Kedy majú ísť spať školáci? Aj o siedmej večer | Vychovávame deti | Vychovávame | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
štvrtok 21.09.2017 | meniny má Matúš  
VychovávameVychovávame deti

Kedy majú ísť spať školáci? Aj o siedmej večer

 Annie   19.04.2016   2

Zrejme každý rodič si aspoň raz položil otázku, či ide jeho dieťa do postele v pravý čas. Nie preto, že by chcel mať večer „pokoj svätý,“ skrátka a jasne, všetci vieme, ako dôležitý je spánok pre vývoj dieťaťa.

Ingimage

 

Naši najmenší si jednoducho musia oddýchnuť.

Nečaká ich toho počas dňa málo: nielen prváci, ale už aj predškoláci, majú čím ďalej viac povinností, rôznych krúžkov, tréningy, hudobná škola, domáce úlohy, projekty. Potrebujú však 10 až 11 hodín spánku, aby mohli „normálne“ fungovať ďalší deň.

No veľa rodičov je v otázke večierky benevolentných, možno práve pre to, že večer je spravidla jediný voľný čas, ktorý môže rodina spolu stráviť. Niekedy je na vine telka, či hry na počítači, kvôli ktorým sa vytvára zlý návyk neskorého odchodu do postele. Fakt je, že deti by mali ísť spať skôr, otázka stojí, kedy je ten správny čas.

Základná škola Wilson Elementary v USA na svoj Facebook dala pre rodičov svojich žiakov takúto tabuľku spania pre školákov, ktorá niektorých šokovala, niektorí sa jej zasmiali („Nevidím nikde v tabuľke polnoc“) no zdieľalo ju viac ako 400 tisíc ľudí.

Facebook

 

Súhlasíte?

Prečítajte si aj: 10 rád, ak nechcete byť toxickým rodičom »»»

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
stastnablcha napísané 25.04.2016 13:23

Váš komentár

uz vidim moju malu ako ju strkam 7:30 do postele... Big Grins

Katrin Zaneta Jons napísané 19.04.2016 08:36

Blbosť.Ale pobavilosmile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Si emancipovaná? Chyba!
21.09.2017   0
Gúľať pred sebou pneumatiky na vymenenie za zimné, pritom vliecť autosedačku a okrikovať chodiace dieťa - to je emancipácia?
Aj vaše batoľa vás už udrelo?
20.09.2017   0
Svet ročného dieťaťa je denno-denne o tom, že sa stretáva s novými situáciami. Úder môže byť vyjadrenie frustrácie dieťaťa, napr. z toho, že sa mu nedarí.
Tekvicové smoothie (od 8 mesiacov)
19.09.2017   0
Tekvica môže byť jedna z prvých druhov zeleniny, ktorú ochutná vaše bábätko. Podávať ju môžete aj ako chutné smoothie.
detske choroby
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   23
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
Gastroenterológ radí
19.09.2017   0
Môže mať dieťatko alergiu na kozie mlieko? Stravujem svoje dieťa dostatočne, nemá málo mlieka? Na tieto a aj iné otázky odpovedá detská gastroenterologička MUDr. Mária Krajčírová, PhD.
Nie je soplík, ako soplík
15.09.2017   0
50% pacientov u pediatrov v tomto období sú „soplíky“, ktoré v zásade riešiť netreba. Rodičia často chápu soplíky ako problém, ktorý chcú „riešiť“, odstraňovať, dieťa ich zbavovať.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?