ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Všetko o bábätkách, deťoch a ich rodičoch

24.12.2013

Žiť sviatok

M.Kohutiarová/ seriál Manželstvo

Ak sa nenaučíme dať svojim dňom, slovám, skutkom, prítomnosti zvláštny šmrnc, čoskoro bude všetko šedivé a únavné a nebude nás to baviť. Len tí, ktorí objavia tajomstvo každodenného zapaľovania iskry vzťahu, vyhrajú.

čítaj viac...viac...

22.12.2013

Zabaliť

Mária Kohutiarová

Na skutočný darček netreba obiehať police vysvietených hyper a super, čo nám už napokon aj lezie na nervy a často tam nenájdeme nič, čo by bolo symbolom nášho vzťahu a poznania a životnej dôležitosti toho, komu má byť darček určený.

čítaj viac...viac...

19.12.2013

Užite si zimu na Slovensku

ts

Aktuálne novinky sa v najväčších lyžiarskych strediskách na Slovensku zameriavali na zvýšenie atraktívnosti ponuky najmä pre rodiny. Vidno to najmä v rozširovaní počtu zjazdoviek pre turistov a rodiny s deťmi.

čítaj viac...viac...

19.12.2013

Žitňanská chce dostať do zákona detské skupiny

eva/ redakcia

Keď sa spýtate rodín s malými deťmi, čo ich najviac trápi, na prvom alebo druhom mieste je nedostatok miest v jasliach a materských školách. Prinášame rozhovor s poslankyňou NRSR Janou Žitňanskou o riešeniach, ktoré chce ponúknuť.

čítaj viac...viac...

18.12.2013

Škôlky, jasle, opatrovateľské centrá. Stačí to?

Zuzana Ziménová

V susednom Česku sa zavádzajú detské skupiny, ktoré rodičom ponúkajú nízko prahové opatrovateľské služby priamo vo firmách, kde pracujú. Vo Fínsku funguje 24 hodinový flexibilný systém opatrovania detí sedem dní v týždni a pred nedávnom sa práve ním inšpirovali aj v Nemecku.

čítaj viac...viac...

11.12.2013

Ako na umývačku riadu?

Michaela Lukovicová

Správne naplnenie umývačky začína už pri nákupe riadu. Nie všetky druhy riadu sú vhodné do umývačky. Preto si pri výbere skontrolujte, ako ich umývať.

čítaj viac...viac...

10.12.2013

Za jeden povraz

M. Kohutiarová/ seriál Manželstvo

Vydolovať jednotu v manželstve nie je o jednej mise, nás dvoch a ponornom mixéri, ktorý z toho duo základu urobí nejakú homogénnu zmes. Asi by to nebolo veľmi chutné. Vydolovať jednotu pre nás stále znamená rozprávať sa. Poznávať sa. Pýtať sa. Pátrať. A znovu a znovu si potvrdzovať, či všetko platí, alebo sa udialo niečo, ...

čítaj viac...viac...

09.12.2013

Požičiavame gumáky a neponúkame deťom sladené nápoje

Rozhovor do seriálu Biznis po deťoch

V našom seriály o našich aktívnych ženách - podnikateľkách pokračujeme rozhovorom s Teréziou Jakušovou. Vo Svätom Jure rozbehla čokokaviareň. Čo ju teší a kde vidí riziká pre podnikateľky?

čítaj viac...viac...

05.12.2013

Ako sa pozerá na nový šlabikár riaditeľ školy?

Ján Horecký

Bez akejkoľvek verejnej a odbornej komunikácie bola ukončená produkcia šlabikára Lipka a bol nám do školy doručený šlabikár nový. Zo šlabikára sa vytratila rodina, identita dieťaťa, dvaja rodičia, realita, ľudová slovesnosť.

čítaj viac...viac...

02.12.2013

Máma dělá sushi

Rozhovor do seriálu Biznis po deťoch

Zatiaľ čo mnohé z nás objavujú čaro japonskej pochúťky sushi, pre Báru Rektorovú je priam denným chlebíčkom. Už sedem rokov vedie v Českej Republike úspešnú cateringovú a poradenskú firmu zameranú na sushi, sushiqueen.

čítaj viac...viac...

inzercia