ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Deti a zvery

27.04.2015

Ako vybrať psa k deťom

Vladimír Pisár

Chcete, aby vaše deti vyrastali so zvieracím kamarátom, a hľadáte pokojné a spoľahlivé psie plemeno? Odborníčka MVDr. Lucia Repová z Royal Canin odporučí, akého vybrať psa k malým a akého k väčším potomkom.

čítaj viac...viac...

28.04.2015

Denníček psíčkarky začiatočníčky

Elza

Hodí na mňa pohľad spod svojej hnedej škvrnky nad ľavým okom a som hotová. Bojuje vo mne také to, že treba ho pomojkať, poňuňuškať, s tým, čo hovoríme rodičom – buďte dôslední.

čítaj viac...viac...

26.04.2015

Vodiaci pes. Ako sa ním stane?

Alexandra Húsková

Aké rasy sa používajú na výcvik, čo všetko sa psík musí naučiť a či sú aj také zvieratá, čo to nezvládnu. Prinášame rozhovor s Jarmilou Virágovou, riaditeľkou Výcvikovej školy pre vodiacich psov z Únie nevidiacich a slabozrakých.

čítaj viac...viac...

06.03.2015

Ako sa rodí koník

Dagmar Jánošíková

Gravidita kobýl, pôrod, žriebätko, kobylie mlieko... Závislosť od matky je pre nich ten najkrajší pocit a rodičovské pudy pociťujú rovnako, ako my ľudia. No v niečom sú tieto tvory predsa len iné...

čítaj viac...viac...

23.08.2014

Čo zvážiť pri výbere psa do rodiny

Veve

Ak ste sa rozhodli zaobstarať si psa, spravili ste rozhodnutie, ktoré ovplyvní chod vašej domácnosti zhruba na 10 rokov. Aby zžitie sa s novým členom bolo čo najpríjemnejšie, uvádzam niekoľko oblastí, ktoré si treba vopred premyslieť.

čítaj viac...viac...

04.07.2015

Ako pomôcť deťom zvládnuť stratu domáceho miláčika

Mgr. Bibiana Helexová

Dieťa a zviera. Obvykle silné puto. Poznámky nahnevaného rodiča, že „neposlušný zajac skončí na pekáči“ dokážu u dieťaťa vyvolať nepríjemné pocity strachu či hnevu. Nehovoriac o tom, že radosť z takéhoto vzájomného silného puta ide „ruka v ruke“ s prežívaním smútku zo straty zvieratka.

čítaj viac...viac...

21.03.2014

Prečo má pes strach?

Vierka Mikulová

Strach motivuje k vyhnutiu sa ohrozeniu alebo k úteku pred ním. Kde to nie je možné, tam sa často strach mení na agresiu. U citlivejších psíkov môže strach prejsť do paniky či fóbie, a stáva sa neovládateľný.

čítaj viac...viac...

12.01.2014

Ako vybrať krmivo pre šteňa

Michal Nemec

Ak chceme naozaj vedieť čo budeme nášmu šteniatku dávať, neostáva nám nič iné ako si poriadne pozerať zloženie. Ale ako sa v tom vyznať? Ako vyberať krmivo pre šteňa radí Michal Nemec.

čítaj viac...viac...

14.08.2015

Reč psa

Mgr. Jana Veldhuizen Ochodničanová

Psy rozmýšľajú inak. Svojim jazykom tela nám dávajú dopredu najavo, či sa chcú alebo nechcú zoznámiť, či majú chuť nato, že sa k nim približujeme. Pretože vačšina z nás nie je expertom na psie myslenie, chcela by som vám pomôcť poradiť, aby ste sa vy i vaše deti vyhli zbytočným úrazom.

čítaj viac...viac...

29.11.2013

Mačací lekár? Ako funguje liečba mačkou.

Viera Mikulová

16-ročné drogovo závislé dievča s depresiami, dochádzajúce na terapiu 3x týždenne. Po dvoch mesiacoch liečby mačkou pacientka dobrovoľne nastúpila na odvykaciu liečbu, dodnes (po 4 rokoch) je "čistá", vrátila sa do školy, má krásneho syna a pri každej príležitosti ďakuje svojmu mačaciemu lekárovi .

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia