ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

16.08.2013

Ako vybrať dobrú kosačku

Lenka Krnáčková, pr

Predtým, ako si vyberiete kosačku, musíte zohľadniť viacero faktorov. Každý stroj má svoje špecifiká a aj pri kosení platí, že na detailoch naozaj záleží. Prinášame niekoľko tipov, na čo sa zamerať, aby kosenie prinášalo viac radostí ako starostí.

čítaj viac...viac...

13.08.2013

HA. Ako funguje. (1)

PharmDr. Jozef Laurinec

Ako hormonálna antikoncepcia v našom tele funguje? A prečo zlyháva? Zbavujeme sa vlastnej ovulácie? Alebo nedovolíme oplodnenému vajíčku zahniezdiť sa ?

čítaj viac...viac...

25.07.2013

Kam s deťmi v Európe?

Peter Mesároš

Vytipovali sme pre vás 3 rôzne orientované európske destinácie, vhodné pre pobyt detí a zároveň poskytujúce možnosť realizácie dospelým. Pokiaľ chcete tráviť svoju dovolenku aktívne, či len relaxovať a odpočinúť si od všedných starostí, iste Vám tieto tipy pomôžu s výberom.

čítaj viac...viac...

19.07.2013

Hiking - turistika s deťmi

Mária Kohutiarová

Tí, ktorí sú na turistike závisláci, nemajú zväčša problém vrátiť sa ku svojmu koníčku ani vtedy, keď sa stanú rodičmi. Do hôr a dolín sa dá s deťmi prísť pomerne skoro. Prečítajte si naše rady na turistiku s deťmi, vhodné trasy, tipy, odporúčania ...

čítaj viac...viac...

14.07.2013

Čo obsahujú mydlá

Ján Tóth

Vo všeobecnosti kyselinu (tuky, oleje), základnú látku (hydroxid sodný, draselný,...) a vodu. Plus parfumy, konzervanty, farbivá a aditíva s rôznym cieľom a účinkom. Práve „plusy“ v mydle ho môžu robiť rizikovým pre pokožku detí či našu.

čítaj viac...viac...

26.06.2013

Život s pubertiakom

Mária Kohutiarová

Som uchvátená prírodnými katastrofami, tak znovu sa objavujúcimi v zúrivých prejavoch mojich pubertiakov – tsunami, uragán, tornádo, povodeň, výbuch sopky, zemetrasenie...

čítaj viac...viac...

21.06.2013

Rakovina sa rada vracia.

Katarína Gudiaková

2 500 žien ročne sa na Slovensku stretne so správou, ktorá znie veľmi: karcinóm prsníka. Projekt Prekroč svoj čas hľadá spôsob, ako vliať do života týchto žien aj nádej. Aby našli odvahu a chuť prekročiť čas, ktorým im rakovina začala odratúvať.

čítaj viac...viac...

21.06.2013

Pokročilú rakovinu prsníka nevieme liečiť

eva/ redakcia

U 30 % žien s raným štádiom rakoviny prsníka dôjde k rozvinutiu pokročilého štádia choroby. Pokročilé štádium choroby zostáva neliečiteľné. Momentálne neexistuje žiadna všeobecná štandardná starostlivosť o pacientov.

čítaj viac...viac...

20.06.2013

Súkromné a cirkevné školy - odsúdené ?

redakcia

Poslanci Bratislavského samosprávneho kraja rozhodujú o vašej strednej škole a určujú, či bude môcť otvoriť 1. triedu, alebo pôjde do útlmu! Prvý krok urobia na zasadnutí zajtra .

čítaj viac...viac...

19.06.2013

Zásady zdravého kúpania

Katarína Pružinová

Základnou podmienkou zdravého kúpania je bezchybná voda a bezpečné životné prostredie v jej okolí. Riziko ochorenia na nás striehne najmä vo vode. Pri kúpaní sa do nej často ponárame, neraz si z nej odpijeme a taktiež sa dostáva do kontaktu s našimi sliznicami a pokožkou. Týmto spôsobom sa do tela dostávajú baktérie a iné mikroorganizmy, ktoré sa vo vode nachádzajú. Ich pôvodcami sú kúpajúci sa ľudia a zvieratá.

čítaj viac...viac...

inzercia