ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

12.05.2011

Kto nebude alergický, bude divný

eva/ redakcia

Za posledných sto rokov sa počet alergikov zvýšil z pol percenta populácie na viac ako štyridsať percent. „Predpokladáme, že v roku 2020 bude alergická väčšina populácie. Vyplýva to zo životného prostredia, z toho, čo si obliekame, jeme.

čítaj viac...viac...

30.04.2011

Afty a infekcie

MUDr. Alexander Schill

Afta je neznámeho pôvodu, nevieme z čoho vzniká. Bývajú kdekoľvek v ústach, nie však na jazyku a môžu signalizovať vyčerpanosť, narušenú imunitu alebo ochorenie akéhokoľvek druhu. Mnohí sa nesprávne domnievajú, že afty súvisia so zubami.

čítaj viac...viac...

17.04.2011

„Získať – objaviť – zažiť“ v rímskej krajine Carnuntum

Beata Havranová

16. apríl 2011 – 15. november 2011. Výstava Dolného Rakúska 2011 vás pod názvom „Získať – objaviť – zažiť v rímskej krajine Carnuntum“, Vás unesie na jedinečnú cestu v čase cez tisícročia našej minulosti a ukáže prierez vývoja ľudstva a prírody od praveku cez Rimanov až po dnešok a možno ešte ďalej.

čítaj viac...viac...

15.11.2010

Z „dovolenky“ do práce: matky sú druhotriedne

Mária Kohutiarová

Dostávajú sa do „druhej kategórie“ pracujúcich, ktorým sa dostáva podstatne horšia práca, menší plat, horšie pracovné podmienky, nestabilný úväzok.

čítaj viac...viac...

04.04.2009

Zn.: Hľadám kamarátku

Alenka z Ríše divov

Možno je fungujúca rodina, manžel a úžasné deti všetkým, čo by ma malo vo vzťahoch napĺňať. Možno je opovážlivé rozmýšľať nad tým, že mi chýba ešte nejaký iný otvorený vzťah, že mi chýba „najlepšia superkamarátka“. Chcem od života viac, ako sa na „slušne vychované dievča“ patrí?

čítaj viac...viac...

28.05.2008

Ako sme si adoptovali Lucku

Katka

Netušila som, že tak spokojne spávala preto, že jej dávali tabletky na ukľudnenie, čiže spočiatku mala "absťák".

čítaj viac...viac...

04.03.2008

S manželom počas voľna – vojna

Mgr. Silvia Sabolová

Keď príde dlhšie voľno či dovolenka, v mnohých rodinách je vďaka nervozite oboch manželov oheň na streche. Nie sú zvyknutí spolu existovať v spoločnej domácnosti počas celého dňa, nevedia spolu komunikovať. A práve najmä komunikácia býva základným pôvodcom všetkých sporov v rodinách.

čítaj viac...viac...

Vzťahy

O manželstve, partnerste, vzťahoch so svokrovcami, vzťahoch s deťmi, láske, nevere, ak je na výchovu len jeden...

čítaj viac...viac...

Najvhodnejší pes k malým deťom

VIera Mikulová

Dlhosrstá kólia. Je to plemeno spájané s mnohými predsudkami – nakoniec aj mňa museli presvedčiť skúsenosti iných chovateľov. Pri rozhodovaní som rozmýšľala ako by mal bežný deň (v školskom roku) so psom v našej rodine vyzerať ...

čítaj viac...viac...

Pes čistotný ako mačka a mimoriadne inteligentný : Shiba-Inu

Veve/redakcia

Uvažujeme nad psom do domu a vyberáme aké plemeno by sa ku nám hodilo. Chceme šteňa pre naše deti, lebo si uvedomujem dôležitosť ich vzťahu so zvieratami ako aj budovanie zodpovednosti ešte pred pubertou.

čítaj viac...viac...

inzercia