ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

05.11.2016verzia pre tlač


Dobrodružstvá kamarátky Terky

Autor: Milan Buno, tip na knihu

Je veľmi obľúbená. Nielen vďaka televíznemu spracovaniu (Terka sa tam pôvodne volá Conni), ale najmenšie deti zaujali aj knižky plné krásnych ilustrácií a príbehov, ktoré ich aj niečo naučia a prežijú s Terkou krásne príhody.

 

Najmä škôlkari majú radi príbehy z každodenného života, v ktorých sa píše o situáciách a veciach, ktoré sú im blízke, zažívajú ich a bezprostredne sa ich dotýkajú.

Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

Terka je chorá

V tomto jesenno-zimnom období nič nezvyčajné. Aj vaše deti možno posmrkávajú, kašľú, bolí ich hrdielko.

Ani Terka sa necíti dobre: bolí ju hrdlo, neustále kýcha a dokonca jej nechutí ani najobľúbenejšie jedlo. Keďže mama musí odcestovať na školenie, doma s ňou a jej bračekom ostane ocko. A navyše dostane Terka večer horúčku!

Terka oslavuje Vianoce

Hoci výklady obchodov už blikajú vianočnou výzdobou, do sviatkov je ešte ďaleko. Terka si nekonečné čakanie kráti vyrábaním vianočných ozdôb a prechádzkami po trhoch s mamou a bračekom. Dokonca si vyrobí adventný kalendár.

„Terka nakreslí zimný obrázok a vystrihne na ňom dvadsaťštyri okienok. Do otvorov vlepí malé obrázky, čo vystrihla z maminých starých časopisov, a už je kalendár hotový. Cez jesenné prázdniny urobí ešte jeden – pre ocka.“

 

Už sa nevie dočkať prekvapení pod stromčekom! Veľmi si želá najmä jeden darček… ktovie, či je naozaj pravda, že vianočné želania sa plnia? Terka očakáva Štedrý večer v riadnom napätí.

Terka sa učí lyžovať

Terka je veľmi šťastná: s rodičmi cestuje do hôr na lyžovačku. Celé to má však jeden háčik: Terka sa ešte nevie lyžovať. Našťastie však existujú lyžiarske školy a rodičia ju do jednej zapíšu. Terka stretne nových priateľov a nakoniec sa naučí aj lyžovať…

Séria o Kamarátke Terke je mimoriadne vydarená. Teraz má už 15 knižočiek, ktoré sú malé, obsahujú milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky. V Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia