ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Svadba

13.03.2017

Prečo potrebujeme kvalitnejšiu predmanželskú prípravu?

kika/redakcia

Uzavrieť manželstvo v katolíckom kostole nemá byť nedostupnejšie - nehovorí sa o sprísnení podmienok sobáša, ale o skvalitnení predmanželskej prípravy.

čítaj viac...viac...

12.02.2017

Chceme sobáš v kostole, ale nie sme katolíci

Mária Kohutiarová

Pre tých, ktorí zvažujú uzavrieť svoje manželstvo v inom, ako katolíckom kostole, ponúkame prehľad, čo ich čaká podľa požiadaviek jednotlivých cirkví.

čítaj viac...viac...

09.03.2016

Láska z právneho hľadiska

Silvia Hanová

Ak je Vaša láska taká silná a vrúcna, že ste sa rozhodli vstúpiť do manželstva s milovanou osobou, už čoskoro zrejme zistíte, že prídete do kontaktu s mnohými právnymi predpismi upravujúcimi túto oblasť spoločenského života.

čítaj viac...viac...

10.02.2016

10 dôvodov, prečo vstúpiť do manželstva

Silvia Hanová

Mnohí ľudia dnes žijú v partnerskom vzťahu, ale k manželstvu sa to celé roky neschyľuje. Veriacim párom je hlavný dôvod zrejmý. "Áno" si hovoria pred oltárom a volajú do svojho vzťahu Boha. Existujú nejaké dôvody aj pre ľudí, na ktorých duchovné argumenty neplatia?

čítaj viac...viac...

12.01.2016

Svadobný veľtrh Incheba Expo Bratislava

Štúdio Škerák

Na najväčšom svadobnom veľtrhu na Slovensku na Vás na Valentína čaká veľa zaujímavých súťaží o hodnotné ceny, módne prehliadky svadobných šiat, hudobné a tanečné vystúpenia.

čítaj viac...viac...

24.09.2015

Čomu hovoríte pri sobáši ÁNO

Kristína Kováčiková

Manželstvo vzniká na základe dobrovoľného a slobodného rozhodnutia muža a ženy uzavrieť manželstvo. Snúbenci majú vopred poznať navzájom svoje charakterové vlastnosti a svoj zdravotný stav.

čítaj viac...viac...

12.09.2015

Ako prežiť svadbu s malým dieťaťom

Mária Kopčíková

„Pomóc, chystáme svadbu a máme dve malé deti, 1 a 4 roky. Ako to máme urobiť, aby sme sa nezbláznili a stihli si to aj trochu užiť?“ Spýtali sme sa na názor nevesty, ktorá má svadbu s malým dieťatkom aktuálne za sebou.

čítaj viac...viac...

20.05.2015

Lampášiky na každú oslavu

eva/ redakcia

Takto z jari sú tie víkendy nahusto. Narodeniny dedo s oslavou na chalupe, Prvé sväté prijímanie dorastajúceho dieťaťa, sem tam sa pritrafí aj svadba. A keby náhodou nie, záhradných párty s grilovačkou len tak pre susedov nie je nikdy dosť. A čo prinesie svoje čaro? No predsa svetlielka. Akékoľvek:)

čítaj viac...viac...

05.03.2015

Sobášny obrad v litere zákona

Mgr. Kristína Kováčiková

V nasledujúcich riadkoch sa budeme venovať uzavretiu manželstva "na úrade." Ktorú matriku navštíviť? Aké doklady predložiť? Kde a kedy sa bude konať sobáš? Ako bude vyzerať priezvisko vás a vašich detí po svadbe?

čítaj viac...viac...

09.02.2015

Priezvisko po vydaji – svoje či nové?

Mária Kohutiarová

Pre niekoho absolútna samozrejmosť, pre niekoho nočná mora – ako sa budem volať, až pominie ten svadobný ošiaľ? Prečo si al niektoré z nás priezvisko nemenia?

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia