ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

Správy

15.08.2009

Penta chce spojiť Apollo a Dôveru

ts

Investičná skupina Penta úspešne uzavrela rokovania s majoritným akcionárom Apollo zdravotná poisťovňa, a.s. s cieľom nadobudnúť kontrolu v tejto zdravotnej poisťovni. Penta chce do konca roka obe poisťovne spojiť.

čítaj viac...viac...

14.08.2009

Švédsko: Potraty na základe pohlavia

ts

Švédske zákonodárstvo rozhodlo, že je možné na želanie rodičov vykonať interupciu len z dôvodu, ktorým je neželané pohlavie očakávaného dieťaťa..

čítaj viac...viac...

11.08.2009

Do roku 2050 bude každý piaty Európan vyznávať islam

Nízka pôrodnosť Európanov a nárast počtu migrantov, najmä moslimov, zásadne zmení európsku kultúru a spoločnosť, napísal britský denník The Telegraph. Európska moslimská populácia sa v posledných 30 rokoch viac ako zdvojnásobila a do roku 2015 sa jej počet ešte zvýši. V Bruseli sú už teraz najpopulárnejšie mená pre...

čítaj viac...viac...

10.08.2009

Nadácia SlSp rozdala 57 tisíc eur

Štefan Frimmer

Po vyhlásení grantových programov na rok 2009 bolo do Nadácie Slovenskej sporiteľne doručených 165 projektov. Odborné výberové komisie rozhodli o podpore 63 projektov, ktoré najviac spĺňali kritéria a majú najväčší potenciál naplniť ciele jednotlivých grantov.

čítaj viac...viac...

07.08.2009

Twitter prestal fungovať po útoku hackerov

webnoviny

 BRATISLAVA 6. augusta (WEBNOVINY) - Sociálna sieť a mikroblogovacia služba Twitter prestala fungovať dnes po útoku hackerov. Uviedla to rovnomenná spoločnosť, ktorá službu prevádzkuje. "V toto inak šťastné štvrtkové ráno sa Twitter stal cieľom útoku," ktorý vyústil v skolabovanie služby. Uviedol to v oficiálnom stanovisku...

čítaj viac...viac...

03.09.2009

Obezitu deti môže zastaviť aj zdravá desiata

(webnoviny)

Správne zložená desiata by sa mala skladať z približne štvrtiny bielkovín, štvrtiny uhľohydrátov a zvyšok by mal byť doplnený ovocím a zeleninou. Deti by podľa jeho slov mali raňajkovať doma a desiatu by si do školy mali brať tiež z domu.

čítaj viac...viac...

06.08.2009

Aký bol Stupavský maratón?

Pavol Grujbar

Máte radi bicyklovanie? Ak áno, dozviete sa, aký bol Stupavský maratón a kedy bude šanca "zabajkovať" si v Stupave aj v zime.

čítaj viac...viac...

02.08.2009

Našli spojenie medzi pesticídmi a leukémiou detí

webnoviny.sk

Deti s leukémiou majú zvýšenú hladinu pesticídov v moči. Informovala o tom nová štúdia publikovaná v magazíne Therapeutic Drug Monitoring. "V našej štúdii sme porovnávali vzorky moču detí s akútnou lymfoblastickou leukémiou (ALL) a ich matiek s močom zdravých detí a ich mám," napísala vedúca vedeckého tímu a epidemiologička...

čítaj viac...viac...

31.07.2009

O zvýšení rodičovského príspevku sa stále nerozhodlo

webnoviny.sk

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR stále neukončilo rokovania s rezortom financií o tom, o akú sumu sa od začiatku budúceho roka zvýši rodičovský príspevok. Rezort práce a sociálnych vecí pritom pôvodne predpokladal, že sa tieto rokovania ukončia do konca júla. "Rokovania s rezortom financií budú pokračovať aj v...

čítaj viac...viac...

28.07.2009

Antolská obhajuje svoje dobré meno

webnoviny

Bratislavská Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) obviňuje Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou, že poškodil jej dobré meno.

čítaj viac...viac...

inzercia

inzercia