ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

05.11.2016verzia pre tlač


Dobrodružstvá kamarátky Terky

Autor: Milan Buno, tip na knihu

Je veľmi obľúbená. Nielen vďaka televíznemu spracovaniu (Terka sa tam pôvodne volá Conni), ale najmenšie deti zaujali aj knižky plné krásnych ilustrácií a príbehov, ktoré ich aj niečo naučia a prežijú s Terkou krásne príhody.

 

Najmä škôlkari majú radi príbehy z každodenného života, v ktorých sa píše o situáciách a veciach, ktoré sú im blízke, zažívajú ich a bezprostredne sa ich dotýkajú.

Preto si zamilovali aj príbehy Terky. Je pre ne jednoduché identifikovať sa so situáciou, ktorá im je blízka.

Terka je chorá

V tomto jesenno-zimnom období nič nezvyčajné. Aj vaše deti možno posmrkávajú, kašľú, bolí ich hrdielko.

Ani Terka sa necíti dobre: bolí ju hrdlo, neustále kýcha a dokonca jej nechutí ani najobľúbenejšie jedlo. Keďže mama musí odcestovať na školenie, doma s ňou a jej bračekom ostane ocko. A navyše dostane Terka večer horúčku!

Terka oslavuje Vianoce

Hoci výklady obchodov už blikajú vianočnou výzdobou, do sviatkov je ešte ďaleko. Terka si nekonečné čakanie kráti vyrábaním vianočných ozdôb a prechádzkami po trhoch s mamou a bračekom. Dokonca si vyrobí adventný kalendár.

„Terka nakreslí zimný obrázok a vystrihne na ňom dvadsaťštyri okienok. Do otvorov vlepí malé obrázky, čo vystrihla z maminých starých časopisov, a už je kalendár hotový. Cez jesenné prázdniny urobí ešte jeden – pre ocka.“

 

Už sa nevie dočkať prekvapení pod stromčekom! Veľmi si želá najmä jeden darček… ktovie, či je naozaj pravda, že vianočné želania sa plnia? Terka očakáva Štedrý večer v riadnom napätí.

Terka sa učí lyžovať

Terka je veľmi šťastná: s rodičmi cestuje do hôr na lyžovačku. Celé to má však jeden háčik: Terka sa ešte nevie lyžovať. Našťastie však existujú lyžiarske školy a rodičia ju do jednej zapíšu. Terka stretne nových priateľov a nakoniec sa naučí aj lyžovať…

Séria o Kamarátke Terke je mimoriadne vydarená. Teraz má už 15 knižočiek, ktoré sú malé, obsahujú milé kresby, ľahký jazyk a veselé zážitky. V Nemecku, kde seriál vznikol, sa stala jednou z najobľúbenejších a najpredávanejších knižiek.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia