ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
Rodinka
inzercia

Choroby vyššieho veku

29.07.2015

5 najčastejších letných problémov, ktoré potrápia seniorov

Mária Kopčíková

Problémy so srdiečkom, dýchavičnosťou či opuchnutými nohami. S tým sa počas teplých letných mesiacov musí vysporiadať mnoho ľudí, značný počet z nich tvoria starší ľudia. Ich organizmus predsa len horšie zvláda rôzne zmeny, výkyvy počasia i všelijaké iné letné nástrahy.

čítaj viac...viac...

12.06.2015

Príčiny inkontinencie v seniorskom veku

Mária Kopčíková

Problémy s udržaním moču sú vo veku nad 65 rokov pomerne častou záležitosťou. Tí, ktorých sa týkajú, ich zvládajú rôzne. Aké sú príčiny inkontinencie a ako čo môžete pri starostlivosti o inkontinentného urobiť?

čítaj viac...viac...

20.02.2015

Zmätenosť u starších ľudí

Mária Kopčíková

Nie vždy a u každého staršieho človeka sa stavy zmätenosti objavia. Je to však častý sprievodný jav iných ochorení vo vyššom veku. Zmätenosť môže byť dlhodobý jav, ale môže byť aj dôsledkom hypoglykémie, mozgovej príhody či infekcie v organizme.

čítaj viac...viac...

06.02.2015

Alzheimerova choroba

Mária Kopčíková

Alzheimerova choroba alebo zľudovený „alzheimer“ je jedným z najčastejších typov demencie vo vyššom veku. Ochorenie sa začína veľmi nenápadne a rozvíja sa niekoľko rokov. Keď sa objavia prvé prejavy, človek má už nezvratne poškodený mozog.

čítaj viac...viac...

24.10.2014

Je váš rodič na pokraji demencie?

Mária Kopčíková

Alzheimer alebo zmena nálad či výpadky pamäte po banálnej operácii? Starnúci rodičia sa môžu niekedy správať neprístojne, robiť veci, ktoré nedávajú zmysel, ktoré sú proti „logike“ alebo „proti dobrým mravom“. Môže to súvisieť s rozvíjajúcou sa demenciou.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia