ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Choroby

24.04.2017

Ak ste poistencom UNIONu, neplaťte za vakcínu

tlačová správa

Ak ste zo zdravotných alebo iných dôvodov nedali svoje dieťa proti opäť sa vyskytujúcim osýpkam zaočkovať, postup pre poistencov Unionu bude takýto:

čítaj viac...viac...

22.01.2017

Smrť. Alebo ako prežiť (s niekým) zomieranie.

Mgr. Lucia Čopíková

Aj blízky zomierajúceho najprv prežívajú šok a odmietajú diagnóze uveriť, hnevajú sa a obviňujú celý svet. Potom bojujú. Paradoxne, niekedy sám umierajúci poskytuje psychickú oporu svojim blízkym, ktorí nie sú schopní prijať tento stav.

čítaj viac...viac...

19.03.2017

Smrť. Nesnažte sa preskočiť smútenie

Mgr. Lucia Čopíková

Smútiť neznamená celkom zabudnúť na strateného človeka. Spomienky naň budú podfarbovať náš život, ale nemali by mu dominovať. Časom. Keď prejdeme smútením.

čítaj viac...viac...

06.04.2016

10 opatrení pre ľudí alergických na pele

Mária Kopčíková

To, koľko peľu sa objaví v ovzduší, ovplyvňuje aktuálne počasie. To problematické, kedy sa pele šíria rýchlejšie, je horúce, suché a veterné. Na čo by si teda ľudia trpiaci peľovou alergiou mali dávať pozor?

čítaj viac...viac...

03.04.2016

Alergia na peľ – kto ju nemá?

Mária Kopčíková

Ak má človek precitlivený organizmus, tak tvorbou protilátok reaguje aj na niektoré prirodzené látky, a vtedy hovoríme o alergii. Látky, ktoré vyvolávajú alergické reakcie, voláme alergénmi. Môžu nimi byť isté druhy tráv, pele, zvieracia srsť, chlpy, prach , roztoče alebo niektoré potraviny.

čítaj viac...viac...

17.12.2015

Nové možnosti pre riešenie zväčšenej prostaty

Matúš Stračiak

Nezhubné zväčšenie prostaty je najčastejšou príčinou poruchy močenia u mužov. Novú metóda liečby pre pacientov s benígnou hyperpláziou prostaty je embolizácia. Ako prvá ju začala vykonávať Fakultná nemocnica v Trnave.

čítaj viac...viac...

15.11.2015

Respiračný syncyciálny vírus – nebezpečný predchodca astmy a alergií

ts

Infekciu v dolných dýchacích cestách signalizuje silnejší a častejší kašeľ, problémy s dýchaním, vrátane počuteľného pískania v prieduškách. Dieťa má ťažkosti pri kŕmení, pretože nevládze dýchať a ani sať. Modrajú mu pery a končeky prstov, je dehydratované, môže byť apatické, alebo naopak predráždené.

čítaj viac...viac...

25.08.2015

Nová biologická liečba na psoriazu

ts

S najnovšou biologickou liečbou môžu ložiská psoriázy takmer úplne až úplne vymiznúť. Takmer čistá až čistá koža u pacientov so psoriázou už v 12 či 16 týždni liečby. Európska lieková agentúra schválila novú liečbu v tomto roku.

čítaj viac...viac...

05.04.2015

Čo je chronické žilové ochorenie?

redakcia

Viditeľné znaky vôbec nemusia zodpovedať stavu hlbokých žíl. Sú pacienti, ktorí majú len mierne symptómy v podobe opuchov nôh či bolestí, ale majú už vážne postihnutý žilový systém. Naopak, pacienti s viditeľnými veľkými varixami nemusia mať žiadne ťažkosti

čítaj viac...viac...

05.04.2015

Ako sa vyšetrujú choré žily

redakcia

Najtypickejšou formou Chronického žilového ochorenia sú najmä kŕčové žily – varixy a vred predkolenia. Najviac ľudí však trpí prejavmi ochorenia v ranných štádiách – ťažobou v končatinách, pocitom pálenia, svrbením či bolesťou. Ako prebieha diagnostika?

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia