ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

15.10.2011

Úrad verejného zdravotníctva o chrípke

Táňa Malá

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky venoval svoju poslednu tlačovú besedu problematike chrípky, ktorá patrí medzi najrozšírenejšie infekčné ochorenia.

čítaj viac...viac...

30.09.2011

Kľúče od tabu

tip na knihu

Na pultoch našich kníhkupectiev sa objavila nová kniha Ľubice Brix: Kľúče od tabu. Autorka citlivo odkrýva dve základné tabu našej spoločnosti: sex a smrť. To by však samo o sebe nebolo natoľko výnimočné, ako fakt, že kniha je určená deťom od 5 rokov a ich rodičom. Veď otázky, týkajúce sa ľudskej lásky, intimity a sexu bývajú ešte aj dnes v mnohých rodinách skutočným tabu.

čítaj viac...viac...

21.09.2011

Sú vojenské hračky ešte hračkami ?

MikSa, Jarka Červeňáková

Poznáte to: Chcete kúpiť synčekovi alebo nejakému jeho kamošovi darček k narodeninám a v hračkárstve strávite dve a pol hodiny medzi samými bojovými hračkami (svetelné meče, rôzne zbrane), "spajdrmenmi" a transformermi s tvárou netvora... Dnešné hračky pre chlapcov = totálna katastrofa.

čítaj viac...viac...

16.07.2011

Zákonník práce po veľkej novele

Mgr. Kristína Kováčiková

V stredu 13. júla 2011 schválili poslanci NR SR tzv. veľkú novelu Zákonníka práce. Mala by platiť od septembra, predpokladom je, že ju podpíše prezident Ivan Gašparovič, ktorý toho času čaká na jej doručenie. O osude novely sa dozvieme približne v polovičke augusta. Ak by ju prezident vrátil, koalícia bude potrebovať na opätovné schválenie Zákonníka práce najmenej 76 hlasov. Novela prináša viacero zmien, ktoré sa dotknú skúšobnej doby, výpovednej lehoty, dovoleniek, práce nadčas, pracovného...

čítaj viac...viac...

25.06.2011

Stredoveké dni a noci na hrade Modrý Kamen

redakcia

Plánujete program na prvý prázdninový víkend. Jeden super TIP pre vás máme. 1. -3. júla zažijete nevšednú stredovekú atmosféru v duchu rytierskych súbojov, sokoliarskych vystúpení, orientálnych tanečníc i rozprávkového lesa.

čítaj viac...viac...

12.05.2011

Kto nebude alergický, bude divný

eva/ redakcia

Za posledných sto rokov sa počet alergikov zvýšil z pol percenta populácie na viac ako štyridsať percent. „Predpokladáme, že v roku 2020 bude alergická väčšina populácie. Vyplýva to zo životného prostredia, z toho, čo si obliekame, jeme.

čítaj viac...viac...

30.04.2011

Afty a infekcie

MUDr. Alexander Schill

Afta je neznámeho pôvodu, nevieme z čoho vzniká. Bývajú kdekoľvek v ústach, nie však na jazyku a môžu signalizovať vyčerpanosť, narušenú imunitu alebo ochorenie akéhokoľvek druhu. Mnohí sa nesprávne domnievajú, že afty súvisia so zubami.

čítaj viac...viac...

17.04.2011

„Získať – objaviť – zažiť“ v rímskej krajine Carnuntum

Beata Havranová

16. apríl 2011 – 15. november 2011. Výstava Dolného Rakúska 2011 vás pod názvom „Získať – objaviť – zažiť v rímskej krajine Carnuntum“, Vás unesie na jedinečnú cestu v čase cez tisícročia našej minulosti a ukáže prierez vývoja ľudstva a prírody od praveku cez Rimanov až po dnešok a možno ešte ďalej.

čítaj viac...viac...

15.11.2010

Z „dovolenky“ do práce: matky sú druhotriedne

Mária Kohutiarová

Dostávajú sa do „druhej kategórie“ pracujúcich, ktorým sa dostáva podstatne horšia práca, menší plat, horšie pracovné podmienky, nestabilný úväzok.

čítaj viac...viac...

04.04.2009

Zn.: Hľadám kamarátku

Alenka z Ríše divov

Možno je fungujúca rodina, manžel a úžasné deti všetkým, čo by ma malo vo vzťahoch napĺňať. Možno je opovážlivé rozmýšľať nad tým, že mi chýba ešte nejaký iný otvorený vzťah, že mi chýba „najlepšia superkamarátka“. Chcem od života viac, ako sa na „slušne vychované dievča“ patrí?

čítaj viac...viac...

inzercia