ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 23.08.2017 | meniny má Filip  
ŽenaPríbeh ženy

Manželka napísala emotívny list milenke, ktorá jej rozbila manželstvo

 Silvia Hanová   31.07.2016   0

Austrálskej blogerke Carlie Maree jedného dňa pristála v e-mailovej schránke správa. V predmete stálo „Tvoj muž.“ V jednom momente sa jej život otočil úplne naruby a už nič nebolo tak, ako predtým. Správa prezradila, že Carliin manžel mal asi rok pomer s inou ženou.

Hoci Carliin muž milenku opustil a rozhodol sa vrátiť k svojej manželke a dvojročnej dcére, pikantný e-mail od ohrdnutej milenky im rozbil manželstvo. Napriek veľkému úsiliu oboch manželov sa ich cesty rozišli.

Carlie jej presne rok na to napísala dojímavý list.

Ingimage

 

„Rok dozadu si mi poslala e-mail, ktorý mal ohromný dopad na životy hneď niekoľkých ľudí. Môj, môjho manžela, mojej dcéry, oboch našich rodičov a rodín, našich priateľov.

To, do akých podrobností si v ňom zašla, budí dojem, že si chcela, aby mi spôsobil bolesť. Presne si vedela, čo potrebuje manželka počuť, aby sa dostala do bodu, z ktorého už niet návratu do manželstva a odhalila si to kúsok po kúsku.

Niekedy rozmýšľam o tom, koľko vecí sa snažil nájsť v tvojom náručí, pretože ich stratil u mňa. Kedysi som bola milé dievča s blond vláskami v krátkej sukni, ktoré sedelo za barom v jeho obľúbenom podniku.

Desať rokov na to som sa stala matkou pobehujúcou po dome v legínach, s prešedivelými vlasmi a kruhmi pod očami, prezrádzajúcimi prebdené noci s chorým dieťaťom. Dúfala som, že bude milovať aj túto moju verziu.“

Príbeh ako z filmu, ibaže skutočný

Carlie sa vydávala po šiestich rokoch chodenia, dva roky po svadbe sa im s manželom narodila nádherná dcéra. Carlie jej venovala väčšinu svojho času. Popri materskej sa venovala písaniu blogov a životopisov, jej snom bolo stať sa životnou koučkou. Jej manžel musel kvôli práci veľa cestovať a trávil tak veľa času mimo domu, bez manželky aj bez dcéry.

Ingimage

 

Manželská kríza

Carlie priznala, že to bolo pre nich skutočne veľmi ťažké obdobie a uvedomovala si, že sa jeden druhému pomaly vzďaľujú.

„Pamätám si, že som sa cítila strašne, chýbal nám obom. Zo začiatku bolo pre nás ťažké prispôsobiť sa rodičovstvu. Nečakali sme, že otehotniem tak skoro a dúfala som, že môj manžel by mohol tráviť viac času so mnou,“ priznala ďalej Carlie.

Po návrate domov býval často rozhodený a unavený a ona cítila, že by chcela byť k nemu bližšie, tak navrhla návštevu manželskej poradne. Manžel súhlasil. Po niekoľkých mesiacoch úsilia sa im opäť podarilo nájsť si cestu k sebe. V tom čas však Carlie zistila, že jej manžel udržiaval mimomanželský vzťah s inou ženou.

List ako manželská terapia

Presne rok potom, čo Carlie dostala e-mail od ohrdnutej milenky, jej napísala emotívny list. „Napísala som ho pre seba, nie pre ňu,“ uviedla pre Daily Mail Australia. Ako ďalej dodala, písanie bolo súčasťou terapie. Carlie v liste zhodnotila celú situáciu s nadhľadom, bez hnevu či akéhokoľvek útoku smerom k bývalej milenke.

„Tej žene želám len všetko dobré. Urobila strašnú vec, ktorá mala významný negatívny dopad na množstvo ľudí v mojom okolí. V skutočnosti sa jej však stalo len to, že sa zamilovala do muža, ktorý nebol pre ňu,“ uviedla ďalej pre Daily mail.

Ingimage

 

Už to nešlo zlepiť dokopy

Carlie s ľútosťou priznala, že sa im napriek veľkej snahe s manželom nepodarilo dať vzťah dokopy. Práve kvôli uvedeným detailom z e-mailu. „Tie slová a obrázky sa hlboko votreli do mojej mysle a myslím, že si vedela, že to tak bude,“ napísala milenke.

O bývalom manželovi 31-ročná Carlie napísala: „Obaja sme sa počas tohto procesu naučili o sebe veľmi veľa a posunuli sme sa v našich životoch ďalej.“ Carlie ukončila list pre bývalú milenku s týmito slovami:

„Stále sa máme radi a rešpektujeme jeden druhého, čo má dobrý vplyv na naše malé dievčatko. Nik to už nikdy nepreruší.“

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.2 z 5. Celkom 4 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Popôrodná depresia, psychóza, alebo baby blues. Nie je to to isté.
22.08.2017   0
S týmito pojmami narábame v materských slovníkoch dosť často a často aj mylne. Ktoré vlastne čo znamená?
Prevedieme Vás vašim tehotenstvom
21.08.2017   0
Tehotenstvo je obdobie, ktoré prináša veľa očakávania, poznávania a zmien. Radi vás ním prevedieme.
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
babetko
Jasle? Dieťaťu môžete ublížiť!
23.08.2017   31
Správna vzťahová väzba – teda veľmi blízky, dôverný vzťah – je najlepším prostriedkom, ako ochrániť dieťa pred nástrahami ďalšieho života – napríklad pred školským šikanovaním.
Ako sme dodudlali, alebo ODVYKAČKA!
22.08.2017   23
Pedagogické snahy typu "zamestnajte ju niečím iným" očividne ignorovala. Miska s dudlíkmi bola najobľúbenejšia hračka. Kompletizovala svoju zbierku, pri každej návšteve drogérie.
Komu by ste darovali školskú tašku?
22.08.2017   0
Poznáte rodinu, ktorej by balíček školských pomôcok a školská taška od HERLITZ zjednodušila život?
detske choroby
Majú ploché nohy? Cvičte.
22.08.2017   0
Ako detské chodidlo vyformovať do správneho tvaru? Cvičte! Cvičte s radosťou a pravidelne každý deň aspoň 10 minút.
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.