ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

17.03.2015verzia pre tlač


Detské časopisy - ktoré sa oplatia

Autor: Mária Kopčíková

Možno ste si už vybrali ten svoj TOP detský časopis. Možno váhate, ktorý by ste pre vaše dieťa mohli kúpiť, či predplatiť.

Ak vás zaujíma, o čom sú niektoré časopisy dostupné na Slovensku, nech sa páči, čítajte ďalej.

zdroj: 7plus.sk

Včielka

Je časopis skôr pre menšie deti, 2 – 6 rokov. Nájdete tu veľa zaujímavých básničiek, maľovaniek, hádaniek, hier, vystrihovačiek, skladačiek, rozprávky na pokračovanie a pesničky.

V obsahu sa venujú sa aj hravej angličtine. Predpokladám, že kvôli nákladom v aktuálnej Včielke nájdete aj obsahy predošlého časopisu „Bobíka“ – vo forme Bobíkovej školičky – tento obsah je viac zameraný na predškolskú prípravu.

zdroj: press.sk

Macko Pusík

Toto je časopis, s ktorým sme strávili „mladosť“. Je to časopis pre najmenšie deti, od 2 do 6 rokov (niektorí šikovní predškoláci už sa pri ňom v tomto veku nudia). Z obsahového hľadiska je v ňom všetko, čo by v detskom časopise malo byť. Jednotlivé aktivity dobre podporujú zrakové vnímanie dieťaťa, pamäť, pozornosť. Niektorí rodičia mu v poslednej dobe vyčítajú komplikovanejšie texty a zlé preklady. Je pravda, že tento časopis nie je „náš“ – vychádza v licencii, ale aspoň podľa aktuálneho čísla tak nejaké extra prehrešky proti štylistike nevidím.

zdroj: daxe.sk

Zvonček

Tvorcovia Zvončeka vychádzajú z učebných osnov pre MŠ a prvý ročník ZŠ, a preto aj v zábavných úlohách nájdete to, čo má vedieť každý predškolák a prvák. Jednoduchá vystrihovačka poteší šikovné ruky. Na čo upozorňuje vydavateľ je fakt, že časopis je nekomerčný, bez reklamy.

Zdroj: Regent.sk

Lienka

Ďalší časopis pre deti predškolského veku a prváčikov. Inšpiráciu na prácu s deťmi v ňom nájdu aj rodičia a starí rodičia. Pekne spracovaný a veľa dobrých úloh pre deti. Lienka možno na pohľad vyzerá tak „chudobnejšie“, má menší stranový rozsah a taký „obyčajný“ papier. No myslím, že jej to neuberá na kvalite obsahu.

 

 

Zdroj. 7 plus.sk

Zornička

Časopis asi s najdlhšou tradíciou. Vychádza od roku 1846. Zornička je časopis pre deti mladšieho školského veku, 6 – 9 rokov. Obsahovo je prispôsobená potrebám základných škôl. Jej súčasťou sú básničky, knižné úryvky, zaujímavosti zo sveta prírody, ale aj vedy či histórie. Deti tu nájdu aj hlavolamy, hry pre šikovné rúčky a hlavičky. Dievčatá si zvyknú z tohto časopisu vystrihovať oblečenia pre bábiky alebo si zbierajú hry vložené vnútri.

Zdroj: Versa media

Šikovníček

Je to časopis pre troška väčšie deti, začať môžete cca o kolo 4 rokov. Hlavnou ideou časopisu je deti pobaviť a niečomu naučiť, vytvoriť. Časopis prináša obľúbené rubriky:

  • Školička – deti naučí kresliť, písať i počítať.
  • Vystrihovačky – čitatelia si vyrábajú svoje vlastné hračky z papiera.
  • Rubrika o zvieratách – zaujímavé informácie z ríše zvierat + veselé hádanky.
  • Majster – návody, hry, recepty a ďalšie super tipy na zahnanie nudy.
Zdroj: orbisin.sk

Adamko

Je určený pre deti vo veku 5 - 8 rokov a je to pomerne vydarený časopis. Množstvo logických hier, maľovanky, vystrihovačky, komiks, príbehy ako mimočítankové čítanie, básničky, rozprávky, súťaže... Nájdete tu tiež úlohy pre predškolákov, ktoré rozvíjajú matematické predstavy, myslenie, pozornosť, logické usudzovanie. A zavedie vás vždy aj na nejaké zaujímavé miesto na Slovensku.

