ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

15.02.2011verzia pre tlač


Čo vás napadne, keď sa povie plodnosť?

Autor: Mária Kohutiarová

Už to vidím, ako sa väčšina usmieva popod fúz – no jasné, zas o tom? Alebo povedia: „Nie, nie, my už sme skončili, už žiadne tehotenstvo.“ A možno niekomu naskočí pred oči malá soška vestenickej Venuše s onými kyprými tvarmi bokov ako dávneho symbolu plodnosti.

A predsa ste netrafili. Plodnosť nie je totiž len o tom, ako si hovoria ženy medzi sebou: „Nemôžeme sa jeden k druhému ani priblížiť, lebo sa len vidíme a ja som už v tom.“ Nie je to celkom ani o dňoch s „mrškou“, ako ju niektoré ženy volajú. Ba nie je to ani celkom o tých nedočkavých očiach, keď sa nedarí.

Plodnosť ženy a muža je totiž tak zaznávaná skutočnosť

– a to aj zo strany mnohých gynekológov či lekárov – že len málokto vie, akým vynikajúcim a presným lakmusovým papierikom fungovania organizmu vlastne je. Je presnou výpoveďou o tom, čo nám ako človeku z mäsa, kostí a duše je.

A je veľmi, veľmi fajnová. A hláška „všetko so všetkým súvisí“ platí práve tu hádam dvakrát. Kto by tušil, čo môže urobiť s plodnosťou nevyspatosť, nesprávna strava, kávičkovanie, stres, kilo či dve hore alebo dolu, nadšenie pre sladké? Kto vie, ako spolu súvisí migréna a plodnosť?

Niekto možno skôr rieši, prečo sa mu vlastne nedarí toho drobca privolať – a ako s tým pohnúť. Napadlo vás, akú paseku môže robiť pre plodnosť zasvietené svetlo v spálni? Alebo prečo vlastne mnoho čerstvo tehotných žien má ranné nevoľnosti a ako jednoducho sa dá v mnohých prípadoch aj táto nepríjemná situácia riešiť? No a aby sme nezabudli: môžeme sa baviť aj o tom, ako a čo urobiť ekologicky a prirodzene pre to, ak sa z vážnych dôvodov demografia v rodine odkladá alebo končí.

Plodnosť

– to je aj o dojčení a o vzťahu k bábätku, o štýle starostlivosti oň. Tiež aj o tom, ako maminu aj pri náročnom zaberáku okolo drobčeka udržať v pohode a bez únavy.

A aby tu muži nemávli rukou: týka sa to aj ich a to oveľa viac, ako si myslia alebo sú ochotní pripustiť – a teraz sa nebavíme o prijatí a rešpektovaní plodnosti vašej polovičky.

Na mnohé tieto otázky vám mnoho gynekológov tú riadnu, lopatovú odpoveď, ktorú potrebujete a čakáte, nedá – a aj keď niečo predpíšu či doporučia, existuje často lacnejšie a ekologickejšie riešenie.

Ak ste zvedaví, ak to potrebujete riešiť, vítame vás všetkých – aj s problémami, ktoré možno nie sú len vaše – v našej poradni plodnosti!

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 8 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Komentáre k článku
Juditka napísané 04.06.2012 14:05 answer email

Pokud plánujete miminko a počítate ovulační dny, zkuste vyzkoušet ovulační test Predictor Fertility. Vyzkoušela jsem jen 3 testíky a hned sem otěhotněla:-D Den před ovulaci jsem měla slaboučkou čárku, v den ovulace šla vidět líp, ale nebyla stejně silná jak kontrolní (i když píšou, že musí být stejné). Druhý den byla zase slaboučká. Jsou levné oproti jiným testům.Splňuje přesně má očekávání.

Marcela napísané 20.06.2012 08:28 answer email

Mně pomohlo počítání ovulace. používala jsem ovulační testy Predictor Fertility, je jich tam 7 ks v balení, krásně mi ukázaly, kdy ovulace proběhla...

Leona napísané 21.06.2012 13:28 answer email

Používala jsem tyto testy jeden měsíc, a druhý měsíc jsem už měla pozitivní těhotenské testy.

Margita napísané 25.06.2012 11:16 answer email

Vyzkoušela jsem jen 3 testíky a hned sem otěhotněla.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia