ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
streda 23.08.2017 | meniny má Filip  
Vážne veciTechnológie

Najužitočnejšie aplikácie pre mamičky

 Matej s Rišom   07.04.2017   0

Ako zvládnuť každodennú starostlivosť o deti, chod domácnosti a ešte mať aj nejakú tú hodinu času len pre seba?

Pomôcť vám môže váš mobilný telefón a správne aplikácie. Pripravili sme pre vás šesť tipov na aplikácie, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play alebo App Store.

shutterstock

Nákupný zoznam

Táto jednoduchá aplikácia je dostupná v slovenčine. Ako názov napovedá, vytvoríte si v nej zoznam položiek, ktoré treba nakúpiť. Zoznamy môžete zoskupiť podľa typu produktov (Potraviny, Rôzne) alebo konkrétnych obchodov, do ktorých sa chystáte.

Nákupný zoznam podporuje skenovanie čiarových kódov fotoaparátom priamo v mobile, takže potraviny, ktoré kupujete pravidelne, si uložíte veľmi rýchlo.

Mimoriadne praktická je možnosť zdieľať zoznamy cez internet s ďalšími osobami. O naplnenie nákupného košíka sa teda môže postarať ktorýkoľvek člen domácnosti. Vždy presne vidí, čo ešte chýba.

 

 Food Inventory List

Tento tip na aplikáciu pre iPhony s operačným systémom iOS funguje podobne ako predošlá aplikácia Nákupný zoznam. Food Inventory List však stráži potraviny, ktoré už doma v chladničke máte. Má ponúknuť prehľad o dátumoch spotreby všetkých potravín, ktoré ste kúpili.

Ľahko zbadáte, či treba skôr pripraviť mäso alebo sa ešte pred ním pokazia vajíčka. Autori sľubujú, že takýto prehľad pomôže ušetriť aj nejaké tie eurá z domáceho rozpočtu. Práve tie, ktoré by leteli do koša spolu s pokazenými potravinami.

 

Aj tu bude pri pravidelnom používaní ukladanie potravín čoraz jednoduchšie, Food Inventory List si totiž pamätá čiarové kódy. Dátum spotreby môžete nastaviť buď presne alebo aspoň orientačne na plus dva, štyri či štrnásť dní od vloženia do chladničky.

 Warranteer

Warranteer je možno skôr pre oteckov, ale ktovie? Zíde sa určite každému. Aplikácia slúži na kontrolu záručnej doby domácej elektroniky.

Ak sa vám pokazí televízor, chladnička či počítač, už po pár klikoch budete vedieť, či kúpa nového kusu výrazne zasiahne rodinný rozpočet alebo stačí výrobok reklamovať v najbližšej predajni daného elektra.

 

Ak si záručné bloky do mobilu odfotíte, nebudete musieť ani prehrabávať skrine s kopami papierov a záručných listov. 

 

 Kuchárske knihy a nekonečné tipy na recepty

Obchody s aplikáciami Google Play či App Store a koniec-koncov aj internet samotný, sú nevyčerpateľnou studnicou tých najchutnejších receptov na víkendový obed.

Je len na vás, či siahnete po Kuchárskej knihe v slovenčine či češtine, alebo si precvičíte aj angličtinu. To sa potom môžete dostať aj k tipom od Jamieho Olivera v aplikácii Jamie's 20 Minute Meals.

 

Vo vašom smartfóne môžete mať väčšinu svetoznámych kuchárov alebo špeciálne recepty na chudnutie, najlepšie smoothies a diétne koláčiky. Stačí si nájsť to, čo vám najviac chutí.

 Family Locator

Pravdepodobne chcete vedieť, kde sú vaše deti vo chvíľach, keď práve nie sú doma. Sygic ponúka aplikáciu Family Locator. Musíte ju nainštalovať do svojho mobilu a aj do mobilu vášho dieťaťa.

Cez internet a s pomocou GPS potom aplikácia zobrazí okamžitú polohu syna alebo dcéry na detailnej mape, kedykoľvek aplikáciu otvoríte. Nastaviť si môžete tiež upozornenia, ktoré prídu automaticky, hneď ako deti opustia alebo naopak vkročia do vopred vyznačených zón.

 

K internetu vás a vaše deti pripojí dobre zvolený mobilný operátor. A dáta nemusia byť vôbec drahé. Napríklad 4G internet od 4ky môžete mať už za 1 euro. 4ka ponúka aj neobmedzený objem megabajtov na čokoľvek si zmyslíte.

 Nike+ Training Club

Nakoniec si treba nájsť čas aj na seba. Training Club od Nike vám pomôže s udržaním štíhlej línie a vloží do každodennej rutiny potrebný pohyb. Aplikácia ponúka jednoduché cvičebné plány, často s vlastnou váhou a bez akýchkoľvek pomôcok. Všetko zvládnete aj doma v obývačke.

Sami si zvolíte, ako dlho má tréning trvať podľa toho, koľko času a voľných chvíľ máte. Na svoje si príde skutočne každý. 

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Popôrodná depresia, psychóza, alebo baby blues. Nie je to to isté.
22.08.2017   0
S týmito pojmami narábame v materských slovníkoch dosť často a často aj mylne. Ktoré vlastne čo znamená?
Prevedieme Vás vašim tehotenstvom
21.08.2017   0
Tehotenstvo je obdobie, ktoré prináša veľa očakávania, poznávania a zmien. Radi vás ním prevedieme.
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
babetko
Ako sme dodudlali, alebo ODVYKAČKA!
22.08.2017   23
Pedagogické snahy typu "zamestnajte ju niečím iným" očividne ignorovala. Miska s dudlíkmi bola najobľúbenejšia hračka. Kompletizovala svoju zbierku, pri každej návšteve drogérie.
Komu by ste darovali školskú tašku?
22.08.2017   0
Poznáte rodinu, ktorej by balíček školských pomôcok a školská taška od HERLITZ zjednodušila život?
Dojčenie? Prvé dni s krízovým štábom
21.08.2017   0
Všetky žilky mi popraskali, si to predstav. Modrá tvár a červené oči. Ale ti poviem, nikdy som sa tak nebála pôrodu ako dojčenia. Nočná mora.“ Málo mlieka, slabé mlieko, nestačilo, nepriberal, hladoval, chradol, nemalo to ďalej význam... Dojčenský masaker motorovou pílou na dobrú noc.
detske choroby
Majú ploché nohy? Cvičte.
22.08.2017   0
Ako detské chodidlo vyformovať do správneho tvaru? Cvičte! Cvičte s radosťou a pravidelne každý deň aspoň 10 minút.
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.