajšou kuchyňou či barom je ideálnym riešením pre milovníkov veľkých záhradných osláv a posedení. Takúto terasu nemusíte mať prepojenú priamo s domom. Môžete ju postaviť kdekoľvek v záhrade. Otvorená kuchyňa a bar nielenže dobre vyzerajú, ale sú aj veľmi praktické. Navyše má príprava jedla vonku počas letných mesiacov nezameniteľnú atmosféru.

Vo vonkajšej kuchyni môžete mať vstavaný gril alebo malý sporák či varnú dosku, ak je priestor zastrešený. Varenie si budete vychutnávať s výhľadom rovno do záhrady. Vaši priatelia sa zase postarajú o nápoje pri bare. Všetko vybavenie máte rovno na mieste, a tak nemusíte po niečo neustále chodiť. 

 

Pri realizácii takéhoto druhu terasy dbajte na výber kvalitného pracovného pultu a skriniek vhodných do exteriéru. Ak máte možnosť prívodu vody, pridajte aj vonkajší drez. Ten môže byť takisto v netradičnom dizajne.

2. Vyhrievaná terasa 

Mať terasu, na ktorej si môžete posedieť aj v zlom počasí či v chladných mesiacoch, je veľkou výhodou. Aby sa terasa dala využívať aj v takýchto podmienkach, treba nájsť vhodný spôsob vyhrievania. Jedným z riešení môžu byť ohrevné plynové lampy. Tie sa dajú zaobstarať v rôznych moderných a originálnych dizajnoch. Nemusí ísť len o nevzhľadnú kovovú konštrukciu. Zapálená lampa vytvorí príjemnú a útulnú atmosféru a zaistí potrebné teplo. 

Lampy môžete doplniť aj štýlovým plynovým ohniskom. Výhodou takéhoto ohniska je, že sa pri spaľovaní nevytvára žiaden dym, popol a ani sadze.

Ďalším riešením je vybudovanie piecky či kozuba. Kúpiť sa dajú už priamo vyrobené alebo si ich môžete nechať postaviť na mieru. Ak sa rozhodnete pre piecku, získate aj možnosť upiecť si vlastné pečivo či pizzu tradičným spôsobom na kameni. 

3. Presklená terasa

Presklená terasa alebo zimná záhrada sú elegantnou a praktickou voľbou. Sklo chráni pred nepriaznivým počasím, no terasa je stále plná svetla. Zároveň vyzerá byť priestor opticky väčší. Okná v tenkých hliníkových rámoch sú zase odolné a oku lahodiace. 

Ak je terasa prepojená s domom a vykurovaná, môžete ju využívať po celý rok. Ak ju doplníte zaujímavými doplnkami a živými rastlinami, bude vašou domácou oázou pokoja. A ani takáto terasa nemusí byť príliš drahá. Keď netúžite po obrovskom atypickom priestore, dá sa zaobstarať za rozumné ceny. 

Na čo si dať pozor

Pri tvorbe terasy si dajte záležať na kvalite použitých materiálov. V tomto smere sa naozaj neoplatí šetriť. Aby vám terasa slúžila niekoľko rokov a odolávala nepriaznivému počasiu, je dôležité, aby boli použité materiály odolné a určené na exteriérové použitie. Vyššia počiatočná investícia sa vám neskôr niekoľkonásobne vráti. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
PODKÁST
tehotenstvo
Najdivnejšie tehotenské povery
24.09.2021   0
„Nesmieš si kupovať kočík pred narodením bábätka.“ Jedného by až striaslo, ako mu môže niekto priať smrť bábätka len preto, že podľahne nákupnému ošiaľu.
Prečo v tehotenstve zvraciame
20.09.2021   0
Najčastejšie sa s nevolnosťou možno stretnúť od štvrtého týždňa po počatí do dvanásteho týždňa. Je to presne to obdobie, kedy hormón placenty HCG má svoju najvyššiu hladinu v organizme. Aj keď oficiálne potom už by mal byť pokoj, mnohé ženy pociťujú nevoľnosť po celých deväť mesiacov tehotenstva.
Dieťa a štátne občianstvo
13.09.2021   0
Aké občianstvo bude mať dieťa, ktoré sa narodí v zahraničí? Ako dieťa získa slovenské občianstvo? Ak je aspoň jeden z rodičov slovenský štátny občan, dieťa sa stáva slovenským občanom.
babetko
Gaštankovia. Postavičky a zvieratká z gaštanov
21.09.2021   0
Aj vy radi zbierate gaštany? Urobte si s deťmi ZOO s gaštanovými zvieratkami alebo príjemnú jesennú dekoráciu do Vašej obývačky.
Obdobie 4. – 6. mesiaca - najharmonickejšie v 1. roku bábätka
20.09.2021   0
Väčšina detí má už stabilizované vitálne funkcie ako sú trávenie, vylučovanie, ale aj vzťah k priestoru – ku gravitácii, a základné sociálne vzťahy, väzbu k rodičom a ostatným blízkym príbuzným.
Prečo hrozby vo výchove nefungujú
16.09.2021   0
„Okamžite prestaň lietať dookola a dupať, lebo Ťa odvediem do Tvojej izby!“„Ak ihneď neprestaneš pišťať, uvidíš, čo bude!“
detské choroby
Deti od 3 mesiacov a závažné príznaky covid-19: kedy volať 112
21.09.2021   0
Bábätko od 3 mesiacov - ktoré príznaky si treba všímať v súvislosti s covid-19? Kedy urýchlene ísť na urgentný príjem alebo volať 112?
Novorodenec a covid-19: závažné príznaky, kedy volať 112
21.09.2021   0
Aké príznaky covid-19 sa objavujú u najmenších detí? Červená znamená ihneď volať 112, oranžová znamená kontaktovať pediatra, zelená by sa mala dať zvládnuť bez akútneho zásahu lekára.
Cukrovka v detskom veku
20.09.2021   3
Detská cukrovka (diabetes mellitus) so sebou stále prináša strach z nepoznaného. No dnešná medicína, jej výskumy a skúsenosti lekárov pomáhajú rodičom a deťom vysporiadať sa s touto diagnózou a prekonať obavy z budúcnosti.
zvery
5 najčastejších mýtov o výcviku psov
20.09.2021   7
„Ak si chcete získať psí rešpekt, musíte ho fyzicky napomínať a byť dominantný.“
Čo sa psovi snívalo...
31.08.2021   0
Zdá sa vám, že váš pes v noci sníva? Je to možné? Má aj pes sny? Ak áno, tak čo sa mu vlastne sníva?
Ako (ne)mať zo psa tlsťocha 1
19.08.2021   1
Hoci labrador alebo mopslík s nadváhou sa môžu zdať veľmi milí, kilá navyše im dokážu spôsobovať zdravotné riziká a fyzické obmedzenia. Ako sa im dokážeme vyhnúť a čo robiť keď máme obézneho psa?