Vyhlasujeme nový ročník projektu Dobrá duša za rok 2015 | Život so seniormi | Starnutie | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
StarnutieŽivot so seniormi

Vyhlasujeme nový ročník projektu Dobrá duša za rok 2015

 ts   11.12.2015   0

Projekt DOBRÁ DUŠA sa už piaty ročník zameriava na podporu seniorského dobrovoľníctva. Našim cieľom je zviditeľniť prácu dobrovoľníkov – seniorov, ktorí chodia pomáhať iným seniorom do zariadení sociálnych služieb.

 

Pre klientov týchto zariadení nie je dôležitá len profesionálna zdravotná starostlivosť, ale je potrebné aj mať možnosť sa s niekým porozprávať, tráviť zmysluplne voľný čas, mať Dobrú Dušu, ktorá im pomáha a chápe ich, lebo je v podobnej situácií. Aj preto je rozvoj dobrovoľníctva v tejto sfére veľmi dôležitý.

Chceme dobrovoľníkov motivovať, nájsť pozitívne príklady a najlepších z nich aj odmeniť titulom Dobrá duša i finančne.

Rovnako, ako chceme odmeniť jednotlivcov, chceme odmeniť aj najlepšie domovy sociálnych služieb, ktoré dobrovoľníkom vytvárajú priestor na ich realizáciu.

Kto za Dobrou dušou stojí?  

Partneri projektu DOBRÁ DUŠA sú spoločnosť Hartmann – Rico a Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Kritéria pre kandidáta na titul DOBRÁ DUŠA sú jednoduché:

dobrovoľník musí vykonávať svoju prácu dlhodobo (aspoň tri mesiace). Sám má byť v seniorskom veku, pričom jeho pomoc sa orientuje na pomoc iným seniorom najmä v domovoch sociálnych služieb. Porota zložená z odborníkov, ktorí sa venujú dobrovoľníctvu a práci so seniormi nakoniec vytipuje užší výber finalistov, z ktorých sa vyberú najlepší dobrovoľníci roka. Celoslovenské výsledky sa budú vyhlasovať v polovici roku 2016.

Prihlášky 

Prihlášky do piateho ročníka projektu DOBRÁ DUŠA je potrebné odoslať do 31.3.2016. Do projektu sa môže kandidát prihlásiť sám alebo ho môže prihlásiť iná osoba či inštitúcia. Projekt je určený pre dobrovoľníkov jednotlivcov a  zariadenia sociálnych služieb. Pre všetkých ocenených sú pripravené odmeny. Všetko o projekte vrátane formulára prihlášky k nasledujúcemu ročníku nájdete na www.dobra-dusa.sk.

 

Pevne veríme, že sa do projektu opäť zapoja jednotlivci a inštitúcie a pomôžu nám zviditeľniť ľudí, ktorí sa aj napriek vyššiemu veku rozhodli pomáhať a rozdávať svojmu okoliu radosť a pomoc.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?