ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 23.08.2017 | meniny má Filip  
ŽenaVzťahy

Stále ten prvý

 M. Kohutiarová/seriál Manželstvo   13.02.2016   0

Pamätám si, ako moja mama plakala v ten deň, kedy si mi niesol veci, zbalené z mojej malej izbičky, do auta. Už som tam nepatrila. Rebríček vzťahov sa definitívne posunul pár týždňov dopredu, kedy som sa začala oficiálne po všetkej paráde podpisovať tvojím priezviskom.

Iná dlaň

Pamätám si aj to, že som neplakala. Nebolo mi všetko jedno, ale bola som si istá, že nemám čo s tebou stratiť, len získať. Ešte pár mokrých objatí... a jedna časť môjho života sa uzavrela.

Mám rada svoju mamu, aj svojho tatu. Napriek vzdialenosti tam idem znovu a znovu rada, ak sa dá a ostatné doplní telefón. Čím viac dozrievam, tým viac im rozumiem. Napriek tomu som nikdy nemala potrebu riešiť naše veci najprv s nimi. Ty to dobre vieš. Ono tých pokusov urobiť z nás „lepších manželov a rodičov“ z oboch rodičovských strán bolo požehnane, však?

Vždy som však pevne (čo aj virtuálne) držala Tvoju dlaň vo vedomí, že naše rozhodnutie byť jedným telom a jednou dušou nie je len pekná fráza. A tak stále skôr tajíme, ako prezrádzame. Ako aj teraz, keď si mame komentoval moje oddychovanie v horách. Volala mi a ja som nechcela, aby mi práve teraz čistila žalúdok, kde to zase som.  Žasla som, ako si to nádherne aj bez dohody uhral, keď ma hľadala cez tvoj mobil. Táto spoločná hra, ktorú ťaháme od začiatku, sa mi neskutočne páči.

Rovnako, ako som ja uhrala do autu všetky mamine prestarostlivé pokusy meniť naše zázemie podľa toho, ako sa jej zdalo dobré. No ok, nie všetko bolo na jednotku, občas sme sa potkli a museli vrátiť späť. Vždy to však bolo o nás dvoch, o našich rozhodnutiach zrodených z rozhovorov medzi štyrmi očami a dvoma pármi zovretých dlaní. Za ktorými sme si stáli a ktoré nás naučili viac, ako všetky dobre mienené rady.

Stále prvý

Ani po rokoch ťa nik z ľudí v mojom srdci nepredbehol, a viem, že rovnako dopadá inventúra citov a vytrvalosti v láske každý deň u teba. Napriek tomu, že prichádzali deti, menila sa situácia, bydlisko, zamestnanie a stav financií.

Ba dokonca menila sa tvoja váha (a teraz aj moja), stav vlasov, ubúda nám kondičky a síl a nevládzeme už tak ponocovať. Tá istota, že všetky tajomstvá, všetky starosti, všetky beťárstva poviem najprv tebe (a mame  už len možno), že máme svoj tajný jazyk, svoje sny, bolesti a spoločné odreniny, z ktorých sme sa vylízali spolu, nemá chybu. Mne sedí. Tebe tiež. A očividne z tohto postoja prosperuje náš vzťah.

Prešlo okolo mňa veľa  zaujímavých mužov, dokonca aj typy, o ktorých som kedysi, pred tými 20 rokmi tajne snívala... a nič to so mnou nerobí. Neviem si predstaviť, že by sa našiel niekto, kto by vedel viac vniknúť do tajomstva môjho „ja“, dobyť moje srdce, ostať v ňom nepokorený a stále prvý. A na teba nezaberá brnkanie po nose, či si si radšej nemal vziať Evku... ten tvoj typ...

Si pre mňa stále No.1. Aj pre to, čo sa stalo dnes, keď som bola ohučaná z detí a nadelila som aj tebe do telefónu, potom aj doma. Iba človek, ako ty, ma môže napriek všetkému, čím som do teba drgla slovom a postojom, poslať oberať lipu s pokojom.

Vieš, stále v mojich očiach stúpaš. Nebezpečne ti ide hore rating. O koľko bodov to bude dnes, ti radšej poviem osobne potme. Ale bude to o veľa. Je mi cťou mať vedľa seba chlapa, ktorý  nemá konkurenciu. Aj keď celkom netuším, prečo to isté hovoríš ty o mne.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.6 z 5. Celkom 12 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Popôrodná depresia, psychóza, alebo baby blues. Nie je to to isté.
22.08.2017   0
S týmito pojmami narábame v materských slovníkoch dosť často a často aj mylne. Ktoré vlastne čo znamená?
Prevedieme Vás vašim tehotenstvom
21.08.2017   0
Tehotenstvo je obdobie, ktoré prináša veľa očakávania, poznávania a zmien. Radi vás ním prevedieme.
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
babetko
Ako sme dodudlali, alebo ODVYKAČKA!
22.08.2017   23
Pedagogické snahy typu "zamestnajte ju niečím iným" očividne ignorovala. Miska s dudlíkmi bola najobľúbenejšia hračka. Kompletizovala svoju zbierku, pri každej návšteve drogérie.
Komu by ste darovali školskú tašku?
22.08.2017   0
Poznáte rodinu, ktorej by balíček školských pomôcok a školská taška od HERLITZ zjednodušila život?
Dojčenie? Prvé dni s krízovým štábom
21.08.2017   0
Všetky žilky mi popraskali, si to predstav. Modrá tvár a červené oči. Ale ti poviem, nikdy som sa tak nebála pôrodu ako dojčenia. Nočná mora.“ Málo mlieka, slabé mlieko, nestačilo, nepriberal, hladoval, chradol, nemalo to ďalej význam... Dojčenský masaker motorovou pílou na dobrú noc.
detske choroby
Majú ploché nohy? Cvičte.
22.08.2017   0
Ako detské chodidlo vyformovať do správneho tvaru? Cvičte! Cvičte s radosťou a pravidelne každý deň aspoň 10 minút.
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.