ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

14.12.2016verzia pre tlač


Štedrejší pred Vianocami?

Autor: redakcia

Hoci sa to nezdá, máme veľké srdcia. Milióny sprostredkovaných eur sú dôkazom toho, že december je každoročne najštedrejším mesiacom v roku.

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk prekonal začiatkom decembra hranicu 2,5 milióna darovaných eur.

Podľa štatistík darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk je december každoročne najštedrejším mesiacom v roku.

Foto: Ingimage.com

Viac darcov každý rok

Ani rok 2016 nie je výnimkou, veď len za prvé dva týždne darcovia podporili ľudí v núdzi sumou viac ako 60-tisíc eur! Počet ľudí, ktorí sa rozhodli podporiť núdznych či rôzne mimovládne organizácie a autorov dobrých projektov prostredníctvom webu neustále rastie.

Kým za prvé štyri roky existencie portálu ĽudiaĽuďom.sk takto darcovia poslali 1,5 milióna, ďalší milión sa podarilo vyzbierať už za jediný rok.

„Za to obdobie sa k nám pridalo 22 177 darcov, ktorí poslali spolu 52 256 darov. V priemere na jeden deň to teda vychádza viac ako 2800 eur zhmotnenej pomoci,“ vysvetľuje riaditeľ ĽUDIA ĽUĎOM, Roland Kyška.

Už tradične predvianočný čas znamená viac pomoci a aj prvé dva decembrové týždne sú toho dôkazom.

„Denne evidujeme v priemere fantastických 140 darov od 60 rôznych darcov. Často ide o dary do desať eur, no rekordérom je anonymný darca, ktorý medzi päť výziev rozdelil sedem tisíc eur. Nezáleží však na výške daru, každé jedno euro poteší a pripomenie tým, ktorí sú v núdzi, že nie sú na tomto svete sami,“ hovorí Kyška.

Foto: Ingimage.com

Ako darovať?

Portál ĽudiaĽuďom.sk je univerzálny on-line systém darcovstva, ktorý je otvorený pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú pomoc.

Tí si jednoducho na stránke www.ludialudom.sk  zaregistrujú výzvu, na ktorú následne darcovia môžu prispieť najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, teda cez internetbanking alebo platbou zo svojej karty.

Celý finančný príspevok, ktorý sa darca rozhodne venovať v prospech výzvy, putuje konkrétnemu príjemcovi. V súčasnosti je na portáli zaregistrovaných 571 výziev na pomoc.

V predvianočnom čase môžu darcovia pomôcť aj vydražením si zážitku či vianočného darčeka od jednej zo slovenských osobností v charitatívnom adventom kalendári na advent.ludialudom.sk.

Súvisiace články

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia