ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
nedeľa 20.08.2017 | meniny má Anabela  
ŽenaVzťahy

Dobýjanie

 M. Kohutiarová/seriál Manželstvo   13.05.2014   1

Položil si predo mňa práve tri kocky poctivej čokolády. Bez toho, aby som o ne prosila či len šprtla, že mám na ňu chuť. A nemusel si ani povedať či pripomenúť, aké je to afrodiziakum. Dobývaš ma a mne to príde fajn.

Každý deň znovu

Ono – je to stále o tom istom: dať mi dôvod znovu sa každý deň pre teba rozhodnúť. Znovu si potvrdiť, že mi stojíš za to, aby som o teba aj ja bojovala. Znovu mať príležitosť ti ukázať, čo  pre mňa znamenáš a ako veľmi túžim byť ti zhmotneným dôvodom ostať so mnou – a ostať rád.

Netuším, kam by sme sa dostali a kde by sme sa prepadli, keby sme ostali v eufórii z toho, že kdesi na ružomberských pahorkoch  v noci pred 20 rokmi som ti v tráve spievala a ty si mi vyznal lásku. Dobre sa na to spomína a vracia k tomu, ale ty si tu dnes a ja ťa potrebujem zažiť nanovo. Rovnako, ako ty mňa: znovu potrebuješ cítiť, aký si pre mňa nenahraditeľný a to nielen slovami, ale aj činmi.

Už nie sme na ružomberských kopcoch, bojujeme s pubertou, so svojou únavou, s tlakmi zvonku a nepredvídanými situáciami. Vždy práve preto potrebujem mať jasno: človek, pre ktorého som sa rozhodla, je ten pravý. Stále mi to dáva najavo, že som pre neho No. 1 a nie je to hrané.

Dobývanie nehou a fantáziou

Už vieme, že toto je iný spôsob dobytia mojej a tvojej pevnosti, iná cesta, ako sa zabývať v srdci toho druhého ešte pevnejšie. Cez silu, tlak, pokrikovanie, zraňujúce zvyklosti generácií pred nami to nepôjde. A ak sa občas tak aj potkneme, zatvárame ja či ty brány svojho ja na desať západov a stojí veľa trpezlivosti jedného či druhého dočkať sa jej otvorenia.

Sloboda môjho ja a tvojho tiež je tak krehká a tak dôležitá! Ak ťa mám pustiť dnu, má to byť dobrovoľne, (nie dobrovoľne nasilu), a má ma to tešiť rovnako, ako teba. Len toto otvorenie prináša taký darcovský paradox, že je ťažké povedať aj nám samým, kto sa teší viac – ten, ktorý otvára a prijíma, alebo ten, ktorý klope, je prijímaný a vchádza?

Dostať šancu každý deň vojsť stojí vagón nehy, vynachádzavosti, obety, odvahy... času a trpezlivosti... A nie je to len o troch kockách čokolády. Je to aj o tom, ako čakám, že dohoda o spolupráci platí... rovnako, ako ty čakáš moju podporu, ak ti zmluvy v práci pretekajú nielen ušami. Dobývame sa aj inak: keď mi nečakane vezmeš benjamína von a mne padne sánka pri vašom odchode prvý raz a po návrate druhý... ešte viac, keď urobíš večernú au-pair a ideš ho uspať Rovnako ako ťa ja bez slovka a výčitky uložím v nedeľu poobede do postele na šlofíka, vidiac, že padáš dolu nosom a umývam riad za teba... bez zlosti, že to ostalo na mne... umýva sa mi ľahko.

Tých možností a šancí je tisíc, často sú to také smiešne nenápadné, všedné veci, aj keď by sa nám niekedy žiadalo urobiť niečo „mega“- no práve takto potichu každá z nich otvára bránu viac a viac. Počíta sa smska z rušného rána s vyznaním a vďakou, aj to, že mi pozbieraš prádlo z balkóna – hoci nemusíš.

Potichu, prosím!

Otvoriť bránu u teba nie je nič, o čom by mali hovoriť čo len susedské tlačové agentúry. Aj keď: nech vidia, že mi dáš pusu už v aute... a že ja ťa tam objímem, lebo patríme k sebe. Len... láska nevie byť hlučná... a brány do nás sú ťažké a citlivé.

A ja ťa vidím doďaleka, ako sa štveráš hore mojím kopcom, ako fučíš, zápasiš a máš v očiach nádej... a aj preto si otvárame pošušky a presne v tom štýle, ktorý reže tebe – lebo chcem, aby ti bolo pri mne dobre.

Skúšame. Končím pri PC a idem s tebou kuknúť to prekvapko, čo si nachystal. Brána sa otvára.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 5 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku
Sisi napísané 20.05.2014 13:53

Krasny clanok zwinker

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
Sex v tehotenstve
16.08.2017   0
Všetkých nastávajúcich rodičov trápi otázka, či sa môžu milovať, a ak áno, tak dokedy je to vhodné, či neublížia stykom svojmu dieťatku...
Cukrovka v tehotenstve
14.08.2017   0
Kedy je vyššia pravdepodobnosť, že sa rozvinie? Ako sa zisťuje? Prinášame rozhovor s diabetologičkou.
babetko
Ako psychicky zvládnuť revúce dieťa
20.08.2017   0
Ak ste unavení a podráždení, dieťa to vycíti a bude plakať ešte viac. Preto...
Quinoa a jogurt z bobuľovín (od 10. mesiacov)
19.08.2017   4
Vedeli ste, že quinoa obsahuje 2x viac vlákniny ako väčšina oblilnín? Vyskúšajte túto ovocnú kašu.
Prečo plače
18.08.2017   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
detske choroby
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Leukémia (rakovina krvi)
17.08.2017   0
Leukémia patrí v našej krajine k najčastejšiemu zhubnému ochoreniu detského veku. Tvorí asi 35 percent všetkých nádorových ochorení u detí. Aké sú varovné signály a možné príznaky?
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.