Akých mužov potrebujeme? | Vychovávame deti | Vychovávame | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
VychovávameVychovávame deti

Akých mužov potrebujeme?

 S. Biddulph   03.04.2017   3

Ak máte dcéru, môže vás tešiť, že vyhliadky má dobré.

Vďaka tomu, o čo sa usilovali a čo dosiahli ženy v niekoľkých posledných desaťročiach, bude mať rovnakú šancu stať sa lekárkou alebo riaditeľkou rovnako ako zdravotnou sestrou či sekretárkou.

Bude mať právo na rovnaký plat ako muži, bude mať právo opustiť manžela, ak sa k nej zle správal, a bude mať prostriedky, aby to mohla urobiť.

Všetko však ešte nie je také, aké by malo byť. Vo svojom živote narazí na mnoho prekážok pochádzajúcich z vnútornej neistoty mužov.

Shutterstock

 

Možno pre ňu bude ťažké nájsť muža, s ktorým by sa mohla usadiť a ktorý by bol rovnako emocionálne vyspelý ako ona.

Je zrejmé, že napriek všetkému pokroku, ktorý feminizmus prináša, ešte niečo chýba– ešte sa niečo musí stať s mužmi, niečo, čo by ich priviedlo na rovnakú cestu ku slobode, po ktorej už idú ženy.

A k tomu môžeme veľmi prispieť, ak sa o to začneme usilovať už od začiatku – pri výchove chlapcov.

Posilniť pozitívne sebaponímanie

Zamyslite sa nad súčasnou situáciou chlapcov. Keď v rádiu počujete o bitke gangu, predpokladáte, že ide o chlapcov, a nie o dievčatá.

Keď hovoríme o samovraždách dospievajúcich, v štyroch prípadoch z päť tým myslíme chlapcov. Šofér nabúraného auta, niekto, koho naháňa polícia, dieťa, ktoré v škole alebo na ihrisku hnevá, lupič, vrah v televíznom seriáli, páchateľ hospodárskej kriminality, diktátor – prečo to musí byť skoro zakaždým muž?

Chlapci mávajú päťkrát viac problémov s učením a desaťkrát viac problémov so správaním v škole. V dospelosti budú mať štyrikrát častejšie dopravné nehody a deväťkrát častejšie sa dostanú do väzenia.

Shutterstock

 

Ak máte medzi svojimi deťmi chlapca, nestačí vychovať ho len tak, aby bol „normálny“ – pretože byť normálny dnes pre muža znamená byť chladný, súperivý a emocionálne nezrelý. Je čas začať vychovávať „nového muža“.

Prvým krokom pre nás rodičov je urobiť si jasnú predstavu o tom, aký muž by náš syn mal byť.

Akého muža potrebujeme?

Na víkendovom seminári o medziľudských vzťahoch sa zišla skupina žien. Vedúci seminára ich požiadal, aby vymenovali vlastnosti, ktoré by podľa nich mali muži mať.

Po chvíľke vtipkovania, ako „mali by mať veľa peňazí“, a niekoľkých komentárov, ktoré sa nedajú napísať, sa začali skutočne zamýšľať. A nakoniec vytvorili tento zoznam.

 • vášnivý
 • sebestačný
 • ochotný doma pomáhať
 • schopný skutočne milovať
 • aby dokázal cítiť smútok a pripustil, že sa bojí, aby všetko nepremenil na hnev
 • aby bol ohľaduplný k ženám a pomáhal im
 • pozorný
 • aby bol statočný a stál si v dobrých veciach za svojím
 • tvorivý – nie strnulý alebo príliš konvenčný
 • aby s ním bola zábava, ale aby tiež vedel, kedy je treba byť vážny
 • verný a spoľahlivý (ale nie hlúpy)
 • aby sa nebál problémov a dokázal doviesť veci do konca
 • aby miloval, ale nebol sentimentálny alebo závislý
 • hrdý, ale nie sebecký
 • aby nikoho svojim správaním neohrozoval a nebol hrubý
 • aby vedel tancovať, spievať a mal rád kvetiny
 • aby stále len nepracoval
 • divoký a nespútaný
 • impulzívny
 • prirodzený
 • ohľaduplný k ostatným ľudom
Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Leni napísané 06.08.2017 11:16

Tak to mam teda stastie - ja uz vdaka Bohu takeho jedneho doma mam, viac alebo menej splna takmer kazdy bod (az na tie kvetiny a impulzivnost smile A niekolkych poznam aj zo svojho okolia, nie su vsetci detinski, hrubi ci nezodpovedni... Len treba hladat porozumenie na oboch stranach, nie iba poziadavky. Velmi by ma zaujimalo, ake body by spisali muzi o nas zenach - kolke z nas by to splnali? A aj tak o tom nerobia seminare...

stastnablcha napísané 22.05.2017 17:30

myslim ze momentalne vyzadujeme prilis vela veci od oboch pohlavi. chlapi maju mat zenske crty, zeny maju byt priebojne a ist si za svojim... asi to nieje spravna cesta... moj skromny nazor

BIELY_PAV napísané 10.04.2017 22:00

by vedel tancovať, spievať a mal rád kvetiny.....TO JE ALE PRIMITíVNA POZIADAVKA

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?