ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

28.04.2017verzia pre tlač


Nové prostredie v škôlke či v škole? Pre dieťa nové výzvy, ale aj nové riziká

Autor: PR

Ak je vaše dieťa v predškolskom veku, pravdepodobne máte za sebou výber najvhodnejšej školy a zrejme už aj zápis. Vašu prváčku či prváka čakajú v škole nové dobrodružstvá a noví kamaráti.

Najmä rodičia malých šibalov však môžu počítať aj s novými rizikami v podobe zranení či úrazov, ale aj škôd na školskom zariadení. Ako byť na ne vopred pripravený?

 

Väčšina škôl ponúka na začiatku školského roka spoločné poistenie na relatívne nízke sumy.

Tieto poistenia však zvyčajne nekryjú riziká prípadných úrazov. Preto je pre rodičov výhodnejšie uzatvoriť dieťatku kapitálové životné poistenie, ktoré kombinuje rizikovú a sporiacu zložku.

Vďaka krytiu rizík bude počas celej doby dieťa poistené pre prípad akéhokoľvek úrazu, a to ako v škole, tak aj doma či vonku.

V prípadoch, keď si rekonvalescencia dieťaťa vyžiada dlhodobejšie domáce liečenie, oceníte pripoistenie nevyhnutného liečenia úrazu, ktoré vykompenzuje znížený príjem rodiča.

„Pri poisťovaní detí odporúčame rodičom, aby venovali pozornosť pripoisteniu úrazov, trvalých následkov po úraze, doby nevyhnutného liečenia a kritických chorôb,“ radí Blanka Hatalová, členka predstavenstva KOMUNÁLNEJ poisťovne.

Viac o úrazoch detí sa dozviete TU.

Odborníci odporúčajú aj pripoistenie materiálnej škody. To sa vám bude hodiť v situáciách, keď váš nezbedník spôsobí škodu na školskom zariadení.

Častým príkladom je školské okno rozbité futbalovou loptou počas telocviku či v zápale hry. Iným, rovnako častým, prípadom sú ujmy spôsobené inému dieťaťu počas hier.

S uzatvoreným pripoistením materiálnej škody za vás finančnú ujmu uhradí poisťovňa, či už ide o škodu na školskom majetku alebo veciach iného dieťaťa.

Vďaka sporiacej časti, ktorá zhodnocuje vložené peniaze garantovaným úrokom, môžete svojmu dieťaťu navyše našetriť finančnú rezervu do budúcnosti.

Napríklad s produktom Provital Junior KOMUNÁLNEJ poisťovne získa dieťa finančnú prémiu v hodnote 105 % aktuálnej hodnoty poistenia, ak začne študovať na vysokej škole, vstúpi do manželstva alebo si vezme hypotéku na vlastné bývanie.

Ak potrebujete pri výbere vhodného poistenia pre vaše dieťa poradiť, stačí napísať e-mail na adresu info(at)kpas.sk alebo zavolať na bezplatné číslo 0800 112 222. Viac informácií nájdete aj na www.kpas.sk.

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia