ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

06.02.2012

Všetci chceme pre naše deti dobrú školu.

Gabriela Hetešová

Vybrať školu nie je ľahké. Ale nie je to nemožné. Dobré školy existujú. Možno budete musieť za nimi kúsok cestovať, ale možno ich máte rovno pod nosom. Stojí za to hľadať. Lebo kto hľadá, nájde. :) Ja som našla.

čítaj viac...viac...

05.02.2012

Šikanovanie cez internet

Dagmar Mozolová

Aj poštová schránka či čet môže byť miestom šikany. Zdá sa, že tento spôsob vydierania, ponižovania a osočovania druhých ľudí používajú aj tí ľudia, ktorí to v bežnom živote nerobia. Takto si filtrujú svoju agresiu a umožňuje im to práve anonymita internetu. Nikto nevie, kto sú. A ohrozené môžu byť aj deti.

čítaj viac...viac...

31.01.2012

Národný týždeň manželstva už o 2 týždne.

Dagmar Mozolová

Na Slovensku bude od 13. do 19. februára 2012 prebiehať druhý ročník Národného týždňa manželstva (NTM) s mottom V dobrom i v zlom. Pre manželské páry sa chystajú podujatia, informácie a zľavy.

čítaj viac...viac...

08.12.2011

Adventná dedina na zámku

Táňa Malá

Vianoce sú pred dverami a z každej strany sa nás snaží reklama presvedčiť, bez čoho všetkého by Vianoce neboli Vianocami. Skúsme sa ale zastaviť. Čo tak vymeniť hluk nákupných centier za areál barokového zámku?

čítaj viac...viac...

13.11.2011

Ako prežiť vianoce šťastne a spokojne...alebo stačí aj bez rozčarovania?

Janette Šimková

Skorý nástup „Vianoc“ v obchodných reťazcoch mnohých znechucuje a kazí čaro sviatočnej atmosféry. Ich čas sa však blíži a my si začíname klásť otázky, čím obdarovať blízkych a ako im urobiť radosť. Je to o to ťažšie, keď chceme skryť do darčeka posolstvo, ako nám na obdarovanom záleží a čo pre nás znamená.

čítaj viac...viac...

16.10.2011

Zábava domov.sk – poučná zábava a ľahké vzdelávanie pre vaše deti

Silvia Nagyová

Mamičky a oteckovia, pozor! Už nemusíte prácne zháňať obrázky, hry či hádanky na voľné dni a popoludnia. S vašimi škôlkarmi a školákmi si teraz môžete užiť poučnú zábavu a ľahké vzdelávanie priamo v obývačke. Stačí si na stránke www.zabavadomov.sk jednoducho vybrať omaľovanky alebo pracovné listy a tie vám prídu priamo do vašej tlačiarne.

čítaj viac...viac...

15.10.2011

Úrad verejného zdravotníctva o chrípke

Táňa Malá

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky venoval svoju poslednu tlačovú besedu problematike chrípky, ktorá patrí medzi najrozšírenejšie infekčné ochorenia.

čítaj viac...viac...

30.09.2011

Kľúče od tabu

tip na knihu

Na pultoch našich kníhkupectiev sa objavila nová kniha Ľubice Brix: Kľúče od tabu. Autorka citlivo odkrýva dve základné tabu našej spoločnosti: sex a smrť. To by však samo o sebe nebolo natoľko výnimočné, ako fakt, že kniha je určená deťom od 5 rokov a ich rodičom. Veď otázky, týkajúce sa ľudskej lásky, intimity a sexu bývajú ešte aj dnes v mnohých rodinách skutočným tabu.

čítaj viac...viac...

21.09.2011

Sú vojenské hračky ešte hračkami ?

MikSa, Jarka Červeňáková

Poznáte to: Chcete kúpiť synčekovi alebo nejakému jeho kamošovi darček k narodeninám a v hračkárstve strávite dve a pol hodiny medzi samými bojovými hračkami (svetelné meče, rôzne zbrane), "spajdrmenmi" a transformermi s tvárou netvora... Dnešné hračky pre chlapcov = totálna katastrofa.

čítaj viac...viac...

16.07.2011

Zákonník práce po veľkej novele

Mgr. Kristína Kováčiková

V stredu 13. júla 2011 schválili poslanci NR SR tzv. veľkú novelu Zákonníka práce. Mala by platiť od septembra, predpokladom je, že ju podpíše prezident Ivan Gašparovič, ktorý toho času čaká na jej doručenie. O osude novely sa dozvieme približne v polovičke augusta. Ak by ju prezident vrátil, koalícia bude potrebovať na opätovné schválenie Zákonníka práce najmenej 76 hlasov. Novela prináša viacero zmien, ktoré sa dotknú skúšobnej doby, výpovednej lehoty, dovoleniek, práce nadčas, pracovného...

čítaj viac...viac...

inzercia