Zdroj: casopisvrabcek.sk

Vrabček

Tento časopis je určený pre deti vo veku 3 - 10 rokov. Nájdete v ňom krásne básničky, rozprávky, maľovanky, hádanky, výtvarné námety pre šikovné ruky, vystrihovačky.

Časopis nadväzuje na požiadavky predškolskej výchovy a učebné osnovy pre 1. a 2. ročník ZŠ a objavujú sa v ňom aj anglické slovíčka.

Zdroj: eRko.sk

Rebrík

Časopis Rebrík je tiež vhodným doplnkovým učebným materiálom pre prvý stupeň základnej školy. Je to kresťansko - katolícky časopis. Obsahuje príbehy, rozprávky, čítanie s porozumením a pracovné listy – tie sú zvlášť pre 1.- 4. ročník.

Deti tu nájdu i krátke ranné modlitby.

 

 

Zdroj: fifik.sk

Fifík

Fifík je časopis pre školákov, trochu starších. Prináša viacej poznania, než „rukodelnej“ činnosti (tu sa už autori zameriavajú na také veci, ako napr. originálna vystrihovačku na kartóne - raketoplán, veterný mlyn....). Určite sa však deti z neho veľa dozvedia a môžu si i zasúťažiť. V každom čísle je obľúbená dešifrovačka, osemsmerovka a krížovka, tiež čítanie z noviniek slovenských i zahraničných autorov a zaujímavé je i kalendárium významných dní, pranostiky a výročia osobností.

Zdroj: litcentrum.sk

Slniečko

Časopis pre starších školákov, 6 – 11 rokov. Obsahuje veľa kvalitných textov, napr. od Daniela Heviera, ale aj krížovku a zaujímavé informácie.

Neprešli sme všetky dostupné časopisy, to je pravda. Jednak ich všetky nepoznám – takže rada v budúcnosti doplním o vaše tipy. Na druhej strane však všetky vyššie uvedené časopisy podľa mňa majú niečo do seba a oplatí sa aspoň z času na čas – podľa veku vašich detí, do nich nakuknúť. O niektorých ďalších, najmä z kategórie obľúbených postavičiek, by som si dovolila aj pochybovať.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Sisi napísané 19.03.2015 06:27 answer email

Pri niektorych casopisoch sa mi zda prilis velke vekove rozpatie... Dakujem za clanok, pomoze smile

Mária, redakcia - autorka napísané 19.03.2015 11:28 answer email

vekové určenie uvádzajú takto vydavatelia :-)

Sarolta napísané 11.05.2015 13:07 answer email

a ktoré roky ??????

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:48 answer email

Skúsili sme Včielku i Šikovníček, sú fakt super. Synčeka ale viac zaujala Lokomotíva Tomáš, lebo je to jeho obľúbená rozprávka

maminaS napísané 02.07.2015 12:53 answer email

Ahoj a viete mi poradiť kde kupujete tie časopisy s rozprávok? My máme veľmi radi Mášu a medvěda, viem že je taký časopis ale ešte som naň nemala šťastie

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:57 answer email

Neviem, či sa dá kúpiť v stánku, my knihy aj časopisy vždy objednáváme cez internet z egmontu.cz. Myslím, že majú aj Mášu a medvěda. Tak skúste

Renata128 napísané 07.07.2015 12:33 answer email

Občas deťom kupujem Šikovníček alebo Medvedíka Pú. Radi si čítajú knižky ale v časopisoch je super, že môžu aj niečo tvoriť

Adela napísané 08.09.2015 13:21 answer email

Teším sa až deti dorastú do veku, aby zvládali Slniečko, ten časopis sa mi veľmi páči. Teraz sú drobci ešte malí ale občas si z egmontu objednáváme časopis Medvídek Pú

Zuzana napísané 06.11.2015 19:00 answer email

Slniečko som aj ja mala veľmi rada ale za našich čias nebol taký výber ako je dnes. Dnes deti zaujímajú hlavne tie, ktoré sú robené podľa televíznych rozprávok zwinker

Žanetka napísané 07.03.2017 16:58 answer email

Mňa zas zaujal ten časopis vrabček. Strašne mám v ňom rada tie súťaže. Ale teto rok si už čítam slniečko.

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia