ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

01.04.2013

Zdravotné riziká Diane 35

Anna Záborská, Brusel

Až 42 % žien nevie, do ktorej generácie patrí antikoncepcia, ktorú užívajú. Zo zvyšných 58 % žien sa viac ako tretina dozvedela túto informáciu len nedávno, po medializácii prípadov poškodenia zdravia alebo úmrtia následkom užívania týchto prípravkov.

čítaj viac...viac...

30.03.2013

Rakovina hrubého čreva a konečníka. Mám?

eva/ redakcia

Pokiaľ má rakovinu hrubého čreva len jeden člen z vašej rodiny, máte 2-4krát vyššie riziko ochorenia na kolorektálny karcinóm, než u bežnej populácie. Ak sa však v rodine vyskytuje toto ochorenie u viacerých príbuzných, ide o dedičné, vysoko rizikové formy ochorenia , kde je dôležitý skríning už vo veku 25 rokov.

čítaj viac...viac...

22.03.2013

Fluór deťom – pomáha alebo škodí?

Zuzana Kolečániová

Pridáva sa do zubných pást, tabliet pre deti, kuchynskej soli, minerálnych vôd a niekde aj do pitnej vody, aby zabránil vzniku zubného kazu. Fluór sa stal každodennou súčasťou nášho života. Ale je táto látka skutočne užitočná a neškodná?

čítaj viac...viac...

21.03.2013

Zajtra je svetový deň vody

ts UNICEF

Choroby spôsobené pitím znečistenej vody či zlou hygienou sú druhou najčastejšou príčinou predčasného zomierania malých detí. Tieto ochorenia si vyžiadajú v chudobných krajinách za rok viac detských životov ako osýpky, malária a AIDS dokopy.

čítaj viac...viac...

09.03.2013

Trendy v dámskej bielizni na jar – leto 2013

Lucia Pekariková

V nadchádzajúcej sezóne dominujú najmä pastelové a neónové odtiene, ďalej farby ovocia tzv. Sorbet a kvetované a patinové potlače. Jar a leto farbám naozaj praje, najmä ružovej, modrej, orgovánovej, jemnej marhuľovej až sýto – oranžovej farbe či akvarelu.

čítaj viac...viac...

03.03.2013

Puberta, ach tá puberta...

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Všetko, čo by ste mali vedieť o stave, do ktorého sa vaše dieťa nezadržateľne rúti... Alebo tam už spadlo? 1. časť

čítaj viac...viac...

25.02.2013

Dohodári: iba odvodové povinnosti?

Krisína Kováčiková

Ak pracujete na dohodu (mimo pracovného pomeru), v spolupráci s odborníkmi zo Sociálnej poisťovne Vám prinášame prehľad nových odvodových povinností od januára 2013. V našich situáciách sa venujeme špeciálne matkám, ktoré si privyrábajú na materskej/rodičovskej dovolenke.

čítaj viac...viac...

22.02.2013

Stravovacie návyky sa zmenili

MikSa

MUDr. Iveta Valachová, špecialistka v oblasti detskej gastroenterológie a výživy na Slovensku z DFNsP Banskej Bystrice sa s nami podelila o najnovšie poznatky vo výžive detí.

čítaj viac...viac...

17.02.2013

Prosím, neučte deti nenávisti

Soňa Rebrová

Bránia vašim deťom ľúbiť vás? Šikanujú vaše deti, izolujú ich od vás, manipulujú ich dušičku a učia ich nenávidieť vás?“ týmito otázkami vyzýva Rada pre práva dieťaťa SR rodičov, ktorí trpia v rámci rozvodového konania, aby sa na ňu obrátili. Riešili už niekoľko vážnych prípadov s veľkými dôsledkami na dieťa.

čítaj viac...viac...

16.02.2013

Hygiena v rodine

MikSa/redakcia

V našej rodine sa všetci zásadne utierajú do môjho uteráka a všetci sa najradšej češú s mojím hrebeňom. Som hrdá, že aspoň na moju zubnú kefku už nikto nesiahne, hoci pri našich deťoch už také pokusy boli.

čítaj viac...viac...

inzercia