ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Plodnosť ženy

22.07.2017

Menopauza nepríde zo dňa na deň

Natália Petkáčová

Aj v tomto prípade platí múdre príslovie, že žiadna kaša sa neje taká horúca, ako sa navarí, a ani klimaktérium nemusí byť také divoké a desivé, ako ho opisujú mýty.

čítaj viac...viac...

05.05.2016

Jeden deň si tehotná, ale druhý už nie. Postabortívny syndróm je reálny

MikSa

Žena sa so stratou dieťatka - či už pri spontánnom alebo pri umelom potrate - musí vyrovnať. Ak sa však o to nepokúsime, môže sa stať, že pocítime nepríjemné psychické zmeny....boľavá duša sa totiž lieči najdlhšie.

čítaj viac...viac...

01.01.2016

Sú ne/plodné dni naozaj ne/plodné?

Silvia Hanová

Počítate pred sexom plodné či neplodné dni? Viete, akú má táto prirodzená antikoncepčná metóda skutočnú spoľahlivosť? Možno budete prekvapení.

čítaj viac...viac...

03.02.2016

9 dôvodov, prečo môže meškať menštruácia

Mária Kopčíková

Ak teda pominieme taký jasný dôvod, ako je tehotenstvo ... Doba trvania menštruácie sa v závislosti od stavu organizmu môže meniť v rozsahu týždňa. Ak žene menštruácia mešká, nemala by podliehať panike.

čítaj viac...viac...

22.01.2016

Prečo môžete otehotnieť aj pri prerušovanej súloži

Silvia Hanová

Metóda prerušovanej súlože je nesporne výhodnou "antikoncepciou". Je zdarma, nemá žiadne vedľajšie účinky a nevyžaduje ani žiadnu zložitú inštaláciu. Len škoda, že nefunguje. Prečo?

čítaj viac...viac...

31.01.2016

V zime vyzerá menštruácia inak než v lete

Markéta Kohoutková

Zvýšená bolestivosť menštruácie sprevádza ženy predovšetkým v zimnom období. Krvácanie je počas chladných mesiacov hustejšie, perióda trvá dlhšie ako zvyčajne a sprevádzajú ju pocity kontinuálne bolesti rôznej intenzity.

čítaj viac...viac...

15.06.2015

Myómy maternice

Lenka Kollerová

Maternicové myómy sú najčastejšie nezhubné nádory ženského pohlavného ústrojenstva, postihujúce 20% až 40% žien v reprodukčnom veku. Ochorenie sa prejavuje nadmerným menštruačným krvácaním, anémiou, bolesťou, častým močením alebo inkontinenciou moču a neplodnosťou.

čítaj viac...viac...

05.05.2015

Slovenky nie sú ochotné konzumentky antikoncepcie

Kristína Kováčiková

Podľa užívania modernej antikoncepcie patrí Slovensko medzi rozvojové krajiny. Ani v roku 2007, kedy užívalo hormonálnu antikoncepciu najviac Sloveniek v histórii, takmer 330 tisíc žien, sme sa nedostali na úroveň vyspelých krajín.

čítaj viac...viac...

01.05.2015

Snažíte sa ne/otehotnieť? Pomôžte nám v prieskume.

redakcia

Prosíme vás o zapojenie sa do prieskumu využívania rôznych metód regulácie počatia prostredníctvom anonymného online dotazníka. Výsledky budú prezentované už v júni na Svetovom kongrese priprodzeného plánovania rodičovstva.

čítaj viac...viac...

16.03.2015

Konizácia

Eva Sládková

Konizácia je lekársky výkon, ktorým sa zisťujú a liečia abnormality krčka maternice. Robí sa v stredne ťažkom a ťažkom predrakovinovom štádiu s cieľom zabrániť rozvoju rakoviny krčka maternice.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia