ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

07.04.2017verzia pre tlač


Najužitočnejšie aplikácie pre mamičky

Autor: Matej s Rišom

Ako zvládnuť každodennú starostlivosť o deti, chod domácnosti a ešte mať aj nejakú tú hodinu času len pre seba?

Pomôcť vám môže váš mobilný telefón a správne aplikácie. Pripravili sme pre vás šesť tipov na aplikácie, ktoré si môžete bezplatne stiahnuť z Google Play alebo App Store.

shutterstock

Nákupný zoznam

Táto jednoduchá aplikácia je dostupná v slovenčine. Ako názov napovedá, vytvoríte si v nej zoznam položiek, ktoré treba nakúpiť. Zoznamy môžete zoskupiť podľa typu produktov (Potraviny, Rôzne) alebo konkrétnych obchodov, do ktorých sa chystáte.

Nákupný zoznam podporuje skenovanie čiarových kódov fotoaparátom priamo v mobile, takže potraviny, ktoré kupujete pravidelne, si uložíte veľmi rýchlo.

Mimoriadne praktická je možnosť zdieľať zoznamy cez internet s ďalšími osobami. O naplnenie nákupného košíka sa teda môže postarať ktorýkoľvek člen domácnosti. Vždy presne vidí, čo ešte chýba.

 

 Food Inventory List

Tento tip na aplikáciu pre iPhony s operačným systémom iOS funguje podobne ako predošlá aplikácia Nákupný zoznam. Food Inventory List však stráži potraviny, ktoré už doma v chladničke máte. Má ponúknuť prehľad o dátumoch spotreby všetkých potravín, ktoré ste kúpili.

Ľahko zbadáte, či treba skôr pripraviť mäso alebo sa ešte pred ním pokazia vajíčka. Autori sľubujú, že takýto prehľad pomôže ušetriť aj nejaké tie eurá z domáceho rozpočtu. Práve tie, ktoré by leteli do koša spolu s pokazenými potravinami.

 

Aj tu bude pri pravidelnom používaní ukladanie potravín čoraz jednoduchšie, Food Inventory List si totiž pamätá čiarové kódy. Dátum spotreby môžete nastaviť buď presne alebo aspoň orientačne na plus dva, štyri či štrnásť dní od vloženia do chladničky.

 Warranteer

Warranteer je možno skôr pre oteckov, ale ktovie? Zíde sa určite každému. Aplikácia slúži na kontrolu záručnej doby domácej elektroniky.

Ak sa vám pokazí televízor, chladnička či počítač, už po pár klikoch budete vedieť, či kúpa nového kusu výrazne zasiahne rodinný rozpočet alebo stačí výrobok reklamovať v najbližšej predajni daného elektra.

 

Ak si záručné bloky do mobilu odfotíte, nebudete musieť ani prehrabávať skrine s kopami papierov a záručných listov. 

 

 Kuchárske knihy a nekonečné tipy na recepty

Obchody s aplikáciami Google Play či App Store a koniec-koncov aj internet samotný, sú nevyčerpateľnou studnicou tých najchutnejších receptov na víkendový obed.

Je len na vás, či siahnete po Kuchárskej knihe v slovenčine či češtine, alebo si precvičíte aj angličtinu. To sa potom môžete dostať aj k tipom od Jamieho Olivera v aplikácii Jamie's 20 Minute Meals.

 

Vo vašom smartfóne môžete mať väčšinu svetoznámych kuchárov alebo špeciálne recepty na chudnutie, najlepšie smoothies a diétne koláčiky. Stačí si nájsť to, čo vám najviac chutí.

 Family Locator

Pravdepodobne chcete vedieť, kde sú vaše deti vo chvíľach, keď práve nie sú doma. Sygic ponúka aplikáciu Family Locator. Musíte ju nainštalovať do svojho mobilu a aj do mobilu vášho dieťaťa.

Cez internet a s pomocou GPS potom aplikácia zobrazí okamžitú polohu syna alebo dcéry na detailnej mape, kedykoľvek aplikáciu otvoríte. Nastaviť si môžete tiež upozornenia, ktoré prídu automaticky, hneď ako deti opustia alebo naopak vkročia do vopred vyznačených zón.

 

K internetu vás a vaše deti pripojí dobre zvolený mobilný operátor. A dáta nemusia byť vôbec drahé. Napríklad 4G internet od 4ky môžete mať už za 1 euro. 4ka ponúka aj neobmedzený objem megabajtov na čokoľvek si zmyslíte.

 Nike+ Training Club

Nakoniec si treba nájsť čas aj na seba. Training Club od Nike vám pomôže s udržaním štíhlej línie a vloží do každodennej rutiny potrebný pohyb. Aplikácia ponúka jednoduché cvičebné plány, často s vlastnou váhou a bez akýchkoľvek pomôcok. Všetko zvládnete aj doma v obývačke.

Sami si zvolíte, ako dlho má tréning trvať podľa toho, koľko času a voľných chvíľ máte. Na svoje si príde skutočne každý. 

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia