Kedy začať s angličtinou? | Dieťa a cudzie jazyky | Vychovávame | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
VychovávameDieťa a cudzie jazyky

Kedy začať s angličtinou?

 Katarína Ofúkaná   17.10.2013   0

Pre bábätká neexistujú cudzie reči. Podľa vedeckých štúdií sa totiž malým deťom všetky jazykové vnemy ukladajú na tie isté mozgové dráhy - akúkoľvek reč si teda osvoja s rovnakou ľahkosťou ako materčinu.

Experti preto odporúčajú, aby si deti začali osvojovať cudzie jazyky čo najskôr. Vďaka unikátnym zážitkovým kurzom Baby´s Best Start tak dostane vaše dieťa šancu naučiť sa angličtinu s ľahkosťou a omnoho lepšie ako v bežnej škole.

Čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk,

tým väčšiu má šancu vedieť ho ako slovenčinu. Úžitok z výučby druhej reči od útleho detstva je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy poukazujú na to, že deti z bilingválnych domácností sú mentálne flexibilnejšie, kreatívnejšie a rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Druhá reč tak dieťatku výrazne uľahčí nielen školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život.

Na Slovensku je špecialistom na (nielen) ranú výučbu jazyka populárny a medzinárodne uznávaný program kurzov , ktoré pracujú s metódou britskej lingvistky Helen Doron. Tá využíva práve princípy učenia sa materinskej reči už od útleho veku detí.

„Zameriavame sa predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča a dieťatka a súčasne aktívne rozvíjame všetky zmysly malého človiečika. Spoločne s dieťatkom sa tak naučíte až 24 príťažlivých anglických pesničiek, rôzne rýmovačky či porekadlá spojené s pohybovými aktivitami a zoznámite sa až 550 anglickými slovami. Kurz je doplnený aj o zaujímavé a užitočné informácie pre rodičov o vývojových štádiách dieťatka,“ hovorí Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička metódy Helen Doron na Slovensku.

Helen Doron

Po takomto prvom kontakte s anglickým jazykom dieťatko vo svojom vývoji dosiahne bod, kedy je pripravené začať sa cielene učiť prvé slová a vetné štruktúry. „Ak mu touto prvou etapou umožníte prejsť už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením angličtiny začať práve vo veku, kedy si novú reč osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby Katalin Deák.

Po položení prvých základov sa deti na nadväzujúcich kurzoch v jazykových centrách Helen Doron navyše môžu v angličtine zdokonaľovať až do osemnástich rokov. „Deti môžu začať  v každom veku. Platí však zásada: čím skôr, tým lepšie,“ dodáva metodička.

Malí žiaci sa vôbec necítia ako v škole a jazyk spoznávajú prirodzene - formou piesní, tanca či divadla. „Pre deti je dokázateľne najúčinnejším spôsobom učenia sa hra, tá je preto aj hlavným prostriedkom výučby. Všetkých rodičov srdečne pozývame na bezplatnú návštevu ukážkovej hodiny v najbližšom centre Helen Doron, aby sa s našou výučbou zoznámili. Na vlastné oči tak môžu vidieť, ako ľahko a jednoducho je možné sa naučiť angličtinu,“ hovorí Katalin Deák.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
Si emancipovaná? Chyba!
21.09.2017   0
Gúľať pred sebou pneumatiky na vymenenie za zimné, pritom vliecť autosedačku a okrikovať chodiace dieťa - to je emancipácia?
Aj vaše batoľa vás už udrelo?
20.09.2017   0
Svet ročného dieťaťa je denno-denne o tom, že sa stretáva s novými situáciami. Úder môže byť vyjadrenie frustrácie dieťaťa, napr. z toho, že sa mu nedarí.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?