ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
utorok 22.08.2017 | meniny má Tichomír  
SprávySprávy

Slováci vymysleli jedinečnú hračku s rozšírenou realitou

 PR   03.06.2017   0

Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou určená pre deti už od dvoch rokov. Život jej vdýchli mladí slovenskí tvorcovia, ktorí spojili aplikáciu s knižkou a penovou hračkou.

Minimani je prvá hračka na slovenskom trhu s rozšírenou realitou. Slovenskí tvorcovia ju nadizajnovali už pre deti od dvoch rokov. Je navrhnutá tak, aby nielen zabávala, ale aj vzdelávala.

S pomocou Minimanov sa môžu deti od útleho detstva učiť spoznávať farby a vďaka veršovankám v penových knižkách si môžu cibriť pamäť.

Logické hry im pomôžu rozvíjať myslenie a získajú prvé vedomosti o ekológií a ochrane životného prostredia.

V jednom balení nájde zákazník penovú hračku, ilustrovanú knižku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie, ktorá je zameraná na jedného z piatich Minimanov: opicu, krokodíla, tigra, slona alebo pandu.

Na tvorbe hračky pracoval tím vývojárov v spolupráci so psychológmi a pedagógmi tak, aby hračka napomáhala zdravému vývoju detí.

Používanie smartfónov a tabletov je dnes bežné nielen pre dospelých ľudí, ale aj pre deti. Prvý kontakt s týmito zariadeniami majú deti už v ranom detstve. Vývoj v oblasti hračiek reaguje na túto skutočnosť a slovenskí tvorcovia dnes prichádzajú s hračkou, ktorá prenáša deti do tzv. rozšírenej reality vďaka smartfónu či tabletu.

Bezpečná hračka

„Od začiatku sme dbali na to, aby bola hračka v prvom rade bezpečná, nakoľko si uvedomujeme, že je určená pre malé deti. Je plne certifikovaná a spĺňa aj tie najprísnejšie európske normy. Je príjemná na dotyk, vode odolná, mäkká a zároveň pevná, prípadný pád jej nijako neublíži. Druhým aspektom, na ktorý sme pri vývoji prihliadali, bola jej užitočnosť. Sme presvedčení, že hračka výrazne pomôže rozvíjať u detí potrebné znalosti. Zabaví, poučí a čo je dôležité, vzdeláva,” hovorí Marián Bayer, tvorca inteligentnej hračky Minimani.

Jedno balenie v sebe obsahuje veršovanú knižku, penovú hračku a kód na stiahnutie mobilnej aplikácie.

Na knižke sa autorsky spolupodieľala známa slovenská rozhlasová moderátorka a autorka viacerých kníh, Bibiana Ondrejková.

“Táto práca bola pre mňa v mnohom inšpiratívna. Musela som vo veršoch vidieť predovšetkým malé detičky, ktorým budú z knižky čítať ich rodičia či starí rodičia. Verím, že veršovanky sú dostatočne chytľavé a deti sa ich rýchlo naučia. Zároveň majú v sebe zašifrované aj poučenie,” hovorí Bibiana Ondrejková.

V dnešnej dobe je úplne prirodzené, že aj malé deti siahajú po moderných technológiách. Zoznamujú sa s nimi veľmi rýchlo a v predškolskom veku ich vedia ovládať na primeranej úrovni.

 

Vývoj hračiek reaguje na túto skutočnosť a prispôsobuje trendy moderným technológiám, ktoré vedia byť užitočným pomocníkom.

„Aplikácie v tabletoch či mobilných telefónoch dnes skutočne môžeme vnímať ako prostriedky, ktoré vedia pozitívne ovplyvniť psychomotorický vývoj detí. Vedia rozvíjať ich fantáziu, logické myslenie, kreativitu,“ hovorí psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

Aplikácia, ktorá je súčasťou každej hračky Minimani prostredníctvom unikátneho kódu na stiahnutie cez Google Play a App Store, ponúka hneď niekoľko možností. Pexeso, puzzle a hry sú zamerané na rozvoj logického myslenia detí.

Bludisko rozvíja pamäťové schopnosti a priestorovú orientáciu. Deti sa pomocou aplikácie naučia tiež rozoznávať farby, omaľovánka podporuje ich kreativitu či jemnú motoriku, ale aj hudobné nadanie.

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 2 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.
Najčítanejšie

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Popôrodná depresia, psychóza, alebo baby blues. Nie je to to isté.
22.08.2017   0
S týmito pojmami narábame v materských slovníkoch dosť často a často aj mylne. Ktoré vlastne čo znamená?
Prevedieme Vás vašim tehotenstvom
21.08.2017   0
Tehotenstvo je obdobie, ktoré prináša veľa očakávania, poznávania a zmien. Radi vás ním prevedieme.
Tehotenska abeceda Poh - Popô
18.08.2017   0
Dnes začneme pekne zostra a povieme si niečo o pohlaví. Ale tiež o polohách plodu a psychózach.
babetko
Ako sme dodudlali, alebo ODVYKAČKA!
22.08.2017   23
Pedagogické snahy typu "zamestnajte ju niečím iným" očividne ignorovala. Miska s dudlíkmi bola najobľúbenejšia hračka. Kompletizovala svoju zbierku, pri každej návšteve drogérie.
Komu by ste darovali školskú tašku?
22.08.2017   0
Poznáte rodinu, ktorej by balíček školských pomôcok a školská taška od HERLITZ zjednodušila život?
Dojčenie? Prvé dni s krízovým štábom
21.08.2017   0
Všetky žilky mi popraskali, si to predstav. Modrá tvár a červené oči. Ale ti poviem, nikdy som sa tak nebála pôrodu ako dojčenia. Nočná mora.“ Málo mlieka, slabé mlieko, nestačilo, nepriberal, hladoval, chradol, nemalo to ďalej význam... Dojčenský masaker motorovou pílou na dobrú noc.
detske choroby
Majú ploché nohy? Cvičte.
22.08.2017   0
Ako detské chodidlo vyformovať do správneho tvaru? Cvičte! Cvičte s radosťou a pravidelne každý deň aspoň 10 minút.
Juvenilná idiopatická artritída
19.08.2017   0
Je vyliečiteľná? Dostane sa moje dieťa z toho? Aké môže mať choroba následky?
Ako fungujú lieky proti Bolesti
18.08.2017   0
Pre tých, ktorí sa radi pýtajú Ako? a Prečo?... pre tých, ktorí chcú vedieť viac.
auto
Rodinka TEST: Džípovú matku zahráte aj s Dusterom
18.08.2017   1
Ak potebujete auto čo jazdí, nekomplikuje, a zahráte v ňom aj " džípovú matku", toto môže byť ono.
Bezpečne v aute: Dieťa na prednom sedadle
16.08.2017   19
Môžem voziť dieťa na prednom sedadle? Je to bezpečné? Musí byť pripútané v autosedačke? Ako vypnúť airbag spolujazdca?
Aký je rozdiel medzi autom a kabelkou?
11.08.2017   8
Minule som povzbudzovala ostýchavé vodičky, že auto je len taká väčšia kabelka. Upratovať ho treba až v štádiu, keď sa už deti lepia k autosedačkám a kufor nestačí pohrkať, aby ste našli, čo potrebujete. Má to však svoje limity.