ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

17.07.2017verzia pre tlač


Mnohodetné rodiny si môžu prilepšiť

Autor: ts

Bratislavská samospráva aj tento rok podporí mnohodetné rodiny, ktorým poskytne jednorazový príspevok až do výšky 70 eur. Hlavné mesto má na to vyčlenených vo svojom rozpočte 50-tisíc eur.

shutterstock

 

Čo preto treba spraviť?

O príspevok môžu záujemcovia požiadať do 31. augusta 2017 a môžu ho využiť na preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy, jazykovým vzdelávaním, rôznymi výletmi či s nákladmi na mestskú hromadnú dopravu.

„Starať sa o viac ako 4 deti nie je finančne jednoduchá záležitosť, preto chceme rodinám a najmä deťom pomôcť s nákladmi na vzdelávanie či na voľnočasové aktivity. Bratislavské rodiny majú o tento príspevok záujem, odzrkadľuje sa to najmä na počte žiadateľov, ktorý sa neustále zvyšuje a preto budem rád, keď tomu tak bude aj tento rok,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Záujemcovia môžu o príspevok požiadať zaslaním kompletnej žiadosti spolu s prílohami poštou alebo osobne do podateľne magistrátu najneskôr do 31. augusta.

Finančný príspevok je možné poskytnúť jedenkrát v príslušnom kalendárnom roku maximálne do výšky 70 eur na dieťa.

Oproti minulému roku je to novinka, ostatné roky bol totiž príspevok prideľovaný spravidla vo výške 40 eur.

Čo všetko si môžete dať preplatiť?

Mnohodetné rodiny môžu požiadať o preplatenie nákladov spojených s návštevou základnej umeleckej školy (nákup hudobného nástroja, príspevok na úhradu výdavkov na štúdium), na preplatenie jazykového vzdelávania, záujmovej činnosti v centrách voľného času či aktivít v športových kluboch.

Takisto môžu požiadať o príspevok za účasť na výlete organizovanom školskými zariadeniami, za účasť na tábore, či pobyte v škole v prírode, alebo na lyžiarskom výcviku a v neposlednom rade aj na preplatenie cestovného lístka mestskej hromadnej dopravy v Bratislave.

Akceptované sú platby uhradené od 1. januára 2017. Pri účtovných dokladoch musia byť údaje ako sú dátum platby, za akú aktivitu, suma a meno dieťaťa (v závislosti od dokladu aj pečiatka a podpis).

Žiadosť a platné zásady nájdu záujemcovia na webovom sídle hlavného mesta v časti Život v metropole v oblasti Sociálna pomoc.

V minulom roku hlavné mesto finančne podporilo 895 detí, pričom im finančne prerozdelilo 48-tisíc eur. V roku 2015 hlavné mesto poskytlo finančný príspevok pre 789 detí v celkovej výške 50 000 eur. 

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Hodnotenie: 5.0 z 5. Celkom 1 hlas(ov).
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia