ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

14.07.2014

Hry s deťmi v lese

Mária Kopčíková

Na prechádzku či výlet do lesa sa zrejme počas prázdnin dostane veľa z vás. Niekto má les hneď za domom, niekto sa k nemu musí doviezť MHD. Nech už sa k tomu „vášmu“ lesu dopravíte hocijako, vaše detváky možno ocenia, ak im okrem klasickej túry a opekania slaninky pripravíte nejaké hry.

čítaj viac...viac...

13.07.2014

Ako schudnúť po pôrode

Viera Michaličová

Štatistiky hovoria, že až 40% žien má po pôrode problém zhodiť nadbytočné kilogramy. Ako začať chudnúť: zmeniť stravu či začať cvičiť? Ovplyvní to dojčenie?

čítaj viac...viac...

08.07.2014

Prsia - už rastú

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Rast prsníkov je prvotný znak nastávajúcej puberty, takže v najbližšej dobe môže dievča očakávať zjavenie sa ochlpenia v lonovej oblasti. Ochlpenie v podpazuší sa oneskoruje asi o rok. Čas prvej menštruácie začína zvyčajne o 1-2 roky neskôr.

čítaj viac...viac...

03.07.2014

Banská Štiavnica (2)

Michaela Vargová

Osud Banskej Štiavnice je oddávna spojený s nálezmi a ťažbou drahých kovov. Starobylá atmosféra tu dýcha snáď z každého kúta, stačí sa prejsť po kľukatých strmých uličkách. K Štiavnici patria aj jej historické cintoríny, na jednom z nich je pochovaná Sládkovičova Marína.

čítaj viac...viac...

01.07.2014

Okruh Prosieckou a Kvačianskou dolinou (1)

Mária Kopčíková

Ak vás v letných mesiacoch láka turistika, neváhajte sa vybrať na Liptov. Jednou krásnou lokalitou je Prosiecko - Kvačianska dolina. Prechod po náučnom chodníku zvládnu aj deti.

čítaj viac...viac...

30.06.2014

Dotýkanie

M.Kohutiarová/seriál manželstvo

Milujem tvoje dotyky. Všetky. Tie, ktoré sú len také letmé, ale presné v čase a mieste. Aj tie, ktoré sú iba naše, medzi štyrmi očami a medzi nami dvoma. Nenechám ani na jedny z nich dopustiť, bez nich by sme neboli sami sebou. (Záverečný diel seriálu)

čítaj viac...viac...

25.06.2014

Vychutnajte si svieže bio leto

pr

Zeleninový či ovocný šalát v horúcich dňoch vás zaručene osvieži a dodá telu potrebné vitamíny a minerály. A aby bol ešte zdravší, ochutiť ho môžete Bio olivovým olejom alebo Bio jogurtom z kategórie Biotrend z ponuky predajní Lidl.

čítaj viac...viac...

23.06.2014

Český vedec pobúril výrokmi o eutanázii novorodencov

Lenka Tinková

Doktor by mal mať právo rozhodnúť o tom či umelo predlžovať život ťažko postihnutého novorodenca alebo ho nechať zomrieť či ukončiť jeho život. A to bez súhlasu rodičov.

čítaj viac...viac...

22.06.2014

Depresia nie je iba zlá nálada

MUDr. Zuzana Pitoňáková

Depresia nie je iba zlá nálada, depresia je choroba. Vyskytuje sa častejšie ako sa nám na prvý pohľad zdá. Človek, ktorý ňou trpí, prechádza peklom alebo ako to výstižne povedala pani L.: „ Byť v nej je ako keď sa človek topí v bahne.

čítaj viac...viac...

17.06.2014

V dobrom aj v zlom

M. Kohutiarová/Seriál manželstvo

Dnes som mala ťažký deň. Po týždni virózy, ktorá horúčkami kosila do postele jedno dieťa za druhým. Plus kombinácia puberta kontra ADHA a jeden všetečník, čo rád do všetkého špára. A mne došla svätá trpezlivosť.

čítaj viac...viac...

inzercia