Dospievajúcim dievčatám | Tip na knihu | Tip na knihu | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
sobota 23.09.2017 | meniny má Zdenka  
Tip na knihuTip na knihu

Dospievajúcim dievčatám

 Milan Bruno, tip na knihu   24.06.2010   6

Máte doma dcéru na prahu dospelosti a vy vlastne ani neviete, čo všetko ju môže trápiť?

Telo i myslenie sa výrazne mení a uponáhľaný, večne pracujúci rodič môže všeličo prehliadnuť. Nielen záležitosti okolo zdravia, sexu, módy, ale aj ohľadom spoločenského života, rodinnej krízy, školy či zamestnania.

Príručka „Dospievajúcim dievčatám“ je výbornou pomôckou pre dospievajúce dievčatá, aj ich rodičov.

Počas dospievania ide o veľa nových a dôležitých vecí

treba si zvyknúť na menštruáciu, uvedomiť si svoju zrejúcu ženskosť i plodnosť, akceptovať sex, upraviť svoje vzťahy s chlapcami i ostatným okolím. Okrem toho treba s plnou zodpovednosťou vziať do vlastných rúk starostlivosť o svoje duševné i telesné zdravie a o svoj vzhľad, zvoliť si životnú dráhu, nájsť svoje nové miesto v pôvodnej rodine, neraz sa práve zmietajúcej v kríze. V knihe nájdete odpovede na tieto i mnohé ďalšie otázky.

Miriam Stoppardová je odborníčka na slovo vzatá. Citlivým spôsobom vysvetľuje dievčatám všetko okolo puberty a tak trochu kontrolné otázky.

  • Cvičíš a dostatočne spíš? Ješ zdravo? Fajčíš alebo piješ alkohol?

  • Uvedomuješ si svoju sexualitu? Ako nadväzuješ priateľstvá?

  • Bola si už na prvej prehliadke u gynekológa? Vieš, akú antikoncepciu zvoliť?

  • Chýba ti osobný priestor a vedia rodičia, čo ťa trápi. A čo potrebuješ?

Odpovede na mnohé otázky a užitočné rady ako prekonať prvé sklamania, krízu v rodine a kedy si plánovať budúcnosť. Neoceniteľné rady a tipy „Dospievajúcim dievčatám“.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 3.1 z 5. Celkom 7 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku
Jarmila napísané 27.02.2016 20:50

Pre dospievajúce sôečny je fajn voľbou aj kniha Následníci - Tajemství Auradonu (egmont)

kajuska1 napísané 20.08.2015 08:59

Súhlasím s tebou mamina. V tomto veku je najhoršia nevedomosť prípadne zlé informácie. A keď sa dievčatá nevedia otvorene porozprávať s rodičmi, takáto kniha by určite doma nemala chýbať. Ja si spomínam, že som mala knihu Dospievanie a sex a dosť mi v tom veku pomohla

maminaS napísané 20.08.2015 08:56

Tieto knihy o dospievaní pre dospievajúcich sú super. V tomto veku sa baby příliš nechcú rozprávať s rodičmi a od kamošiek sa často dozvedajú věci, že mi vstávajú vlasy dupkom, keď to počujem. V takejto príručke sa aspoň dozvedia pravdu

marketa napísané 25.03.2015 12:19

Je kniha dostupna?????? Rolleyes Cry Rolleyes

Tatiana napísané 01.07.2010 23:23

Rozhodne lepšou voľbou je kniha Stvorená pre lásku. Vrelo odporúčam všetkým dospievajúcim babám. V tejto knihe sa dozviete pravdu o užívaní antikoncepcie, pomôže pochopiť ako sa stať tou, ktorou má žena byť. Kniha pomáha dievčatám orientovať sa pri ich fyzickom aj duševnom dozrievaní.

Veronika napísané 15.07.2010 22:39

suhlasim, citala som

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Hráme sa s gaštanmi
23.09.2017   0
Ak na prechádzke jesenným parkom nazbierate s deťmi gaštany, okrem vyrábania figúrok ich môžete využiť ako dekoráciu a poslúžia aj pre deti na hranie.
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?