RODINKOVO zdolalo rekord v online fundraisingu! | Správy | Správy | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
SprávySprávy

RODINKOVO zdolalo rekord v online fundraisingu!

 Tomáš Macha   01.05.2014   0

Ešte pred týždňom neziskovej organizácii Familiae Locum – Rodinkovo chýbalo 60-tisíc eur, aby mohli odkúpiť budovu, v ktorej doteraz pôsobili. Inak by museli priestory opustiť.

V priebehu ôsmych dní sa im cez darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk podarilo získať presne 464 darov, ktoré dokonca prevýšili požadovanú sumu a tak naplniť svoju túžbu. Vďaka tomuto nasadeniu navyše zlomili doterajšie rekordy v on-line fundraisingu na Slovensku. 

Miesto prijatia Rodinkovo vzniklo po inšpirácii podobným zariadením v Taliansku, ktoré pripravuje programy pre rodiny s deťmi z celého Talianska už viac ako 40 rokov. Atmosféra, ktorú pripravujú samotné rodiny iným rodinám, s možnosťou duchovnej služby vďaka stálej prítomnosti kňaza, nadchla aj skupinu ľudí na Slovensku, ktorí sa v roku 2012 rozhodli založiť neziskovú organizáciu Familiae Locum – Rodinkovo. 

Za ostatné dva roky navštívilo Rodinkovo množstvo rodín, pre ktoré sa stalo obľúbeným miestom na duchovnú obnovu, oddych v prírode, či stretnutia s ostatnými rodinami a zaujímavými hosťami.  Po dvoch rokoch existencie Rodinkova v prenajatej budove sa naskytla možnosť priestory kúpiť. Inak by ich museli opustiť. 

Osemdesiat percent z potrebnej sumy získala organizácia svojpomocne a zvyšnú čiastku, 60 tisíc eur, sa rozhodla získať prostredníctvom výzvy na darcovskom portáli ĽudiaĽuďom.sk. Túto nemalú sumu sa napokon podarilo získať za desať dní, čo činí nový rekord v online darcovstve, čo sa výšky sumy a rýchlosti jej vyzbierania týka. „Sme šťastní, že sa nám podarilo vyzbierať chýbajúcu sumu na kúpu Rodinkova – Domu prijatia pre rodiny. Prežívame veľkú vďačnosť voči každému jednému  darcovi. Od začiatku sme to prežívali ako úlohu, ktorá presahuje ľudské sily, preto sme vďační nášmu dobrému Bohu, že sa tak zázračne dotkol ľudských sŕdc. Okrem finančných príspevkov nám prichádzalo aj veľa povzbudivých SMS a emailov od ľudí, ktorí už Rodinkovo zažili aj osobne,“ povedal Roman Seko, duchovný správca Rodinkova, ktorý vyslovil želanie, aby Dom prijatia mohol slúžiť všetkým rodinám.

Ďakujeme aj portálu ĽudiaĽuďom.sk, ktorý celú zbierku zastrešoval a veľmi promptne aj previedol vyzbieranú sumu na účet Rodinkova, aby sme mohli zámer kúpy zrealizovať v stanovenom termíne. Verím, že Rodinkovo bude slúžiť mnohým rodinám, aby v ňom zažili krásne stretnutia, duchovnú posilu aj oddych a načerpali potrebné sily, aby mohli s odvahou prežívať veľké poslanie manželstva a rodičovstva,“ uzavrel. 

Darcovský portál ĽudiaĽuďom.sk ponúka možnosť bezplatne osloviť darcov na webe ako fyzickým tak i právnickým osobám. Ich výzvu môžu podporiť najmä prostredníctvom elektronického bankovníctva, čiže cez internetbanking alebo z platobnej karty. Celkovo portál sprostredkoval už dary v súhrnnej výške viac ako 400-tisíc eur. Portál využívajú ľudia v núdzi, neziskové organizácie, nadácie, občianske iniciatívy, školy, samosprávy ale aj umelci či športovci. 

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 6 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
Ako vybrať krúžok pre dieťa
22.09.2017   0
Často sa púšťame do vyberania množstva krúžkov. Pritom výberom jedného správneho docielime niekedy viac, než by sme čakali.
5 tipov pre tréning imunity od Anastasie Kuzminovej
22.09.2017   0
Náš imunitný systém sa vyvíja počas celého nášho života, ale najdôležitejšiu etapu predstavuje obdobie prvých troch rokov. Toto obdobie sa nazýva aj imunitné.
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?