ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

17.10.2013verzia pre tlač


Kedy začať s angličtinou?

Autor: Katarína Ofúkaná

Pre bábätká neexistujú cudzie reči. Podľa vedeckých štúdií sa totiž malým deťom všetky jazykové vnemy ukladajú na tie isté mozgové dráhy - akúkoľvek reč si teda osvoja s rovnakou ľahkosťou ako materčinu.

Experti preto odporúčajú, aby si deti začali osvojovať cudzie jazyky čo najskôr. Vďaka unikátnym zážitkovým kurzom Baby´s Best Start tak dostane vaše dieťa šancu naučiť sa angličtinu s ľahkosťou a omnoho lepšie ako v bežnej škole.

Čím skôr sa dieťa začne učiť cudzí jazyk,

tým väčšiu má šancu vedieť ho ako slovenčinu. Úžitok z výučby druhej reči od útleho detstva je však podľa psychológov ďaleko väčší, než len prirodzené osvojenie si slovnej zásoby a prízvuku. Výskumy poukazujú na to, že deti z bilingválnych domácností sú mentálne flexibilnejšie, kreatívnejšie a rozumovo často vyspelejšie ako ich jednojazyční rovesníci. Druhá reč tak dieťatku výrazne uľahčí nielen školský, ale aj spoločenský a neskôr profesionálny život.

Na Slovensku je špecialistom na (nielen) ranú výučbu jazyka populárny a medzinárodne uznávaný program kurzov , ktoré pracujú s metódou britskej lingvistky Helen Doron. Tá využíva práve princípy učenia sa materinskej reči už od útleho veku detí.

„Zameriavame sa predovšetkým na obohatenie vzťahu rodiča a dieťatka a súčasne aktívne rozvíjame všetky zmysly malého človiečika. Spoločne s dieťatkom sa tak naučíte až 24 príťažlivých anglických pesničiek, rôzne rýmovačky či porekadlá spojené s pohybovými aktivitami a zoznámite sa až 550 anglickými slovami. Kurz je doplnený aj o zaujímavé a užitočné informácie pre rodičov o vývojových štádiách dieťatka,“ hovorí Mgr. Katalin Deák, hlavná metodička metódy Helen Doron na Slovensku.

Helen Doron

Po takomto prvom kontakte s anglickým jazykom dieťatko vo svojom vývoji dosiahne bod, kedy je pripravené začať sa cielene učiť prvé slová a vetné štruktúry. „Ak mu touto prvou etapou umožníte prejsť už pred ukončením prvého roku života, môže s aktívnym učením angličtiny začať práve vo veku, kedy si novú reč osvojí úplne nenásilne a prirodzene,“ vysvetľuje význam ranej výučby Katalin Deák.

Po položení prvých základov sa deti na nadväzujúcich kurzoch v jazykových centrách Helen Doron navyše môžu v angličtine zdokonaľovať až do osemnástich rokov. „Deti môžu začať  v každom veku. Platí však zásada: čím skôr, tým lepšie,“ dodáva metodička.

Malí žiaci sa vôbec necítia ako v škole a jazyk spoznávajú prirodzene - formou piesní, tanca či divadla. „Pre deti je dokázateľne najúčinnejším spôsobom učenia sa hra, tá je preto aj hlavným prostriedkom výučby. Všetkých rodičov srdečne pozývame na bezplatnú návštevu ukážkovej hodiny v najbližšom centre Helen Doron, aby sa s našou výučbou zoznámili. Na vlastné oči tak môžu vidieť, ako ľahko a jednoducho je možné sa naučiť angličtinu,“ hovorí Katalin Deák.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia