ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

30.03.2013

Rakovina hrubého čreva a konečníka. Mám?

eva/ redakcia

Pokiaľ má rakovinu hrubého čreva len jeden člen z vašej rodiny, máte 2-4krát vyššie riziko ochorenia na kolorektálny karcinóm, než u bežnej populácie. Ak sa však v rodine vyskytuje toto ochorenie u viacerých príbuzných, ide o dedičné, vysoko rizikové formy ochorenia , kde je dôležitý skríning už vo veku 25 rokov.

čítaj viac...viac...

22.03.2013

Fluór deťom – pomáha alebo škodí?

Zuzana Kolečániová

Pridáva sa do zubných pást, tabliet pre deti, kuchynskej soli, minerálnych vôd a niekde aj do pitnej vody, aby zabránil vzniku zubného kazu. Fluór sa stal každodennou súčasťou nášho života. Ale je táto látka skutočne užitočná a neškodná?

čítaj viac...viac...

21.03.2013

Zajtra je svetový deň vody

ts UNICEF

Choroby spôsobené pitím znečistenej vody či zlou hygienou sú druhou najčastejšou príčinou predčasného zomierania malých detí. Tieto ochorenia si vyžiadajú v chudobných krajinách za rok viac detských životov ako osýpky, malária a AIDS dokopy.

čítaj viac...viac...

09.03.2013

Trendy v dámskej bielizni na jar – leto 2013

Lucia Pekariková

V nadchádzajúcej sezóne dominujú najmä pastelové a neónové odtiene, ďalej farby ovocia tzv. Sorbet a kvetované a patinové potlače. Jar a leto farbám naozaj praje, najmä ružovej, modrej, orgovánovej, jemnej marhuľovej až sýto – oranžovej farbe či akvarelu.

čítaj viac...viac...

03.03.2013

Puberta, ach tá puberta...

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Všetko, čo by ste mali vedieť o stave, do ktorého sa vaše dieťa nezadržateľne rúti... Alebo tam už spadlo? 1. časť

čítaj viac...viac...

25.02.2013

Dohodári: iba odvodové povinnosti?

Krisína Kováčiková

Ak pracujete na dohodu (mimo pracovného pomeru), v spolupráci s odborníkmi zo Sociálnej poisťovne Vám prinášame prehľad nových odvodových povinností od januára 2013. V našich situáciách sa venujeme špeciálne matkám, ktoré si privyrábajú na materskej/rodičovskej dovolenke.

čítaj viac...viac...

22.02.2013

Stravovacie návyky sa zmenili

MikSa

MUDr. Iveta Valachová, špecialistka v oblasti detskej gastroenterológie a výživy na Slovensku z DFNsP Banskej Bystrice sa s nami podelila o najnovšie poznatky vo výžive detí.

čítaj viac...viac...

17.02.2013

Prosím, neučte deti nenávisti

Soňa Rebrová

Bránia vašim deťom ľúbiť vás? Šikanujú vaše deti, izolujú ich od vás, manipulujú ich dušičku a učia ich nenávidieť vás?“ týmito otázkami vyzýva Rada pre práva dieťaťa SR rodičov, ktorí trpia v rámci rozvodového konania, aby sa na ňu obrátili. Riešili už niekoľko vážnych prípadov s veľkými dôsledkami na dieťa.

čítaj viac...viac...

16.02.2013

Hygiena v rodine

MikSa/redakcia

V našej rodine sa všetci zásadne utierajú do môjho uteráka a všetci sa najradšej češú s mojím hrebeňom. Som hrdá, že aspoň na moju zubnú kefku už nikto nesiahne, hoci pri našich deťoch už také pokusy boli.

čítaj viac...viac...

15.02.2013

Stavebné sporenie pre deti? Ale ktoré?

Martin Šimko

Stavebné sporiteľne. Na Slovensku ich máme tri. Štátna prémia je síce rovnaká v každej z nich, ale každá ponúka iné sporiace produkty pre deti, iné benefity, a v neposlednom rade - inak sa hrá s poplatkami. Tak teda podľa čoho vyberať?

čítaj viac...viac...

inzercia