ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

13.02.2016verzia pre tlač


Stále ten prvý

Autor: M. Kohutiarová/seriál Manželstvo

Pamätám si, ako moja mama plakala v ten deň, kedy si mi niesol veci, zbalené z mojej malej izbičky, do auta. Už som tam nepatrila. Rebríček vzťahov sa definitívne posunul pár týždňov dopredu, kedy som sa začala oficiálne po všetkej paráde podpisovať tvojím priezviskom.

Iná dlaň

Pamätám si aj to, že som neplakala. Nebolo mi všetko jedno, ale bola som si istá, že nemám čo s tebou stratiť, len získať. Ešte pár mokrých objatí... a jedna časť môjho života sa uzavrela.

Mám rada svoju mamu, aj svojho tatu. Napriek vzdialenosti tam idem znovu a znovu rada, ak sa dá a ostatné doplní telefón. Čím viac dozrievam, tým viac im rozumiem. Napriek tomu som nikdy nemala potrebu riešiť naše veci najprv s nimi. Ty to dobre vieš. Ono tých pokusov urobiť z nás „lepších manželov a rodičov“ z oboch rodičovských strán bolo požehnane, však?

Vždy som však pevne (čo aj virtuálne) držala Tvoju dlaň vo vedomí, že naše rozhodnutie byť jedným telom a jednou dušou nie je len pekná fráza. A tak stále skôr tajíme, ako prezrádzame. Ako aj teraz, keď si mame komentoval moje oddychovanie v horách. Volala mi a ja som nechcela, aby mi práve teraz čistila žalúdok, kde to zase som.  Žasla som, ako si to nádherne aj bez dohody uhral, keď ma hľadala cez tvoj mobil. Táto spoločná hra, ktorú ťaháme od začiatku, sa mi neskutočne páči.

Rovnako, ako som ja uhrala do autu všetky mamine prestarostlivé pokusy meniť naše zázemie podľa toho, ako sa jej zdalo dobré. No ok, nie všetko bolo na jednotku, občas sme sa potkli a museli vrátiť späť. Vždy to však bolo o nás dvoch, o našich rozhodnutiach zrodených z rozhovorov medzi štyrmi očami a dvoma pármi zovretých dlaní. Za ktorými sme si stáli a ktoré nás naučili viac, ako všetky dobre mienené rady.

Stále prvý

Ani po rokoch ťa nik z ľudí v mojom srdci nepredbehol, a viem, že rovnako dopadá inventúra citov a vytrvalosti v láske každý deň u teba. Napriek tomu, že prichádzali deti, menila sa situácia, bydlisko, zamestnanie a stav financií.

Ba dokonca menila sa tvoja váha (a teraz aj moja), stav vlasov, ubúda nám kondičky a síl a nevládzeme už tak ponocovať. Tá istota, že všetky tajomstvá, všetky starosti, všetky beťárstva poviem najprv tebe (a mame  už len možno), že máme svoj tajný jazyk, svoje sny, bolesti a spoločné odreniny, z ktorých sme sa vylízali spolu, nemá chybu. Mne sedí. Tebe tiež. A očividne z tohto postoja prosperuje náš vzťah.

Prešlo okolo mňa veľa  zaujímavých mužov, dokonca aj typy, o ktorých som kedysi, pred tými 20 rokmi tajne snívala... a nič to so mnou nerobí. Neviem si predstaviť, že by sa našiel niekto, kto by vedel viac vniknúť do tajomstva môjho „ja“, dobyť moje srdce, ostať v ňom nepokorený a stále prvý. A na teba nezaberá brnkanie po nose, či si si radšej nemal vziať Evku... ten tvoj typ...

Si pre mňa stále No.1. Aj pre to, čo sa stalo dnes, keď som bola ohučaná z detí a nadelila som aj tebe do telefónu, potom aj doma. Iba človek, ako ty, ma môže napriek všetkému, čím som do teba drgla slovom a postojom, poslať oberať lipu s pokojom.

Vieš, stále v mojich očiach stúpaš. Nebezpečne ti ide hore rating. O koľko bodov to bude dnes, ti radšej poviem osobne potme. Ale bude to o veľa. Je mi cťou mať vedľa seba chlapa, ktorý  nemá konkurenciu. Aj keď celkom netuším, prečo to isté hovoríš ty o mne.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia