ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 18.08.2017 | meniny má Elena/Helena  
VychovávameVychovávame deti

Detské časopisy - ktoré sa oplatia

 Mária Kopčíková   17.03.2015   10

Možno ste si už vybrali ten svoj TOP detský časopis. Možno váhate, ktorý by ste pre vaše dieťa mohli kúpiť, či predplatiť.

Ak vás zaujíma, o čom sú niektoré časopisy dostupné na Slovensku, nech sa páči, čítajte ďalej.

zdroj: 7plus.sk

Včielka

Je časopis skôr pre menšie deti, 2 – 6 rokov. Nájdete tu veľa zaujímavých básničiek, maľovaniek, hádaniek, hier, vystrihovačiek, skladačiek, rozprávky na pokračovanie a pesničky.

V obsahu sa venujú sa aj hravej angličtine. Predpokladám, že kvôli nákladom v aktuálnej Včielke nájdete aj obsahy predošlého časopisu „Bobíka“ – vo forme Bobíkovej školičky – tento obsah je viac zameraný na predškolskú prípravu.

zdroj: press.sk

Macko Pusík

Toto je časopis, s ktorým sme strávili „mladosť“. Je to časopis pre najmenšie deti, od 2 do 6 rokov (niektorí šikovní predškoláci už sa pri ňom v tomto veku nudia). Z obsahového hľadiska je v ňom všetko, čo by v detskom časopise malo byť. Jednotlivé aktivity dobre podporujú zrakové vnímanie dieťaťa, pamäť, pozornosť. Niektorí rodičia mu v poslednej dobe vyčítajú komplikovanejšie texty a zlé preklady. Je pravda, že tento časopis nie je „náš“ – vychádza v licencii, ale aspoň podľa aktuálneho čísla tak nejaké extra prehrešky proti štylistike nevidím.

zdroj: daxe.sk

Zvonček

Tvorcovia Zvončeka vychádzajú z učebných osnov pre MŠ a prvý ročník ZŠ, a preto aj v zábavných úlohách nájdete to, čo má vedieť každý predškolák a prvák. Jednoduchá vystrihovačka poteší šikovné ruky. Na čo upozorňuje vydavateľ je fakt, že časopis je nekomerčný, bez reklamy.

Zdroj: Regent.sk

Lienka

Ďalší časopis pre deti predškolského veku a prváčikov. Inšpiráciu na prácu s deťmi v ňom nájdu aj rodičia a starí rodičia. Pekne spracovaný a veľa dobrých úloh pre deti. Lienka možno na pohľad vyzerá tak „chudobnejšie“, má menší stranový rozsah a taký „obyčajný“ papier. No myslím, že jej to neuberá na kvalite obsahu.

 

 

Zdroj. 7 plus.sk

Zornička

Časopis asi s najdlhšou tradíciou. Vychádza od roku 1846. Zornička je časopis pre deti mladšieho školského veku, 6 – 9 rokov. Obsahovo je prispôsobená potrebám základných škôl. Jej súčasťou sú básničky, knižné úryvky, zaujímavosti zo sveta prírody, ale aj vedy či histórie. Deti tu nájdu aj hlavolamy, hry pre šikovné rúčky a hlavičky. Dievčatá si zvyknú z tohto časopisu vystrihovať oblečenia pre bábiky alebo si zbierajú hry vložené vnútri.

Zdroj: Versa media

Šikovníček

Je to časopis pre troška väčšie deti, začať môžete cca o kolo 4 rokov. Hlavnou ideou časopisu je deti pobaviť a niečomu naučiť, vytvoriť. Časopis prináša obľúbené rubriky:

  • Školička – deti naučí kresliť, písať i počítať.
  • Vystrihovačky – čitatelia si vyrábajú svoje vlastné hračky z papiera.
  • Rubrika o zvieratách – zaujímavé informácie z ríše zvierat + veselé hádanky.
  • Majster – návody, hry, recepty a ďalšie super tipy na zahnanie nudy.
Zdroj: orbisin.sk

Adamko

Je určený pre deti vo veku 5 - 8 rokov a je to pomerne vydarený časopis. Množstvo logických hier, maľovanky, vystrihovačky, komiks, príbehy ako mimočítankové čítanie, básničky, rozprávky, súťaže... Nájdete tu tiež úlohy pre predškolákov, ktoré rozvíjajú matematické predstavy, myslenie, pozornosť, logické usudzovanie. A zavedie vás vždy aj na nejaké zaujímavé miesto na Slovensku.

Zdroj: casopisvrabcek.sk

Vrabček

Tento časopis je určený pre deti vo veku 3 - 10 rokov. Nájdete v ňom krásne básničky, rozprávky, maľovanky, hádanky, výtvarné námety pre šikovné ruky, vystrihovačky.

Časopis nadväzuje na požiadavky predškolskej výchovy a učebné osnovy pre 1. a 2. ročník ZŠ a objavujú sa v ňom aj anglické slovíčka.

Zdroj: eRko.sk

Rebrík

Časopis Rebrík je tiež vhodným doplnkovým učebným materiálom pre prvý stupeň základnej školy. Je to kresťansko - katolícky časopis. Obsahuje príbehy, rozprávky, čítanie s porozumením a pracovné listy – tie sú zvlášť pre 1.- 4. ročník.

Deti tu nájdu i krátke ranné modlitby.

 

 

Zdroj: fifik.sk

Fifík

Fifík je časopis pre školákov, trochu starších. Prináša viacej poznania, než „rukodelnej“ činnosti (tu sa už autori zameriavajú na také veci, ako napr. originálna vystrihovačku na kartóne - raketoplán, veterný mlyn....). Určite sa však deti z neho veľa dozvedia a môžu si i zasúťažiť. V každom čísle je obľúbená dešifrovačka, osemsmerovka a krížovka, tiež čítanie z noviniek slovenských i zahraničných autorov a zaujímavé je i kalendárium významných dní, pranostiky a výročia osobností.

Zdroj: litcentrum.sk

Slniečko

Časopis pre starších školákov, 6 – 11 rokov. Obsahuje veľa kvalitných textov, napr. od Daniela Heviera, ale aj krížovku a zaujímavé informácie.

Neprešli sme všetky dostupné časopisy, to je pravda. Jednak ich všetky nepoznám – takže rada v budúcnosti doplním o vaše tipy. Na druhej strane však všetky vyššie uvedené časopisy podľa mňa majú niečo do seba a oplatí sa aspoň z času na čas – podľa veku vašich detí, do nich nakuknúť. O niektorých ďalších, najmä z kategórie obľúbených postavičiek, by som si dovolila aj pochybovať.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 4.9 z 5. Celkom 9 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku
Žanetka napísané 07.03.2017 16:58

Mňa zas zaujal ten časopis vrabček. Strašne mám v ňom rada tie súťaže. Ale teto rok si už čítam slniečko.

Zuzana napísané 06.11.2015 19:00

Slniečko som aj ja mala veľmi rada ale za našich čias nebol taký výber ako je dnes. Dnes deti zaujímajú hlavne tie, ktoré sú robené podľa televíznych rozprávok zwinker

Adela napísané 08.09.2015 13:21

Teším sa až deti dorastú do veku, aby zvládali Slniečko, ten časopis sa mi veľmi páči. Teraz sú drobci ešte malí ale občas si z egmontu objednáváme časopis Medvídek Pú

Renata128 napísané 07.07.2015 12:33

Občas deťom kupujem Šikovníček alebo Medvedíka Pú. Radi si čítajú knižky ale v časopisoch je super, že môžu aj niečo tvoriť

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:57

Neviem, či sa dá kúpiť v stánku, my knihy aj časopisy vždy objednáváme cez internet z egmontu.cz. Myslím, že majú aj Mášu a medvěda. Tak skúste

maminaS napísané 02.07.2015 12:53

Ahoj a viete mi poradiť kde kupujete tie časopisy s rozprávok? My máme veľmi radi Mášu a medvěda, viem že je taký časopis ale ešte som naň nemala šťastie

kajuska1 napísané 02.07.2015 12:48

Skúsili sme Včielku i Šikovníček, sú fakt super. Synčeka ale viac zaujala Lokomotíva Tomáš, lebo je to jeho obľúbená rozprávka

Sarolta napísané 11.05.2015 13:07

a ktoré roky ??????

Mária, redakcia - autorka napísané 19.03.2015 11:28

vekové určenie uvádzajú takto vydavatelia :-)

Sisi napísané 19.03.2015 06:27

Pri niektorych casopisoch sa mi zda prilis velke vekove rozpatie... Dakujem za clanok, pomoze smile

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
Sex v tehotenstve
16.08.2017   0
Všetkých nastávajúcich rodičov trápi otázka, či sa môžu milovať, a ak áno, tak dokedy je to vhodné, či neublížia stykom svojmu dieťatku...
Cukrovka v tehotenstve
14.08.2017   0
Kedy je vyššia pravdepodobnosť, že sa rozvinie? Ako sa zisťuje? Prinášame rozhovor s diabetologičkou.
babetko
Prečo plače
18.08.2017   0
Plač je pre dieťatko nástrojom reči rovnako ako pre nás "jazyk". Rôzne veci vyjadrujeme rôznym spôsobom, a tak i malé dieťa vyjadruje odlišné potreby odlišnými druhmi plaču.
Prvé dni nie sú ako z knihy o deťoch
17.08.2017   6
Myslela som, že som dokonale pripravená. Mala som predsa múdre knižky. „Deti neplačú bez dôvodu. Buď sú hladné, potrebujú prebaliť, pomazliť alebo sa nudia.“ Alebo „Bábätko spí minimálne 16 hodín denne.“ Špeciálne túto vetu zrejme Adelka zle pochopila.
Aby dieťa v škôlke neplakalo...
17.08.2017   27
Matky všeobecne veľmi ťažko znášajú situácie, keď dieťa plače a ony nemôžu nijako plač utíšiť. Nejedna z nás ráno odchádzala zo škôlky so slzami v očiach a výčitkami svedomia.
detske choroby
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
Leukémia (rakovina krvi)
17.08.2017   0
Leukémia patrí v našej krajine k najčastejšiemu zhubnému ochoreniu detského veku. Tvorí asi 35 percent všetkých nádorových ochorení u detí. Aké sú varovné signály a možné príznaky?
Interakciu liekov zistíme cez aplikáciu
16.08.2017   0
Slovenská lekárnická komora spustila na Slovensku prvú aplikáciu, umožňujúcu rýchle a zrozumiteľné vyhodnotenie rizika užívanej kombinácie liekov.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.