ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk
inzercia
Rodinka
inzercia

25.03.2012verzia pre tlač


Máte nápad ? Vypýtajte si na to peniaze od Nadácie

Autor: Tomáš Kočí, ts

Grantový program Šanca pre váš región napĺňa úspešne svoju myšlienku už osem rokov. Vďaka jeho finančnej podpore adresovanej neformálnym skupinám činorodých spoluobčanov či mimovládnych organizácií vznikajú v slovenských obciach a mestách príjemné miesta na trávenie voľného času, športoviská, pribúdajú zrekonštruované pamiatky, objavujú sa nové kluby pre mladých a realizujú sa aj ďalšie aktivity na zlepšenie kvality života v regiónoch.

Z grantového programu sú každoročne podporované aj aktivity na zvýšenie atraktivity lokalít pre rozvoj turizmu, ako napríklad budovanie nových náučných chodníkov či turistických informačných systémov. 

Nadšenci, ktorí majú záujem pomôcť k rozvoju svojho regiónu, chcú urobiť niečo pozitívne pre svoje okolie – seba aj svojich susedov majú vďaka Nadácii Orange príležitosť aj tento rok. Program Šanca pre región podporí v prvom rade projekty verejnoprospešného charakteru a návrhy, ktoré odzrkadľujú potreby miestnej komunity, podporujú občiansku angažovanosť a realizujú ich dobrovoľníci. Šancu získať financie majú najmä projekty zamerané na rozvoj komunitného života, zachovávanie a rozvoj kultúry, rozvoj regionálneho cestovného ruchu, ochranu prírodných a kultúrnych pamiatok či vytváranie príležitostí pre zmysluplné trávenie voľného času.

Pre koho sú peniaze určené:

  • neformálne skupiny aktívnych občanov - zastúpené fyzickou osobou, s ktorou bude v prípade podpory projektu podpísaná darovacia zmluva
  • mimovládne organizácie ako občianske združenia, nadácie, spolky, neziskové organizácie, neinvestičné fondy
  • kultúrne inštitúcie ako múzeá, knižnice, galérie, kultúrno-osvetové strediská a pod.

Uzávierka je 17. apríla

Nadácia Orange vyčlenila pre grantový program Šanca pre región v roku 2012 sumu 100 000 eur. Maximálna výška podpory pre jeden projekt je 3 000 eur. Jeden subjekt má možnosť predložiť len jednu žiadosť. Uzávierka prijímania žiadostí je 17. apríla 2012 a Nadácia Orange zverejní výsledky 31. mája 2012. Realizácia projektov prebehne v období od júna do októbra tohto roku. 

Ocenenie Projekt roka

Navyše, zo všetkých podporených projektov nominuje odborná výberová komisia v každom z ôsmych krajov jeden, ktorý sa bude vo finálnom hlasovaní uchádzať o špeciálne ocenenie Projekt roka. Túto cenu získa najinovatívnejší projekt v oblasti regionálneho rozvoja a jeho predkladateľ získa odmenu vo výške 1 500 eur. Tú bude možné využiť na pokračovanie projektu, na aktivity realizačného tímu v rámci komunity alebo na inštitucionálny rozvoj danej organizácie. 

Viac informácií je k dispozícii na www.nadaciaorange.sk v sekcii grantové programy.

Hodnotenie

Odosielam Váš hlas...
Zatiaľ nehodnotené. Budete prvý!
Kliknite na hviezdičky pre ohodnotenie článku.

inzercia

Komentáre

smile zwinker Big Grins Confused Cool Cry Eek Evil Frown Mad Mr. Green Neutral Razz Redface Rolleyes Sad Surprised


Poslať odkaz priateľovi

inzercia