inzercia

Rozhovor s osobnosťou

31.03.2014

Dlho som po misiách túžila

Mária Kohutiarová

Túžba po misiách bola v mojom srdci veľmi dlho. Aj preto sa zapájam do koledovania Dobrá noviny s deťmi u nás v dedine. Len možnosť ísť reálne na misie bola vzdialená, niektoré projekty mali vekovú hranicu, iné projekty mali ročnú prípravu.

čítaj viac...viac...

09.03.2014

Romantik so zmyslom pre spravodlivosť

Marie Stracenská

Prezidentský kandidát o knihách, filmoch, hudbe, ale aj o práci hlavy štátu. ...V čase inaugurácie už budem mať niekoľko mesiacov 42. Budem teda ešte starší, ako bol bývalý poľský prezident Kwasnievski a približne rovnako starý, ako napríklad Kennedy, Cameron...

čítaj viac...viac...

01.03.2014

Chcem mať osem detí!

Dagmar Mozolová

Nemala som žiadne predstavy o materstve. Nikdy som nekočíkovala cudzie dieťa. Mala som panický strach, že sa rozplače. Pri našich je to automatické. Plače, tak ho utíšim. Konečne tretie dieťa si najviac užívam...

čítaj viac...viac...

12.02.2014

Laktační psychóza a Gangsta matky

Lenka Tinková

Barbora Vaculíková alias Bára a Lenka Jankovská alias Léňa sú skúsené speváčky. Deväť rokov spolu spievajú v kapele Yellow Sisters. Video k ich pesničke Laktační psychóza videlo cez pol milióna ľudí v Českej a Slovenskej Republike.

čítaj viac...viac...

05.02.2014

Rado a Katarína Procházkovci. Taká bežná rodinka?

Marie Stracenská

Rodina dvoch právnikov, navyše dvoch veľmi aktívnych ľudí. On kandiduje za prezidenta, vedie katedru práva a prednáša, píše knihy, predsedá parlamentnému výboru a prednáša po clom svete. Ona končí doktorandské štúdium na práve a rozbieha občianke združenie na pomoc ľuďom, ktorí potrebujú právne rady a zastúpenie.

čítaj viac...viac...

24.01.2014

Všetci potrebujeme otca aj mamu. To je "Family mainstreaming".

M. Kopčíková/redakcia

Koncom minulého roka ste mohli zaregistrovať vznik Aliancie za rodinu. Aké sú jej plány do najbližšej budúcnosti a ako vnímajú niektoré kľúčové otázky ohľadne podpory rodiny, sme sa spýtali jedného z predstaviteľov Aliancie, Antona Chromíka.

čítaj viac...viac...

17.09.2013

Ži a pomáhaj žiť

Mária Kohutiarová

Jeho meno pred pár mesiacmi bolo známe len rodine, fajnšmekrom z blogu a tým, ktorí s ním prichádzali do kontaktu. Teraz je Tomáš Kováčik hovorcom pochodu, ktorý má vyslať signál, akú hodnotu má na Slovensku život, O Pochode za život a o hodnotách hovoril aj pre rodinku.sk.

čítaj viac...viac...

03.09.2013

Nevedela som kúpiť sviečku na krst

Mária Kohutiarová

Maľovať sviečky som nezačala preto, že by vo mne prekypovala nejaká umelecká múza. Skôr to bol taký čudný pocit, keď som zháňala po obchodoch sviečku pre naše krstniatka na krst, potom neskôr aj pre vlastné deti a akosi som stále nevedela nájsť niečo, čo by vyhovovalo môjmu vkusu.

čítaj viac...viac...

28.08.2013

Zdravotná klaunka. Ako to bolo po prvý krát.

Hana Némethová

Nevnímam choroby. Vidím deti, ktoré si zaslúžia zažívať len radosť. Sme na oddeleniach viac ako tri hodiny. Necítim únavu. Som vo vytržení a šťastná. Hore v prezliekárni odkladám nos. Pomaly mi začína dochádzať, čo som všetko videla.

čítaj viac...viac...

22.08.2013

Farebný svet bašavelu

Mária Kohutiarová

Vidieť Rómov robiť neuveriteľné, nádherné veci, pri ktorých sa tají dych a hrajú žilky v nohách a pritom prispieť na pomoc tým, ktorí rastú a napredujú. Toto všetko sa dá počas Cigánskeho bašavelu na Červenom Kameni. O všetkých farbách, zvukoch, plánoch a inšpiráciách presahujúcich tento festival nám rozprávala jeho riaditeľka...

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia