Máte nápad ? Vypýtajte si na to peniaze od Nadácie | Správy | Správy | Rodinka.sk
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
piatok 22.09.2017 | meniny má Móric  
SprávySprávy

Máte nápad ? Vypýtajte si na to peniaze od Nadácie

 Tomáš Kočí, ts   25.03.2012   0

Grantový program Šanca pre váš región napĺňa úspešne svoju myšlienku už osem rokov. Vďaka jeho finančnej podpore adresovanej neformálnym skupinám činorodých spoluobčanov či mimovládnych organizácií vznikajú v slovenských obciach a mestách príjemné miesta na trávenie voľného času, športoviská, pribúdajú zrekonštruované pamiatky, objavujú sa nové kluby pre mladých a realizujú sa aj ďalšie aktivity na zlepšenie kvality života v regiónoch.

Z grantového programu sú každoročne podporované aj aktivity na zvýšenie atraktivity lokalít pre rozvoj turizmu, ako napríklad budovanie nových náučných chodníkov či turistických informačných systémov. 

Nadšenci, ktorí majú záujem pomôcť k rozvoju svojho regiónu, chcú urobiť niečo pozitívne pre svoje okolie – seba aj svojich susedov majú vďaka Nadácii Orange príležitosť aj tento rok. Program Šanca pre región podporí v prvom rade projekty verejnoprospešného charakteru a návrhy, ktoré odzrkadľujú potreby miestnej komunity, podporujú občiansku angažovanosť a realizujú ich dobrovoľníci. Šancu získať financie majú najmä projekty zamerané na rozvoj komunitného života, zachovávanie a rozvoj kultúry, rozvoj regionálneho cestovného ruchu, ochranu prírodných a kultúrnych pamiatok či vytváranie príležitostí pre zmysluplné trávenie voľného času.

Pre koho sú peniaze určené:

  • neformálne skupiny aktívnych občanov - zastúpené fyzickou osobou, s ktorou bude v prípade podpory projektu podpísaná darovacia zmluva
  • mimovládne organizácie ako občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy
  • kultúrne inštitúcie ako múzeá, knižnice, galérie, kultúrno-osvetové strediská a pod.

Uzávierka je 17. apríla

Nadácia Orange vyčlenila pre grantový program Šanca pre región v roku 2012 sumu 100 000 eur. Maximálna výška podpory pre jeden projekt je 3 000 eur. Jeden subjekt má možnosť predložiť len jednu žiadosť. Uzávierka prijímania žiadostí je 17. apríla 2012 a Nadácia Orange zverejní výsledky 31. mája 2012. Realizácia projektov prebehne v období od júna do októbra tohto roku. 

Ocenenie Projekt roka

Navyše, zo všetkých podporených projektov nominuje odborná výberová komisia v každom z ôsmych krajov jeden, ktorý sa bude vo finálnom hlasovaní uchádzať o špeciálne ocenenie Projekt roka. Túto cenu získa najinovatívnejší projekt v oblasti regionálneho rozvoja a jeho predkladateľ získa odmenu vo výške 1 500 eur. Tú bude možné využiť na pokračovanie projektu, na aktivity realizačného tímu v rámci komunity alebo na inštitucionálny rozvoj danej organizácie. 

Viac informácií je k dispozícii na www.nadaciaorange.sk v sekcii grantové programy.

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

Najčítanejšie

Recept týždňa

Komentáre k článku

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised

tehotenstvo
Kedy sa dá potvrdiť tehotenstvo?
21.09.2017   5
Kedy sa dá najskôr potvrdiť, že som tehotná? Čo sú jednoznačné príznaky tehotenstva a čo všetko môžem čakať ? Kedy ísť k lekárovi?
Daňový bonus - časté otázky rodičov
19.09.2017   0
Môžem si uplatniť daňový bonus aj na dieťa svojho partnera/manžela? Čo ak dieťa študuje externe, preruší školu alebo opakuje ročník?
babetko
5 tipov, čo robiť s deťmi na jeseň
21.09.2017   0
Prišla jeseň a s ňou kúsok nostalgie, chuť na dobrý teplý čaj, pečené gaštany a čas pre šikovné tvorivé ruky - tie veľké i tie malé... Zábava môže byť so zbieraním listov, behaním za šarkanom, vyrezávaním do tekvičky...
Si emancipovaná? Chyba!
21.09.2017   0
Gúľať pred sebou pneumatiky na vymenenie za zimné, pritom vliecť autosedačku a okrikovať chodiace dieťa - to je emancipácia?
Aj vaše batoľa vás už udrelo?
20.09.2017   0
Svet ročného dieťaťa je denno-denne o tom, že sa stretáva s novými situáciami. Úder môže byť vyjadrenie frustrácie dieťaťa, napr. z toho, že sa mu nedarí.
detske choroby
Angína – ako ju odhaliť a liečiť u detí
22.09.2017   0
Ak je zápal lokalizovaný na slizniciach hltanu a podnebných mandlí, hovoríme o faryngitíde (zápal hltanu) alebo tonzilitíde (angíne – zápale mandlí).
Chrípka už za dverami
21.09.2017   0
Nechytám si oči, nos ani ústa. To učím aj deti. Vírusy sa často šíria tak, že osoba sa dotkne niečoho, čo je kontaminované vírusmi a následne si chytí oči, nos alebo ústa.
Odsávačka hlienov – áno či nie?
20.09.2017   24
Proces odsávania je úplne bezbolestný, pre deti však môže byť trochu nepríjemný. Protesty dieťatka sú spôsobené väčšinou obmedzením pohybu pri odsávaní, strachom z neznámeho predmetu a v prípade odsávačiek na vysávač aj strachom zo zvuku vysávača.
auto
Auto môže šoférovať aj neplnoleté dieťa
12.09.2017   1
Autoškoly považujú udeľovanie vodičských preukazov už od 17 rokov za pozitívne. Väčšina inštruktorov tvrdí, že sú mladí vodiči oveľa flexibilnejší ako starší. Mladí sa tak skôr naučia jazdiť a získajú skúsenosti.
Čo vám poisťovňa preplatí a čo nie?
07.09.2017   0
Krúpy, záplavy, pád stromu na cestu, či stret so zverou vedia narobiť poriadne škody na aute. Nie vždy ich poisťovňa preplatí. Na čo si dať pozor?
Čo s prasknutým čelným sklom?
01.09.2017   0
Policajt vám pri cestnej kontrole môže udeliť pokutu, resp. zadržať technický preukaz. Čo robiť, keď vám počas jazdy pred vami idúce vozidlo „strelí“ kamienok?