Rozhovor s osobnosťou

21.05.2014

V Europarlamente chce nahlas škrípať. Braňo Škripek.

M. Kohutiarová/ rozhovor

Nazývajú ho " kazateľ v parlamente". Do parlamentu prináša nové vetry a nové spôsoby. Pre rodinku.sk odpovedal kandidát na europoslanca Branislav Škripek.

čítaj viac...viac...

20.05.2014

Slovenskú rodinu chce ochraňovať z Bruselu.

M. Kohutiarová/rozhovor

Nové ľudské práva nepotrebujeme. Hovorí právnik, diplomat, aktivista, dobrovoľník, manžel, syn. Martin Dilon.

čítaj viac...viac...

20.05.2014

Mama troch detí do Europarlamentu. Jana Žitňanská

Mária Kohutiarová/ rozhovor

V sobotu, 24. mája, si môžeme vybrať svojich zástupcov v Európskom parlamente. Kandidátov je veľa. Jednou z nich je aj kandidátka strany NOVA, Jana Žitňanská.

čítaj viac...viac...

03.05.2014

Nepotrebujem okoliu nič dokazovať

Mária Kopčíková/redakcia

Mária Čírová - speváčka, mama, mladá žena. Naštartovala kariéru, porodila dve deti, oboje vníma ako čosi prirodzené. Aké sú jej pracovné plány, ako vníma tehotenstvo a čo by chcela pre svoje deti? Čítajte ďalej.

čítaj viac...viac...

31.03.2014

Dlho som po misiách túžila

Mária Kohutiarová

Túžba po misiách bola v mojom srdci veľmi dlho. Aj preto sa zapájam do koledovania Dobrá noviny s deťmi u nás v dedine. Len možnosť ísť reálne na misie bola vzdialená, niektoré projekty mali vekovú hranicu, iné projekty mali ročnú prípravu.

čítaj viac...viac...

09.03.2014

Romantik so zmyslom pre spravodlivosť

Marie Stracenská

Prezidentský kandidát o knihách, filmoch, hudbe, ale aj o práci hlavy štátu. ...V čase inaugurácie už budem mať niekoľko mesiacov 42. Budem teda ešte starší, ako bol bývalý poľský prezident Kwasnievski a približne rovnako starý, ako napríklad Kennedy, Cameron...

čítaj viac...viac...

01.03.2014

Chcem mať osem detí!

Dagmar Mozolová

Nemala som žiadne predstavy o materstve. Nikdy som nekočíkovala cudzie dieťa. Mala som panický strach, že sa rozplače. Pri našich je to automatické. Plače, tak ho utíšim. Konečne tretie dieťa si najviac užívam...

čítaj viac...viac...

12.02.2014

Laktační psychóza a Gangsta matky

Lenka Tinková

Barbora Vaculíková alias Bára a Lenka Jankovská alias Léňa sú skúsené speváčky. Deväť rokov spolu spievajú v kapele Yellow Sisters. Video k ich pesničke Laktační psychóza videlo cez pol milióna ľudí v Českej a Slovenskej Republike.

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Rado a Katarína Procházkovci. Taká bežná rodinka?

Marie Stracenská

Rodina dvoch právnikov, navyše dvoch veľmi aktívnych ľudí. On kandiduje za prezidenta, vedie katedru práva a prednáša, píše knihy, predsedá parlamentnému výboru a prednáša po clom svete. Ona končí doktorandské štúdium na práve a rozbieha občianke združenie na pomoc ľuďom, ktorí potrebujú právne rady a zastúpenie.

čítaj viac...viac...

24.01.2014

Všetci potrebujeme otca aj mamu. To je "Family mainstreaming".

M. Kopčíková/redakcia

Koncom minulého roka ste mohli zaregistrovať vznik Aliancie za rodinu. Aké sú jej plány do najbližšej budúcnosti a ako vnímajú niektoré kľúčové otázky ohľadne podpory rodiny, sme sa spýtali jedného z predstaviteľov Aliancie, Antona Chromíka.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia