DomaDoma

5 tipov na netradičnú realizáciu rodinnej terasy

 pr   03.11.2020   0

Môcť si posedieť na terase so šálkou kávy a pritom sa kochať výhľadom na záhradu či mesto je zaručeným relaxom. Ak sa chystáte na stavbu terasy od základov a hľadáte inšpiráciu, pozrite si našich 5 tipov na netradičné terasy. Presvedčíte sa, že terasa môže byť nielen dizajnovo zaujímavá, ale aj funkčná.

 

Pri tvorbe zaujímavej terasy nemusí byť kľúčový len nábytok či netradičná terasová podlaha. Terasu oživia aj praktické doplnky v zaujímavom dizajne alebo nezvyčajné priestorové riešenie. 

Na vytvorenie návrhu môžete využiť služby architekta či dizajnéra. Vďaka ich radám a skúsenostiam bude terasa nielen na pohľad zaujímavá, ale aj funkčná.

Inšpirácia na netradičnú terasu

1.Terasa s kuchyňou a barom 

Terasa s vonkajšou kuchyňou či barom je ideálnym riešením pre milovníkov veľkých záhradných osláv a posedení. Takúto terasu nemusíte mať prepojenú priamo s domom. Môžete ju postaviť kdekoľvek v záhrade. Otvorená kuchyňa a bar nielenže dobre vyzerajú, ale sú aj veľmi praktické. Navyše má príprava jedla vonku počas letných mesiacov nezameniteľnú atmosféru.

Vo vonkajšej kuchyni môžete mať vstavaný gril alebo malý sporák či varnú dosku, ak je priestor zastrešený. Varenie si budete vychutnávať s výhľadom rovno do záhrady. Vaši priatelia sa zase postarajú o nápoje pri bare. Všetko vybavenie máte rovno na mieste, a tak nemusíte po niečo neustále chodiť. 

 

Pri realizácii takéhoto druhu terasy dbajte na výber kvalitného pracovného pultu a skriniek vhodných do exteriéru. Ak máte možnosť prívodu vody, pridajte aj vonkajší drez. Ten môže byť takisto v netradičnom dizajne.

2. Vyhrievaná terasa 

Mať terasu, na ktorej si môžete posedieť aj v zlom počasí či v chladných mesiacoch, je veľkou výhodou. Aby sa terasa dala využívať aj v takýchto podmienkach, treba nájsť vhodný spôsob vyhrievania. Jedným z riešení môžu byť ohrevné plynové lampy. Tie sa dajú zaobstarať v rôznych moderných a originálnych dizajnoch. Nemusí ísť len o nevzhľadnú kovovú konštrukciu. Zapálená lampa vytvorí príjemnú a útulnú atmosféru a zaistí potrebné teplo. 

Lampy môžete doplniť aj štýlovým plynovým ohniskom. Výhodou takéhoto ohniska je, že sa pri spaľovaní nevytvára žiaden dym, popol a ani sadze.

Ďalším riešením je vybudovanie piecky či kozuba. Kúpiť sa dajú už priamo vyrobené alebo si ich môžete nechať postaviť na mieru. Ak sa rozhodnete pre piecku, získate aj možnosť upiecť si vlastné pečivo či pizzu tradičným spôsobom na kameni. 

3. Presklená terasa

Presklená terasa alebo zimná záhrada sú elegantnou a praktickou voľbou. Sklo chráni pred nepriaznivým počasím, no terasa je stále plná svetla. Zároveň vyzerá byť priestor opticky väčší. Okná v tenkých hliníkových rámoch sú zase odolné a oku lahodiace. 

Ak je terasa prepojená s domom a vykurovaná, môžete ju využívať po celý rok. Ak ju doplníte zaujímavými doplnkami a živými rastlinami, bude vašou domácou oázou pokoja. A ani takáto terasa nemusí byť príliš drahá. Keď netúžite po obrovskom atypickom priestore, dá sa zaobstarať za rozumné ceny. 

Na čo si dať pozor

Pri tvorbe terasy si dajte záležať na kvalite použitých materiálov. V tomto smere sa naozaj neoplatí šetriť. Aby vám terasa slúžila niekoľko rokov a odolávala nepriaznivému počasiu, je dôležité, aby boli použité materiály odolné a určené na exteriérové použitie. Vyššia počiatočná investícia sa vám neskôr niekoľkonásobne vráti. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Zaujíma vás niečo iné k téme Zákony a rodič?
Najčítanejšie
Recept týždňa
TIP
tehotenstvo
Kuváda - keď je tehotný aj muž
24.02.2021   0
Tehotná žena priťahuje pozornosť okolia a je zahrňovaná ochranou a starostlivosťou. Muž po jej boku však môže tiež prežívať nevoľnosť i bolesti.
Hormonálne ródeo v tele ženy po pôrode
20.02.2021   0
Telo a myseľ ženy musia po pôrode podstúpiť doslova prevrat. Fyziologické a psychologické zmeny ju tak ovplyvňujú niekedy aj celý ďalší rok.
Pôrody včera
19.02.2021   0
Nedávno som sa dostala k neuveriteľným informáciám o pôrodoch kedysi aj dnes v tradičných národoch... a som rada, že som rada.
babetko
3 tipy, ako naučiť dieťa strihať nožnicami
25.02.2021   0
Ak máte doma malé deti, zrejme vám je jasné, že dieťa nevie odstrihnúť kus papiera hneď, ako mu strčíte do ruky sebalepšie nožnice. Zručnosť strihania sa vyvíja v istej postupnosti. Aby ju raz deti ovládli, netreba sa báť nechať ich s nožnicami sa hrať.
Stratení v preklade: povieme deťom A, počujú B
23.02.2021   0
Selektívna hluchota je od istého veku veľmi rozšírený vírus medzi našimi deťmi. Poviete A, počujú B.
Odkedy mám deti, nie som to ja
22.02.2021   3
Strácam sa medzi formičkami na piesok, plienkami a domácimi výživami, ktoré varím z nekonečnej materskej lásky. Ako inak by som dokázali zavárať v horúcich dňoch jablká a namiesto opaľovania na balkóne vyrábať domáce džemy? Najmä keď som sa ešte pred pár rokmi živila avokádom a čínskou kapustou, aby som sa zmestila do šiat číslo 36?
detské choroby
Cvičenia na ploché nohy pre deti: 15 hravých tipov
23.02.2021   0
Vhodnou terapiou sú jednoduché cvičenia na spevnenie klenby. Určite sa medzi nimi nájdu aj také, pri ktorých sa deti zabavia.
Bolesť končatín
17.02.2021   0
Nervózne prestupujem z nohy na nohu, zatiaľ čo môj štvorročný syn sa asi desať metrov za mnou vlečie slimačím tempom a tvári sa nešťastne: „Ale keď mňa bolia nožičky...“ Niekedy bolia nožičky účelovo, niekedy bolia večer po celodennom lietaní. Niekedy sa dieťa v noci zobudí a plače kvôli bolestiam. Vymýšľa si? Má atritídu? Nemôže to byť nádor? Rastie?
Viete, aké dôsledky môže mať odmietnutie hospitalizácie dieťaťa?
16.02.2021   1
Ak rodič odmietne liečbu či hospitalizáciu dieťaťa, prechádza naňho zodpovednosť za zdravotný stav dieťaťa, ako i všetky právne dôsledky pri ďalších komplikáciách.
zvery
Najčastejšie chyby pri výcviku psa, ktoré robíme takmer všetci
22.02.2021   0
Ak raz budete na psa kričať „K nohe,“ druhýkrát „Poď sem“, či „Kde sa túlaš!“ nebude vám rozumieť.
Vodná korytnačka v zime
16.02.2021   0
Zabudnite na malé plastové bazéniky s plastovou palmičkou, ktoré neudržia teplotu a po niekoľkých mesiacoch neudržia ani samotnú korytnačku. Zabudnite aj na stolné lampičky, ktorými chcete nahradiť správne svetlo.