ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Svadba

07.11.2013

Sobáše v obľúbených kostoloch u katolíkov

Mária Kohutiarová

Mnohí snúbenci sa rozhodujú pre konkrétny kostol nielen pre prostredie, či pekný stavebný sloh, zachovalé pamiatky a celkový dizajn, ale veľkú rolu zohráva často aj kňaz, ktorý ich sobáši.

čítaj viac...viac...

06.09.2015

Aké čítania môžu odznieť na sobáši v kostole

Mária Kohutiarová

Snúbenci, ktorí sa rozhodnú pre sobáš v kostole, majú možnosť vybrať si niektoré vlastné prvky obradu podľa svojho vkusu. Nielen zvoliť si hudobný doprovod v rámci liturgie Cirkvi, obetné dary, ale aj state zo Svätého Písma vhodné pre svadobný obrad, ktoré sú blízke ich srdcu.

čítaj viac...viac...

30.03.2016

Koľko stojí svadba na úrade?

Kristína Kováčiková

Ak sú snúbenci náročnejší, môže sa to premietnuť do výšky rôznych poplatkov. Za čo všetko si pri sobáši priplatíme? Koľko stojí netradičná svadba? Koľko bude stáť uzavretie manželstva, ak nechceme ako svadobný deň sobotu?

čítaj viac...viac...

21.09.2013

Svadobné obrúčky kedysi a dnes

Peter Sorger

Svadobné obrúčky poznali už starí Egypťania. Používali na ich tvorbu rákosie. V dnešnej dobe máme na výber širokú paletu krásnych modelov.

čítaj viac...viac...

16.03.2016

Svadba na lúke alebo v reštaurácii?

Kristína Kováčiková

Hrady, paláce, kaštiele či kúrie spĺňajú všetky atribúty “vhodného” miesta na uzavretie sobáša. Ešte pripadajú do úvahy hotely a ich záhrady. Čo taká svadba v reštaurácii alebo pod holým nebom? Ktoré miesta sú nevhodné na sobášenie? Máme radšej klasické alebo netradičné svadby?

čítaj viac...viac...

12.09.2013

Sobášne siene. Od zasadačky k palácom

Kristína Kováčiková

Sobáš na úrade - v zasadačke alebo v historickej budove radnice či paláca? Sobášne siene na Slovensku sa obec od obce líšia. V tých krajších sa zvyknú sobášiť aj cezpoľní.

čítaj viac...viac...

01.09.2013

Svadba na úrade. Čosi málo o papierovačkách

Kristína Kováčiková

Bez návštevy matriky sa nepohnete. Tam vyriešite nevyhnutné papierovačky - prinesiete potrebné dokady, podpíšete žiadosť o uzavretie manželstva, nejaké papiere si zase odnesiete so sebou, napríklad lístok, kde a kedy sa bude konať váš sobáš, aby ste náhodou nezabudli.

čítaj viac...viac...

01.09.2013

Priezvisko po svadbe

Kristína Kováčiková

Nové alebo staré priezvisko? Alebo nejaký kompromis medzitým? Chcete mať manželove priezvisko, ale bez prípony "-ová?" Ako je to s priezviskom detí, ktoré sa narodili pred svadbou či z predchádzajúceho vzťahu?

čítaj viac...viac...

22.04.2013

Ako byť dobrou manželkou

redakcia

Iná predstava o kvalitnom manželskom vzťahu je dnes, iná bola pred 60.rokmi. Pobavte sa úryvkom z učebnice dievčenskej školy z roku 1950 s témou - príprava na manželstvo.

čítaj viac...viac...

09.01.2013

Pozvánka na Svadobné veľtrhy 2013

TS

Pozývame Vás všetkých, ktorí ste podľahli svadobnej mánii na 8. ročník série Svadobných veľtrhov na Slovensku: začíname 8. - 9.2.2013 (piatok, sobota) v Incheba Expo Bratislava, nasleduje 23.2.2013 Hotel Lux Banská Bystrica, 24.2.2013 Hotel Elizabeth Trenčín, 16.3.2013 Hotel Slovakia Žilina, 23.3.2013 Kursalon Trenčianske...

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia